Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Stycznia 27 2021 18:30:33
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Wąwolnica

Jak co roku pierwsze klasy z II LO im. M. Reja w Kraśniku 23 września wzięły udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Uczniowie wraz z ks. Wojciechem i ks. Maksymilianem odwiedzili kapliczkę w Kęble, w Wąwolnicy i uczestniczyli w Eucharystii podczas której zawierzyli Matce Bożej nowy rok szkolny i siebie samych. Po Mszy św. pojechali do Kazimierza Dolnego.

Galeria

MDM

Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu

W piątek 20.09.2019 młodzież z MDM wraz z opiekunem ks. Wojciechem modliła się w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.  Po modlitwie ci, którzy mogli zostać radośnie spędzili czas.

Galeria

Odpust parafialny

W niedzielę 8 września 2019r. w naszej parafii przeżywaliśmy  Odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże  głosił przez cały dzień Ks. Andrzej Kołodziejski, nasz były wikariusz a obecnie Proboszcz parafi pw. Świętego Jana Chrzciciela w Pawłowie.

Galeria

Rozpoczęcie roku 2019/2020

W niedzielę 1 września 2019r. odprawiona została Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny oraz w intencji ofiar II wojny światowej, która wybuchła 80 lat temu. Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich  podejmujących trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogli zdobywać wiedzę. W nabożeństwie uczestniczyli parafianie, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami, przedstawiciele samorządów oraz poczty sztandarowe kraśnickich szkół podstawowych i ZS nr 2 im. Mikołaja Reja. Na koniec odbyło się uroczyste poświęcenie plecaków, podręczników i przyborów szkolnych.

Galeria


Pielgrzymka do Częstochowy


W dniach 03-14.08.2019 trwała 41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. W tym roku wyruszyła pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Intencją główną była modlitwa o dobre przygotowanie i przeżycie Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Jedną z grup była nasza 12- grupa którą stanowią osoby, mające  swoje parafie w dekanacie kraśnickim, urzędowskim i zakrzowieckim.


 

Galeria


Ks.Andrzej Proboszczem

W niedzielę 14 lipca 2019 r. na Mszy św. o godz. 12.00 w Kościele parafialnym pw. Świętego Jana Chrzciciela w  Pawłowie odbyło się powitanie nowego proboszcza Ks. Andrzeja Kołodziejskiego, który w naszej parafii pracował przez 3 lata.

 

Czcigodny Księże Proboszczu!
życzymy Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego, wytrwałości i odwagi w realizacji wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach oraz  poczynaniach dla dobra nowej wspólnoty parafialnej.

Niech Bóg w Trójcy Świętej będzie dla Księdza siłą w tej posłudze, a Maryja otacza swoim wstawiennictwem. Szczęść Boże!

Galeria 1

Galeria 2

Przywitanie Ks. Maksymiliana

W niedzielę 2019.07.07 o godz. 11.30 było przywitanie Ks. Maksymiliana Robaka, który wcześniej pracował w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku.

 

Życzymy błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego na każdy dzień posługi w naszym Kościele, aby nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu Wspólnoty.

Zapewniamy, że nie zabraknie nam życzliwości i solidarnego wsparcia. Obiecujemy również naszą modlitwę. Szczęść Boże.

Galeria

Pożegnalna Msza św 2019

W diecezji przeżywamy czas kapłańskich zmian na parafiach.


W naszej parafii mamy 3 zmiany: po 3 latach pracy w Kraśniku Ks. Andrzej został proboszczem w Pawłowie koło Rejowca, Ks. Leszek ze względu na stan zdrowia swojej Mamy poprosił o zmianę by być bliżej domu, został przeniesiony do parafii Św. Anny w Lubartowie. Odchodzi również Siostra Zenobia po 3 latach pracy do Międzyrzeca.

 

Dziękujemy Księżom i Siostrze za ich trud pracy, zdolności i zaangażowanie w życie naszej parafii przez czas Ich posługi. Życzymy im opieki MB i Św. Józefa w dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej.

Galeria

  Galeria 2

Pielgrzymka

29 czerwca 2019r. odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców do Sokółki, Świętej Wody i Białegostoku. Pierwszym miejscem było Sanktuarium w Sokółce, gdzie pielgrzymi obejrzeli film przedstawiający historyczne wydarzenia cudu Eucharystycznego. Póżniej odbyła się Msza św. odprawiona w intencjach Pielgrzymów. Był też czas na osobistą modlitwę i adorację. Kolejnym miejscem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Odbyła się tam prelekcja o bł. ks. Michale Sopoćko. Następnie pielgrzymi mieli możliwość zobaczenia krypty ze szczątkami ks. Sopoćki. Po osobistej modlitwie i  ucałowaniu relikwii pielgrzymi udali się do Sanktuarium w Świętej Wodzie. Tam odbyła się Msza św. z prośbą o uzdrowienie. Uczestnicy mogli skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. Kolejnym punktem pielgrzymki było przejście na Wzgórze Krzyży, osobiste złożenie przywiezionych krzyży oraz Droga Krzyżowa.

Galeria


Oktawa Bożego Ciała

W czwartek 27 czerwca przeżywaliśmy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła parafialnego.

Zgodnie z pięknym, polskim zwyczajem kapłan poświęcił wianki uplecione z ziół i kwiatów, które trzymane w domu za obrazem religijnym na mocy sakramentalium są obroną przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarami.

Galeria

60 rocznica

60 ROCZNICA WALKI O KOŚCIÓŁ

GALERIA

26 czerwca 2019r. obchodziliśmy 60 rocznicę” Wydarzeń Kraśnickich” związanych z walką o kościół. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odbyło się przedstawienie, montaż słowno – muzyczny pt.: „W obronie Krzyża,” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły  Podstawowej nr 5 w Kraśniku przygotowane przez s. Zenobię. Do obchodów włączył się Urząd Miasta Kraśnik wraz z Burmistrzem, Marszałek Województwa oraz Starosta Kraśnicki. Mszy św. przewodniczył Ks. Abp Stanisław Budzik w koncelebrze Proboszczów Kraśnickich Parafii..

- Świątynia pw. Św. Józefa stoi na miejscu uświęconym obecnością krzyża, który tutaj został unicestwiony. Ofiara i cierpienie ówczesnych wiernych przyniosła piękne owoce, okazali się prawdziwymi apostołami. Poznajemy ich po postawie, prawdzie i odwadze, broniących Boga i swoich spraw. Niech ta historia przypomina nam iż nasze życie to powołanie do dawania świadectwa, do trwania w wierze i nadziei, do odważnego stawania w obronie naszej wiary, naszych wartości.  Poznacie ich po owocach. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwał, kto trwa we mnie przynosi owoc -  mówił nawiązując do Ewangelii abp Stanisław Budzik

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości, w tym władze wojewódzkie, powiatowe, miejskie, przedstawiciele IPN, księża i mieszkańcy w uroczystym przemarszu przeszli pod pomnik na ul. Kard. Wyszyńskiego ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Tam nastąpiło złożenie kwiatów. Na zakończeniem uroczystości został odśpiewany Apel Jasnogórski.

Strona 4 z 57 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?