Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Maj 30 2016 16:21:01
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Wizytacja kanoniczna

W niedzielę 21.06.2015 przeżywaliśmy finalny etap wizytacji kanonicznej w naszej parafii.

Rada Parafialna spotkała się z ks. Bp. Mieczysławem Cisło o godz. 9.30 w refektarzu. Poszczególne grupy parafialne przygotowały z krótką prezentacją swojej wspólnoty - oprawę liturgiczną Mszy Świętej:

   7.00 – Legion Maryi

   8.30 – Wspólnota Krwi Chrystusa

10.00 – Domowy Kościół, Diakonia Modlitwy i Kręgi Biblijne

11.30 – Dzieci

13.00 – Przyjaciele Oblubieńca i Róże różańcowe rodziców i za rodziców

17.00 – Młodzież z MDM i Neokatechumenat

Na Mszy św. o godz. 17.00 przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych złożyły w naszym imieniu życzenia Księdzu Proboszczowi z okazji jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich.

G a l e r i a

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

W czwartek 11 czerwca 2015 r. zakończyła  się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy Świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.
W dniu zakończenia Oktawy odbyła się uroczysta procesja do czterech nowych ołtarzy.

Na koniec zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

G a l e r i a

Najświętsze Serce Jezusa

Najświętsze Serce Jezusa

Do Serca Twojego uciekamy się Jezu, Boski Zbawicielu.
Naszymi grzechami racz się nie zrażać, o Panie święty,
ale od wszelakich złych czynów racz nas zawsze zachować,
Boże łaskawy i najlitościwszy.
O Jezu, o Jezu, o Jezu dobry, Zbawicielu słodki,
Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza!
W Sercu Twoim racz nas obmyć.
Do Serca Twojego racz nas przytulić.
W Twym Sercu na wieki racz nas zachować.

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o 16.30.

W oktawie Bozego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa była śpiewana w procesji dookoła Kościoła                                G a l e r i a

czytaj więcej...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

 Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa.

W czwartek 04 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 odbyła się w parafii pw.św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii św. Józefa do parafii Matki Bożej Bolesnej.


 Objawienia św. Julianny z Cornillion (1193-1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion koło Liege. W 1245 roku św. Julianna doznała objawień w których Chrystus zapragnął aby ustanowiono dzień w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dlaczego Czwartek? Otóż dlatego iż to właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się jak wszyscy dobrze wiemy w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew.

 G a l e r i a   1

G a l e r i a   2

Msza św. z okazji Dnia Strażaka

W Kościele Katolickim 4 maja jest obchodzone wspomnienie św. Floriana, patrona straży pożarnej. Dlatego w niedzielę 31 maja o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym z okazji Powiatowo-Miejskich Obchodów Dni Strażaka w Kraśniku ks. proboszcz Janusz Stefanek celebrował Mszę św. w intencji całej społeczności strażaków. Podczas Mszy św. został poświęcony sztandar Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

G a l e r i a

Relcja Starostwa Piowiatowego w Kraśniku

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

„NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ…”

24 maja 2015 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Po rocznym przygotowaniu, słuchaniu słowa Bożego, odbytych konferencjach, spotkaniach w małych grupach animatorskich, nabożeństwach pokutnych, regularnych spowiedziach, modlitwach przed Najświętszym Sakramentem, zdobyciu potrzebnej wiedzy i zdaniu z niej egzaminu 123 młode osóby prosili Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przyrzekali: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."

Poprzez sakrament, którego udzielił Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło – Duch Święty zstępował do serc i życia naszej młodzieży.

G a l e r i a   1

G a l e r i a   2

Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2015

Święcenia Diakonatu

 

W sobotę 9 maja 2015r. w czasie Mszy św. o godz. 10.30 nasza wspólnota parafialna po raz pierwszy w swojej historii przeżywała niezwykłą uroczystość, podczas której pięciu kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, przyjęło diakonat - pierwszy stopień sakramentu święceń. Jest to ważny krok na drodze młodych ludzi ku kapłaństwu sakramentalnemu.

Uroczystości przewodniczył i święceń udzielił ks. bp Mieczysław Cisło, który w homilii ukazał znaczenie tego ważnego momentu, który dotyczy całej wspólnoty Kościoła. Diakoni są ustanawiani do pomocy biskupowi i prezbiterom w posłudze głoszenia słowa Bożego, sprawowania niektórych sakramentów i sakramentaliów, a także pełnienia dzieł miłosierdzia. Znakiem rozpoznawczym diakona (jego strojem liturgicznym) jest stuła przewieszona przez lewe ramię oraz dalmatyka.

W naszym kościele parafialnym święcenia diakonatu przyjęli:

dn Michał Bijak – parafia św. Józefa w Kraśniku

dn Dawid Gawin – parafia Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku

dn Paweł Gołofit – parafia Ducha Świętego w Poniatowej

dn Sebastian Natoniewski – parafia św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie

dn Marek Stolarz – parafia św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Nowym diakonom życzymy wytrwałości w pełnieniu służby, do której zostali wezwani!

G a l e r i a   1

G a l e r i a   2

Relacja z Kraśnik24.pl

Gość Lubelski 

Odpust parafialny

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Józefa Robotnika.

1 maja w piątek odbyła się doroczna uroczystość odpustowa ku czci naszego patrona Św. Józefa Robotnika. Uroczystości rozpoczeły się w przeddzień odpustu we czwartek 30.04. Mszą św. o godz. 18.00 na Cmentarzu Komunalnym sprawowaną w intencji naszych bliskich zmarłych, pochowanych zarówno na tym cmentarzu jak i cmentarzach okolicznych. Kazania przez cały dzień głosił były nasz wikariusz ks. Maciej Staszak. Sumę odpustową odprawi Dziekan z Lubartowa Ks. Józef Huzar.

G a l e r i a

I Kraśnickie Warsztaty Gospel

Pierwsze Kraśnickie Warsztaty Gospel

W dniach 24-26 kwietnia 2015 roku odbyły się Pierwsze Kraśnickie Warsztaty Gospel. Zajęcia prowadzone były przez członków lubelskiego zespołu Heaven Up: Rafała Czarnackiego, Mirę Krużel oraz Paulinę Mazepę. Głównymi organizatorami warsztatów byli członkowie naszego kraśnickiego zespołu Emmanuel Gospel na czele z pomysłodawcą – Adamem Kowalem. Wydarzenie przygotowano we współpracy z: Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Centrum Kultury i Promocji oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Pierwsze Kraśnickie Warsztaty Gospel zgromadziły blisko 40 uczestników – nie tylko z naszego miasta. W trakcie trzech dni z muzyką Gospel wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanych zajęciach. Szereg ćwiczeń z emisji głosu, czy zajęć wokalnych umożliwił osobom uczestniczącym w warsztatach bliższe poznanie tego rodzaju muzyki. Należy dodać, że uczestnicy warsztatów brali również czynny udział w parafialnych Mszach Świętych oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu, skąd mogli czerpać siły i motywację do dalszej pracy. Pierwsze Kraśnickie Warsztaty Gospel zakończył niedzielny koncert finałowy. Na scenie razem z zespołem Heaven Up wystąpili wszyscy uczestnicy warsztatów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – co pokazała frekwencja podczas koncertu.
A wszystko to na Chwałę Bożą!

G a l e r i a


Legion Maryi

Acies Legion Maryi

„ Jestem całkowicie Twój , moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”


Do kościoła św. Józefa w Kraśniku w dniu 11.04.2015r  przybyło ok.160 legionistów z dekanatu kraśnickiego na coroczny ACIES. 

ACIES to najważniejsza doroczna uroczystość Legionu, w czasie której następuje uroczyste odnowienie osobistego zawierzenia Maryi

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.30 odmówieniem wstępnych modlitw legionowych, tajemnic Radosnych Różańca św. Najważniejszą częścią  spotkania była uroczysta Msza święta. Głównym celebransem był ks. Adam Sobieszek w asyście księży kustosza sanktuarium w Księżomierzy ks. kan. Andrzeja Wocha i ks. Krzysztofa Piskorskiego z Polichny. Po  homilii zebrani legioniści odnowili swoje przyrzeczenie legionowe. Przedstawiciele poszczególnych prezydiów dwójkami podchodzili do Vexillium , kładli rękę na jego drzewcu i wypowiadali słowa osobistego aktu poświecenia „ Jestem całkowicie Twój , moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”. Legionistki zadbały również o właściwą oprawę Mszy świętej – odczytały lekcję, przygotowały modlitwę wiernych i ofiarowanie darów.

         Spotkanie zakończyło się wspólną agapą w sali spotkań legionowych, gdzie złożono sobie życzenia. Legioniści mieli możliwość wymiany poglądów, doświadczeń a także nawiązania nowych znajomości. Czas, który tutaj spędziliśmy, był dla nas czasem błogosławionym.

 G a l e r i a

Strona 4 z 40 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?