Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Maj 28 2020 10:37:22
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Rekolekcje parafialne
Propozycja medytacji wg przepisu o. Fabiana Błaszkiewicz SJ


„Nie wychodź na świat, wróć do samego siebie. We wnętrzu człowieka mieszka prawda.”
Św. Augustyn

Znajdź w ciągu dnia pół godziny tylko dla siebie. Wyłącz telefon, komputer, usiądź w miejscu gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Możesz spróbować się na początek rozluźnić, ale nie przejmuj się jeśli Ci się nie uda. I tak jeśli uda Ci się pomodlić, to później odkryjesz, że Twoje ciało samo się odprężyło.
Uczyń znak krzyża i pomódl się krótko do Ducha Świętego, by został Twoim przewodnikiem, by zaprowadził Cię dzisiaj w te miejsca w Tobie gdzie ma się coś wydarzyć.
Wyobraź sobie teraz że siedzisz w izdebce jakiegoś starożytnego, wiejskiego domu. Na zewnątrz świeci słońce, ale okienka są w nim małe, w dodatku zamknięte drewnianymi okiennicami, więc światła do środka wpada niewiele. W półmroku dostrzegasz tajemniczą postać, która przypatruje Ci się z uwagą i przychylnością. To Duch Święty, zaproszony przez Ciebie do tej modlitwy. Jak wygląda? Czy coś do Ciebie mówi? Czy chcesz coś do Niego powiedzieć?
Duch Święty zaprasza Cię do pójścia za Nim. Otwiera jedyne drzwi w tym pomieszczeniu i wychodzi . Idziesz za Nim. Okazuje się jedna, że nie prowadziły one na zewnątrz, lecz do wnętrza ogromnej Sali. Pełno tu żyrandoli, zdobionych kolumn, przepychu ornamentów. Żadnych okien, za to mnóstwo kolejnych drzwi. Duch święty informuje Cię, że znaleźliście się właśnie wewnątrz Ciebie, że jesteś jak potężny, przez nikogo jeszcze niezbadany zamek, a drzwi, które tu widzisz prowadzą do niezliczonych komnat, korytarzy, baszt i piwnic Twojego serca. Co chcesz zrobić?
Ruszasz w jakimś kierunku, czy może pytasz Ducha Świętego? Pamiętaj, że gdziekolwiek się znajdziesz, cokolwiek zobaczysz, o wszystko możesz pytać swojego Przewodnika, bo zawsze będzie przy Tobie. Poczuj wolność i zacznij zwiedzanie, a przygoda niech stanie się poznaniem!
Wędruj tak i rozmawiaj z Duchem, przeżywaj intensywnie wszystko , co przyjdzie Ci przeżyć, aż uznasz że wystarczy. Wówczas podziękuj, odmów trzy razy: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen” Uczyń znak krzyża.

Modlitwę tę możesz odprawiać codziennie albo gdy szukasz w sobie rozwiązania jakiegoś problemu, odpowiedzi, rady, przewodnictwa Ducha Świętego. Możesz też w skróconej formie zastosować ją na początku jakiejkolwiek formy modlitwy, by w ten sposób łatwiej uświadomić sobie, żw wchodzisz w obecność Boga i zwrócić się do swojego wnętrza.


Modlitwa Karola Wojtyły, którą otrzymał od swojego ojca:

 

Duchu Święty, proszę Cię

o dar mądrości do lepszego poznawania

Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,

o dar rozumu do lepszego zrozumienia

ducha tajemnic wiary świętej,

o dar umiejętności,

abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary, o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował, o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać, o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością, o dar bojaźni Bożej, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać.

 

Medytacja o. Fabiana z książki: " Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg"

Modlitwa późnego popołudnia

Wyobraź sobie, że siedzisz na ganku swojego domu. Ponieważ jest to dom Twojego serca, niekoniecznie Twoje prawdziwe mieszkanie, wokół nie ma innych zabudowań, ni e ma też innych ludzi. Przed Tobą rozpościera się kraina wyobraźni: przestrzeń pełna łąk, obsadzonych i zasianych pól, lasów. Widzisz schodzące ku horyzontowi słońce. Lekki wietrzyk niesie świeży zapach ziół. Panuje przedwieczorna cisza.

Nasyć się spokojem i łagodnością tej godziny. Zostaw za sobą w domku, przed którym siedzisz wszystkie niepokoje, stresy, troski.

Uświadom sobie, że siedzisz tak patrząc w dal , bo oczekujesz przybycia drogiej Ci osoby. Oczekujesz na przybycie Boga. Czujesz tęsknotę? Może zniecierpliwienie, że jeszcze Go nie ma? Zastanawiasz się, co Ci powie, jakie nowiny przyniesie?

Dostrzeż Go już z daleka, prawie na horyzoncie i obserwuj, jak zbliża się powoli. W jakiej postaci się zjawił?  W jaki sposób się porusza?

Usłysz Jego głos w swoim sercu, kiedy On sam będzie jeszcze daleko od Ciebie? Co chce Ci powiedzieć? Jakie to uczucie słyszeć  Go w ten sposób?

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?