Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Wrzesień 24 2014 00:22:50
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Obudź mnie

Pieśń “Obudź mnie” to owoc Roku Wiary.  Chcemy podziękować Panu Bogu za Kanonizację Jana Pawła II i jego niezwykły pontyfikat. Jednocześnie w tej pieśni powierzamy się opiece Maryi, tej która miażdży głowę węża.

Zespół "Guadalupe" powstał w 2013r. w Lublinie, jako owoc Spotkań Guadalupiańskich skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia poczętego. Misją zespołu jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe w rodzinach. W skład zespołu wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Naszą siedzibą jest Archikatedra Lubelska, a pasterzem Ks. Adam Lewandowski.

Nazwa zespołu to "Guadalupe", czyli imię Maryi, które pozostawiła po sobie, gdy objawiła się św. Juanowi Diego w 1531r. w  Meksyku. W języku nahuatl imię Maryi de Guadalupe mogło brzmieć jako: "Te Quatlasupe" i mówi o Matce miażdżącej węża, który czyha na nasze życie.

Nasz zespół, będący własnością Maryi, pragnie, tak jak Ona, nieść Jezusa światu i uwielbiać Go, szczególnie w darze życia.

Chcemy tak jak św. Maksymilian Maria Kolbe i bł. Jan Paweł II zdobywać świat dla Niepokalanej, a przez to pozyskiwać serca dla Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

W każdą drugą Niedzielę miesiąca ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE UWIELBIENIE Z MARYJĄ W ARCHIKATEDRZE LUBELSKIEJ, O 19 EUCHARYSTIA ORAZ BEZPOŚREDNIO PO NIEJ ADORACJA W DUCHU MARYJNYM Z POSŁUGĄ WSPÓLNOTY GUADALUPE.

http://guadalupe.com.pl/

Róża Różańcowa

Róża Różańcowa
Modlitwa Różańcowa Rodziców za Dzieci

 Jak funkcjonuje Róża Różańcowa?

Róża składa się z 20 osób, z których każda odmawia w intencji swoich dzieci codziennie jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych.
Grupa stanowi pewnego rodzaju małą wspólnotę modlitwy, w tej wspólnocie poszczególne intencje staja się wspólne. W ten sposób codziennie za każde z dzieci objętych tą modlitwa odmówiony jest CAŁY RÓŻANIEC.

Zapisy i więcej inforamcji o grupie TUTAJ

 

Terminy i intencje Mszy Świętych zamówionych na rok 2014

Jasełka 2014

                                                                Jasełka                                                                               W dniu 12.01.2014 tj. w święto Chrztu Pańskiego zamykające okres świętowania Bożego Narodzenia, przypadające tydzień po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) , po Mszy o godz. 11.30 w parafii odbyły się jasełka.

Przygotowała je s. Władysława z dziećmi.

                                                                                                                     G a l e r i a

Biblia na każdy dzień

Z Biblią na każdy dzień

Po raz kolejny uświadamiamy sobie, jaką wartością jest dla nas Księga Biblii, Słowo pociechy i nadziei, które rodzi wiarę w sercach słuchających i czytających. List Boga, napisany ręką natchnionego autora, do człowieka. Wierzymy, że Słowo Boże czytane, medytowane i przemyślane pomoże nam odkryć Chrystusa Zmartwychwstałego i głębiej spojrzeć na nasze życie i świat nas otaczający.

Zapraszamy do wspólnej lektury Pisma Świętego w ciągu 1 roku. Jak ktoś w styczniu nie zaczął to niech się nie martwi, może zacząć od dzisiejszego dnia. Przecież nie trzeba skończyć czytać Pisma Świętego z dniem 31 grudnia. Bóg pragnie byśmy nieustannie się karmili Jego Słowem. On pragnie poprzez swoje Słowo nas leczyć, dotykać naszych serc, przemieniać, umacniać, zbawiać.

Plan czytania w formie tabelki na poszczególne miesiące.
Plik do ściągnięcia
Schemat zaczerpnęliśmy z książeczki Wydawnictwa Karmelitów Bosych „Biblia na co dzień. Propozycja lektury całego Pisma Świętego w Roku Wiary”, Kraków 2012.

JAK CZYTAĆ BIBLIĘ WEDŁUG SCHEMATU ROCZNEGO
  więcej...

Objawienie Pańskie 2014

Objawienie Pańskie
Uroczystość Trzech Króli

 

Orszak Trzech Króli wyruszył o godz. 13:00 spod Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Jego trasa wiodła ulicami: św. Faustyny, Urzędowską, Lubelską, Narutowicza , Placem Wolności do Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie została odprawiona msza święta.

W czasie przemarszu uczestnicy śpiewali kolędy. Ubrani byli w trzy kolory strojów: czerwony, żółty i niebieski symbolizujące trzy kontynenty (Europa, Afryka i Azja) i trzech mędrców.

Relacja p. Teresy

G a l e r i a   

                
W naszej parafii o 13.00 godz. uroczystą Mszę Świętą odprawili ks. Filip Pięta misjonarz Krwi Chrystusa oraz 
ks. Kamil Kajdaszuk opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Po Mszy odbył się uroczysty opłatek na który przybyli również goście z parafii w Kraśniku: pw. Matki Bożej Bolesnej, pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pw. św. Antoniego, pw. Miłosierdzia Bożego ze Stróży, Słodkowa i Chodla.

G a l e r i a

Kolędowo

Kolędowy czas

Kolędy w wykonaniu: Zespół w Składzie

Wizyta duszpasterska 2013/2014

Plan wizyty duszpasterskiej 2013/2014

Pasterka

Pasterka

G a l e r i a

Życzenia świąteczne

Jasełka w Szkole Podstawowej w Wyżnicy

Jasełka w Szkole Podstawowej w Wyżnicy

 

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinek i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizację jasełek bożonarodzeniowych. Sala wypełniona w całości przez rodziców i zaproszonych gości. Wszyscy czekają na Jasełka, przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej na Wyżnicy pod kierownictwem pani Iwony Roli.

 

Galeria

Czytaj więcej

Rekolekcje adwentowe 2013

   Rekolekcje adwentowe 2013

W dniach 14- 17 grudnia 2013 przeżywaliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Prowadził je ks. Mirosław Bończoszek, proboszcz parafii w Grabówce.

 

                                                                Galeria

 

Strona 4 z 33 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?