Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 21 2023 03:16:45
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

MDM

W piątek 8 października na cotygodnowe spotkanie MDM została zaproszona Siostra Agnes, która obecnie pracuje w naszej parafii a wcześniej była na misji w Kamerunie, gdzie pracują Siostry Opatrzności Bożej.

W tamtejszej parafii prowadziła zajęcia z kobietami, które były zatrudnione w zakładzie krawieckim. Kobiety kameruńskie pod kierownictwem Siostry szyły i haftowały szaty liturgiczne. W ten sposób zdobywały środki na utrzymanie przedszkola, szkoły parafialnej oraz stołówki dla biednych dzieci kameruńskich. Siostra Agnes opowiadała o życiu, pracy, tradycjach i niebezpieczeństwach związanych z jej  pracą w Kamerunie.

Galeria


Diakonia Modlitwy

Koronka na ulicach miast świata

28 września 2021r. o godz. 15-tej, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej mieszkańcy Kraśnika, z parafii św. Józefa i MB Bolesnej,   zgromadzili się na 5-ciu skrzyżowaniach ulic naszego miasta, aby z wiarą odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata.

W tym roku towarzyszyły nam intencje: za kapłanów, za oddalenie pandemii koronawirusa, za ofiary kataklizmów, o pokój na świecie, za Prezydenta Andrzeja Dudę, za wszystkich rządzących, za Polskę, za Kraśnik, za nasze rodziny i nas samych.

Bóg zapłać wszystkim modlącym się o Miłosierdzie Boże w zjednoczeniu z całym światem.

                                                         Diakonia Modlitwy

Galeria

Odpust parafialny

12 września przeżywaliśmy uroczystość odpustową Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, oraz obchody 62 rocznicy walki o Krzyż i Kościół w Kraśniku Fabrycznym.

Wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy odważyli się w tamtych czasach przeciwstawić ówczesnej władzy i upomnieć się o zniszczony przez milicję krzyż. Owocem tamtego sprzeciwu jest wybudowany w latach 1979 – 1982 kościół, w którym się obecnie znajdujemy. Dziękujemy budowniczym kościoła, pierwszemu proboszczowi Ks. Prałatowi Janowi Strepowi i tym wszystkim, którzy tak entuzjastycznie i ofiarnie budowali tę Świątynię. Podczas Eucharystii wyrażalismy swoją wdzięczności wobec Boga i ludzi za otrzymane dary oraz podjęty trud walki i budowy naszego kościoła.

O godz. 12.00 odprawiona została Suma Odpustowa której przewodniczył ks. Hubert Czarnecki proboszcz parafii MB Bolesnej w Kraśniku a Słowo Boże wygłosił O. Adrian Kotlarski ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Galeria

 

Poświęcenie plecaków

W niedzielę 5 września w naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 11.30 zostały poświęcone plecaki oraz przybory szkolne. Na uroczystej Mszy świętej zgromadziły się licznie dzieci oraz ich rodzice.


Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze, dodaj nam ochoty i zdolności, aby ta nauka była dla nas z pożytkiem doczesnym i wiecznym.

 

Galeria


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W środę 1 września 2021r. odprawiona została Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny oraz w intencji ofiar II wojny światowej.. Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich  podejmujących trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogli zdobywać wiedzę. W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami, przedstawiciele samorządów oraz poczty sztandarowe kraśnickich szkół podstawowych i ZS nr 2 im. Mikołaja Reja.

Galeria


Pielgrzymka

Podobnie jak w ubiegłym roku 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę miała charakter sztafety modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszali na szlak a po dojściu na miejsce pątnicy wracali do domów. Następnego dnia, na trasę wyjeżdżali kolejni pielgrzymi. Każdego dnia szły trzy grupy po 100 osób w każdej – nie licząc osób zaszczepionych. Wymiana osób pozwoliła na zwiększenie liczby uczestników pielgrzymki.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyło hasło „Eucharystia – prawdziwe Życie

Galeria

zdjęcia ze strony: pielgrzymka.lublin.pl

Legion Maryi

Acies Legion Maryi

„ Jestem całkowicie Twój , moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”

W kościele św. Józefa w Kraśniku w dniu 21 sierpnia 2021 r. odbyło się spotkanie legionistów z dekanatu kraśnickiego na coroczny ACIES. 

ACIES to najważniejsza doroczna uroczystość Legionu, w czasie której następuje uroczyste odnowienie osobistego zawierzenia Maryi

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.30 odmówieniem wstępnych modlitw legionowych, tajemnic Radosnych Różańca św. Najważniejszą częścią  spotkania była uroczysta Msza święta. Głównym celebransem był ks. Janusz Kozłowski. Po  homilii zebrani legioniści odnowili swoje przyrzeczenie legionowe. Przedstawiciele poszczególnych prezydiów dwójkami podchodzili do Vexillium , kładli rękę na jego drzewcu i wypowiadali słowa osobistego aktu poświecenia „ Jestem całkowicie Twój , moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”. Legionistki zadbały również o właściwą oprawę Mszy świętej – odczytały lekcję, przygotowały modlitwę wiernych i ofiarowanie darów.

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą w sali spotkań legionowych, gdzie złożono sobie życzenia. Legioniści mieli możliwość wymiany poglądów, doświadczeń a także nawiązania nowych znajomości.

Galeria


Biały Tydzień

Dzieci z klas trzecich przeżywały w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej - najważniejszy moment w swoim życiu religijnym. Wtedy po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. dzieci przygotowywane były przez s. Lucencję i panie katechetki by świadomie przyjąć Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronaiwrusa, dzieci zostały podzielone na 2 grupy.

 

Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej trwa przez siedem dni. To wyjątkowy tydzień, który pokazuje, jak ważnym wydarzeniem w życiu człowieka jest przyjmowanie Komunii Świętej i życie w zjednoczeniu z Bogiem.
Jest to okres oktawy komunijnej, która symbolizuje szczególne i świadome uczestnictwo w Mszy Św.

Galeria

 

Konkurs

Komunikat

Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Slowo i Chleb"

Troskliwy Obrońca Kościoła


Parafia rzymskokatolicka św. Józefa Robotnika w Kraśniku ogłasza  ogólnopolski   konkurs   literacki „O Słowo i Chleb".


Inspiracją konkursu jest Rok św. Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka 8 grudnia 2020 roku dla upamiętnienia 150 rocznicy ogłoszenia tego świętego patronem Kościoła powszechnego. Na tę okoliczność papież Franciszek wydał list apostolski – Patris corde. Celem konkursu jest ponowne odkrywanie roli św. Józefa i kształtowanie postaw na jego wzór, wzmacnianie naszego życia duchowego, rodzinnego i wiary.

Święty Józef pragnie każdemu z nas uświadomić, jak wiele od niego zależy. A słowo i chleb, których potrzebujemy, zawsze są nam niezbędne do codziennej egzystencji.

Pokormy Cieśla z Nazaretu żyjący w cieniu Maryi i Jezusa, wychodzi do nas z ufnością i opatrznościowo, gdyż jest Troskliwym Obrońcą Chrystusa i Kościoła.

Organizatorzy oczekują na teksty wcześniej nienagradzane, niepublikowane. Utwory należy oznaczyć godłem. W przesyłce powinny znaleźć się dane osobowe: imię i nazwisko, wiek autora, dokładny adres, telefon kontaktowy bądź e-mail. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wickowych: dzieci do lat 15, młodzież do lat 21 oraz dorośli. Utwory należy przysyłać w 4 egzemplarzach do dnia 20 listopada 2021 roku na adres:

Parafia św. Józefa Robotnika

ul. Krasińskiego 13

23-210 Kraśnik

z dopiskiem „Konkurs".

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w roku św. Józefa. Nagrodzone prace będą prezentowane w prasie oraz w okolicznościowej antologii. Laureaci będą poinformowani o podsumowaniu i wręczeniu nagród. Więcej informacji pod numerem telefonu 600 710 250 i na stronie internetowej www.jozef-krasnik.pl.

Patronat medialny: Nasz Dziennik, Niedziela.

Bierzmowanie 2021

 

Galeria

 

Triduum Paschalne


                                                                     Wielki Czwartek


Wielki Czwartek - pierwszy dzień Triduum Paschalnego, stanowi dla chrześcijan pamiątkę Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.


Galeria

 

 Wielki Piątek


Wielki Piątek -  dzień Krzyża, dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa.

 

 

Galeria
Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów
Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie. W zwyczaju jest też masowe odwiedzanie różnych kościołów i porównywanie wystroju Grobów.

W tym roku z racji pandemii poświęcenie odbyło się na dworze.

Galeria


Pascha
Przejście ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli ku wolności.
Odnowienie chrztu świętego.

 


GaleriaWielka Niedziela - Rezurekcja

Radosne Alleluja!!!  Ogłoszenie światu, że Jezus żyje, powstał z martwych.
 Rezurekcja z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla Kraśnika w czterech wejściach do Kościoła.


Z racji pandemii nie było uroczystej procesji wokół Kościoła.

Galeria

Strona 4 z 61 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?