Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Grudzień 18 2014 13:26:05
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Witamy

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2014

Adwent jest czasem przygotowania na święta Bożego Narodzenia, pamiatkę narodzenia Jezusa Chrystusa. Jest czasem radosnego oczekiwania na Jego przyjście. Mają nam w tym pomóc rekolekcje adwentowe. Ten kilkudniowy okres poświęcony jest odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź.

W dn. 14-16 grudnia trwały nasze parafialne rekolekcje. Prowadził je ks. Marek Gątarz, ojciec duchowny MSD w Lublinie. Oby głoszone z mocą Słowo Boże głęboko i na długo zapadło w serca słuchających.

                             

                                                            G a l e r i a                         

Rekolekcje adwentowe 2014

Rekolekcje adwentowe 2014

    Prowadzi: ks. Marek Gątarz, ojciec duchowny MSD w Lublinie

SOBOTA 13.12.2014

Początek rekolekcji

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.

NIEDZIELA 14.12.2014

 7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

 8.30 Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

11.30 Msza św. z nauką dla dzieci

13.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

PONIEDZIAŁEK 15.12.2014

Dzień spowiedzi

 9.00 Msza św. z nauką dla chorych

11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

16.30 Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

19.30 Liturgia słowa z nauką dla młodzieży

 WTOREK 16.12.2014

Dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji

 9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

16.30 Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich (Msza zbiorowa za zmarłych)

19.30 Msza św. z nauką dla młodzieży


Chorych parafian odwiedzimy w środę 17 grudnia w godz. 14.00 - 17.00. Nazwiska chorych, którzy nie mogą o własnych siłach przybyć do kościoła, zgłaszamy w zakrystii do wtorku, podając dokładny adres chorego.

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA W PONIEDZIAŁEK I WTOREK !!!

Adwent

G a l e r i a
Zapraszamy na Roraty i oglądania zdjęć, które będą dodawane cyklicznie.

Wierzymy, że wspomogą nas w przygotowaniu i wyciszeniu Roraty i Rekolekcje Parafialne, które odbędą się w naszej parafii od Soboty 13.12 do Wtorku 16.12.

Roraty dla wszystkich będą odprawiane codziennie o godz. 6.00 rano za wyjątkiem niedziel, Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i rekolekcji parafialnych. Zapraszamy na te liturgie z lampionami. W zakrystii można nabyć osłony na świece, które chronią posadzkę, ławki, nasze ubrania i ręce przed zalaniem woskiem.

Zachęcamy również, aby grupy parafialne zechciały czynnie włączyć się liturgię Rorat np. przez przygotowanie czytania i modlitwy wiernych.

Msza Roratnia jest to Msza o NMP w Adwencie. Tradycja Rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną Roratką. Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca Roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa – Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę naszego przygotowania, oczekiwania i tęsknotę za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w Roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania Słowa Bożego i pełnienia woli Bożej.

Bal Wszystkich Świętych

                    

W sobotę 8.11.2014 w parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Uczestniczyły w nim dzieci ze scholi parafialnej. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do zabawy i przyszły ubrane w stroje Świętych. Byli Święci: Franciszek, Mikołaj i Król Dawid oraz Święte: Matka Boża w otoczeniu kilku Aniołów, Łucja, Gabriela, Filomena, Królowa Jadwiga, Faustyna, Agata, Laura, .....

Była wspaniała zabawa i dużo radości.

Serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i za wszelką pomoc tym wszystkim dzięki którym bal ten mógł się odbyć.

                                                           G a l e r i a

 

Listopad miesiącem za zmarłych

Miesiąc listopad jest czasem modlitwy za wszystkich zmarłych. Kościół 2 listopada obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej pamięci przywołujemy tych, którzy odeszli do domu Ojca: rodziców, rodzeństwo, krewnych, przyjaciół, kapłanów, sąsiadów i tych wszystkich, których poznaliśmy w naszym życiu i mamy wobec nich dług wdzięczności.

G a l e r i a

Czynimy to, aby modlić się za nich polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Oprócz naszej prywatnej modlitwy i zamawianych Mszy świętych w Kościele istnieje od 993 r. tradycja Zaduszek. W tym roku opat Odilo z Cluny wprowadził w swoim opactwie zwyczaj przypominania wszystkich wiernych zmarłych. Później zwyczaj ten przyjął się w całym kościele. Są to nasze Zaduszki czyli Wypominki będące wspominaniem imion i nazwisk oraz wspólna za nich modlitwa. Często ich prochy spoczywają daleko od naszego miejsca zamieszkania, jednak duchowo są blisko naszemu sercu.
Zapraszamy przez cały listopad na Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Rozpoczynamy różaniec 45 min. przed Mszą św. wieczorową. Wypominki składamy w zakrystii.

Nasz Wielki Rodak św. Jan Paweł II mówił w listopadzie 2003 roku w rozważaniach na „Anioł Pański”, iż: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.

 Pamiętajmy też o odpuście zupełnym, który możemy uzyskać w miesiącu listopadzie pod zwykłymi warunkami jeden raz dziennie, modląc się za zmarłych. 

1.w dniach 1 – 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.
2. Za adorację Najświętszego Sakramentu przez pół godziny. Za samo tylko nawiedzenie Najświętszego Sakramentu odpust cząstkowy.

3. Za odmówienie cząstki Różańca (czyli 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu publicznym.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Więcej informacji o odpustach

Niedziela Misyjna

Niedziela Misyjna to niedziela rozpoczynająca Tydzień Misyjny. To dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. Pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła i o modlitwie w intencji misjonarzy.

Podczas Mszy św. o godz.11 w parafii odbyło się przedstawienie, które przygotowała s. Adria wraz z dziećmi. 

                         

                                                       G a l e r i a

Październik miesiącem Różańca Świętego

                                            

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej.

Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe,które my Polacy otoczamy wyjątkową czcią.

Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

W sposób szczególny wpatrujmy się w Maryję, aby przez to jeszcze bardziej ukochać Jezusa.

Jan Paweł II tak nauczał: "Rozważając  tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana jej oczyma. Przeżywamy je tak, jak ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Ona zawsze u boku syna jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw".

Różańce wykonały dzieci ze SP nr 5 - " Z RÓŻAŃCEM PRZEZ ŻYCIE"

                                                          G a l e r i a

Iskra Bożego Miłosierdzia

„Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” - wołał papież św. Jan Paweł II.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę, 28 września 2014 o godz. 15.00 - na rogach ulic Kraśnika Fabrycznego, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Część Parafian zbiera się na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Krasińskiego tj. na skrzyżowaniu przy naszym Kościele.

Będziemy się modlić się za Kraśnik i jego mieszkańców oraz o miłosierdzie dla całego świata. Jest to również świadectwo naszej wiary.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik.
Więcej informacji na stronie www.iskra.info.pl

Wieczór Chwały

Msza Święta dla Gimnazjum - Dzień Patrona

26 września z okazji 75. rocznicy utworzenia Szarych Szeregów - Patrona naszego Gimnazjum społeczność szkolna wraz z Dyrekcją, Gronem Nauczycieli i Katechetów uczestniczyła w uroczystej Eucharystii. W intencji nauczycieli i uczniów podczas świętowania Dnia Patrona modlili się księża katecheci: ks. Michał i ks. Kamil, który wygłosił także homilię. Posługę proklamacji Słowa Bożego, śpiew psalmu, modlitwę wiernych, oraz procesję z darami przygotowała Pani Henryka. Asystą liturgiczną Mszy Świętej zajęła się młodzież naszego gimnazjum należąca do Liturgicznej Służby Ołtarza. Wśród modlących się tego dnia w naszym kościele parafialnym nie zabrakło przedstawicieli Szarych Szeregów. Za co również składamy im podziękowanie.

Niech motto Szarych Szeregów: "dziś... jutro.. pojutrze..." - ciągle towarzyszy nam w naszym dążeniu do świętości...
ks. Kamil

G a l e r i a

SPOTKANIE MODLITEWNE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH RODZICÓW

                            

 2O września ( sobota ) odbyło się modlitewne spotkanie członków Róż Różańcowych Rodziców i wszystkich, którzy chcieli przystąpić do modlitwy w intencji swoich dzieci. Temat spotkania - ,, W KAŻDYM POŁOŻENIU DZIĘKUJCIE .... MOC DZIĘKCZYNIENIA ''.

                                  

                                                             G a l e r i a


Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?