Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Grudzień 07 2019 21:03:05
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Rekolekcje Źródło

Rekolekcje Źródło

Prowadzący: Ks. Damian Dorot i ewangelizatorzy z Projektu ŹRÓDŁO

 

Program:

Czwartek 07.03.2019*
9.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych Galeria
11.00 – Msza św. i spotkanie dla młodzieży Galeria
16.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci Galeria
18.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych

Piątek 08.03.2019*
9.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych
11.00 – Msza św. i spotkanie dla młodzieży Galeria
16.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci Galeria
18.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych (Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża) Galeria

           
Sobota 09.03.2019 - dzień spowiedzi **
9.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych
11.00 – Msza św. i spotkanie dla młodzieży
16.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci
18.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych
POWITANIE KRZYŻA TRYBUNALSKIEGO*** Galeria

Niedziela 10.03.2019
7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
8.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich
10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci Galeria
13.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
17.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży (Modlitwa o wylanie Ducha Świętego) Galeria

* We czwartek i piątek nie będzie spowiedzi

** Spowiednicy będą starali się być w konfesjonale pół godziny przed Mszą św.

*** Krzyż Trybunalski będzie w naszej parafii do soboty 16.03.2019, kiedy to pożegnamy go po Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00, podczas której młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.


Środa Popielcowa

Środa Popielcowa jest początkiem Wielkiego Postu. W tym dniu podczas Mszy Świętej jest zwyczaj posypywania głów popiołem.

Popiół w tradycji żydowsko-chrześcijańskiej ma przypominać o przemijaniu i ułomności ludzkiego życia, oznacza też żałobę i ból. Ale nie tylko. Popiół jest także znakiem oczyszczenia i zmartwychwstania. Przecież Bóg stworzył człowieka z prochu ziemi i odrodził go w Chrystusie do nowego życia.

Popiół pochodzodzi z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. Podkreślaj w ten sposób związek pomiędzy pokutą wiernych, a męką i śmiercią Chrystusa. Kapłan wypowiada przy tym słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tradycyjny obrzęd ma za zadanie przypomnieć, że życie ziemskie mija, a silna wiara, ćwiczenia duchowe, dobrowolne wyrzeczenia i bezinteresowne dawanie pomagają osiągnąć życie wieczne.

 

Galeria

Paryż

W dniach 19 – 22. 02.2019 r. s. Zenobia zorganizowała wyjazd do stolicy Francji – Paryża.  Uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie  od Łuku Triumfalnego oraz Wieży Eiffla, gdzie ze szczytu podziwiali piękny widok na Pola Marsowe i panoramę Paryża. Następnie przewodnik poprowadził grupę nadbrzeżem Sekwany, Polami Elizejskimi opowiadając o znajdujących się na trasie zabytkach. Kolejnym miejscem był Plac Concorde z fontanną i najstarszym zabytkiem Paryża, Obeliskiem Egipskim. Po krótkim spacerze cała grupa znalazła się na dawnym placu królewskim ze szklana piramidą w centrum - w Luwrze, będącym obecnie jednym z największych muzeów na świecie. Po chwili na odpoczynek i posiłek, dalszy spacer prowadził w kierunku gotyckiej świątyni poświęconej Matce Boskiej – Katedry Notre-Dame, gdzie znajduje się akcent polski - boczna kaplica z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Drugi dzień upłynął na zabawie w scenografii i towarzystwie postaci ze znanych bajek i filmów, w  paryskim Disneylandzie, gdzie jedną z największych atrakcji była iluminacja świetlna na koniec dnia.

Galeria

 

Wieczór Chwały

W niedzielę 24 lutego w parafii odbył się Wieczór Chwały. Modlitwę uwielbienia poprowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, a posługę muzyczną  pełnił zespół Emmanuel Gospel. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz 17.00 a Wspólne uwielbienie Pana rozpoczęło się o godz. 18.00.

Galeria


MB Fatimska

W dniu 17 lutego przypadała rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez Cudowną Figurę MB Fatimskiej. Przed Mszą św., o godz. 16.00 odprawiony został Różaniec w naszych intencjach i śpiew Litanii do MB Fatimskiej. Uroczysta Msza św. zbiorowa z tej okazji była odprawiona o godz. 17.00. Na te uroczystość tradycyjnie przychodziliśmy z lampionami.

Galeria

 

Pantomima

 

 

W niedzielę 3 lutego 2019r. po Mszy św. o godz. 11.30 została przedstawiona pantomima pt. "Cała piękna jesteś Maryjo". Przygotowana został przez s. Zenobię i dzieci z Koła Dzieci Maryi.

Galeria

Bal Wszystkich Świetych

We wtorek 22 stycznia 2019r. w Szkole Społecznej odbył się Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez s. Zenobię. Uczestnicy bardzo starannie przygotowali się do zabawy i przyszli ubrani w stroje Świętych. Byli święci: Jan Paweł II, Faustyna, Agata, Antoni, pastuszkowie z Fatimy, królowa Jadwiga, Józef, Maryja, Królowie i Aniołowie. Podczas balu odbywały się różne  gry i zabawy.  Na koniec było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój. Była wspaniała zabawa i dużo radości.

 Galeria

Jasełka 2019

JASEŁKA 2019


Galeria


Uroczystość Objawienia Pańskiego

W niedzielę 6 stycznia 2019 w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Kraśnika przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na „Piaskach” następnie uczestnicy przeszli do kościoła WNMP.

Galeria

Kolędowanie

03 i 04 stycznia 2019 dzieci kolędowały pod opieką s. Zenobii i p. Anny Kani. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom w krajach misyjnych w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej. W tym roku kolędowanie było dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Jak co roku grupa Kolędników Misyjnych głosiła Dobrą Nowinę o narodzeniu Mesjasza. Chodzili z kolędą od domu do domu przedstawiając scenkę kolędniczą oraz śpiewając kolędy. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kolędników. 

Galeria

Spotkanie Opłatkowe

 SPOTKANIA OPŁATKOWE

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się spotkania opłatkowe w grupach parafialnych: w Kole Misyjnym, Scholi, w grupie Dzieci Maryi i Młodzieżowej Diakonii Modlitwy. Spotkania rozpoczęły się od modlitwy i przeczytania fragmentu z Pisma Św. po czym były życzenia i łamanie się opłatkiem. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadzało w świąteczny klimat.

Galeria

 

Galeria

Strona 4 z 54 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?