Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Szukaj Luty 19 2019 16:41:56
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ministranci i Lektorzy w Wąwolnicy

\parafia\photo_upload\2018.06.16Lektorzy\" style=16 czerwca 2018 r w sobotę grupa ministrantów i lektorów wraz z Ks. Tomaszem z naszej parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy. Pielgrzymka rozpoczęła się w Kęble. Następnie przeszliśmy do Wąwolnicy. Towarzyszyła nam wojskowa orkiestra. Po dojściu rozpoczęła się Msza święta z wojskowym ceremoniałem. Po mszy świętej zjedliśmy wojskową grochówkę a następnie uczestniczyliśmy w różnych przygotowanych atrakcjach. Dla ochłody atmosfery zostaliśmy polani wodą.

Galeria

Oktawa Bożego Ciała

W czwartek 7 czerwca przeżywaliśmy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła parafialnego.

Zgodnie z pięknym, polskim zwyczajem kapłan poświęcił wianki uplecione z ziół i kwiatów, które trzymane w domu za obrazem religijnym na mocy sakramentalium są obroną przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarami.

Galeria

 

Wycieczka do Księżomierzy

2 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do Księżomierzy zorganizowana przez s. Zenobię z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyły w niej dzieci ze Scholi i z grupy Dzieci Maryi. Było ognisko, gry i zabawy terenowe.

Galeria


Koncert Chwały w Rzeszowie

31 maja 2018 r. w święto Bożego Ciała młodzież z naszej parafii uczestniczyła w corocznym wielkim Koncercie Uwielbienia i Chwały w Rzeszowie.  XVI Koncert odbył się pod nazwą "Jednego Serca Jednego Ducha". Wystąpiło wielu wspaniałych artystów – przyjaciół, którzy uwielbiali Pana Boga na scenie. A byli to: Dariusz „Maleo” Malejonek, Andrzej Lampert, Krzysztof Antokowiak, Karina Bałdych, Adam Bałdych, Full Power Spirit oraz zespół KANA z Ukrainy.

Uwielbienie w Parku Sybiraków rozpoczęło się wyśpiewaniem „Roty”. O zmroku ponownie wybrzmiały wciąż aktualne słowa Świętego Jana Pawła II, który w 1987 roku nawoływał na Błoniach:

Teraz, kiedy tyle sił potrzeba narodowi, aby zachować wolność, prosimy Cię, Boże: napełnij nas mocą Twojego Ducha. Uspokój serca, dodaj ufności w Twoją miłość… Wzbudź w narodzie chęć do cierpliwej walki o zachowanie pokoju i wolności. Spraw, abyśmy co dzień stawali się zdolni własnymi rękami i społeczną solidarnością, wpatrzeni w tajemnicę Twojego Krzyża, budować naszą wspólną przyszłość.” 

Galeria

Uroczystość Bożego Ciała.

Uroczystość Bożego Ciała.

Ojcze nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie,
aby i oni stanowili w Nas jedno...

Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem...

W czwartek 31 maja 2018 r. o godz. 10.00 odbyła się w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii Matki Bożej Bolesnej  do parafii św Józefa.

Galeria

Rocznica I Komunii Świętej 2018

W niedzielę 13 maja o godz. 11.30 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przeżywaliśmy wraz z dziećmi z klas IV Rocznicę I Komunii Świętej.

Ta Eucharystia, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy, za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku. Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym. Tego dnia dzieci dziękowały także za sakrament pokuty i pojednania, z którego korzystały obchodząc pierwsze piątki miesiąca.

Galeria


Bierzmowanie

4 maja 2018 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. 

G a l e r i a 1

G a l e r i a 2

Poprzez sakrament, którego udzielił Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło i Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – Duch Święty zstępowało do serc i życia naszej młodzieży. 

Nasza wspólnota dobrze zna Księdza Biskupa Mieczysława. Jesteśmy wdzięczni za kolejną wizytę, którą zechciał nam złożyć. Cieszymy się również z możliwości poznania i wspólnej modlitwy z Księdzem Infułatem Grzegorzem, przyjacielem naszego pierwszego proboszcza, Ś.P. Ks. Jana.

Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – z urodzenia Jakub Hersz-Griner – jest żydowskim dzieckiem ocalonym z Zagłady. Część czasu dzieciństwa, młodość i pierwsze lata dorosłości spędził w Puławach, jako wychowanek domu dziecka prowadzonego przez Siostry Benedyktynki. W Puławach uczęszczał do szkół, uzyskał maturę w miejscowym liceum, tutaj zrodziło się jego powołanie kapłańskie i stąd „ poszedł w świat”, powracając jednak regularnie do puławskiego klasztoru sióstr jak się powraca do domu rodzinnego. Czyni to za każdym przyjazdem do Polski z Izraela, gdzie mieszka od lat, pełniąc posługę duszpasterską wobec katolików języka hebrajskiego oraz wobec Polaków, przebywających od lat 80. w Izraelu w celach zarobkowych. Dla tych Rodaków jego mieszkanie stało się biurem pośrednictwa pracy, azylem dla bezdomnych. Sam Ksiądz Infułat stal się ojcem, opiekunem i powiernikiem naszych zarobkowych emigrantów.

Na stronie fb więcej zdjęć z tego wydarzenia.

Biały Tydzień

6 maja 2018 r. nasza Parafia przeżywała Uroczystość I Komunii św. W tym roku do I Komunii przystąpiło 96 osób. Dzieci były przygotowywane do tej uroczystości przez s.Zenobię i panie Katechetki po czym uczestniczyły w Białym Tygodniu. 

Galeria

8 maja 2018 r. s. Zenobia zorganizowała dla dzieci wycieczkę na Porytowe Wzgórze w Lasach Janowskich oraz do Łążka Garncarskiego, gdzie odwiedziły pracownię garncarską. Uczestniczyły tam w warsztatach po czym mogły spróbować samemu zrobić coś z gliny. Dzieci miały okazję pobawć się i spędzić czas ze zwierzętami z małego zoo.

Galeria


Konkurs Piosenki Religijnej

Konkurs Piosenki Religijnej w Kraśniku

26 kwietnia 2018 r. w siedzibie Szkoły Muzycznej odbył się III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej zorganizowany przez SP nr 5 w Kraśniku i SP nr 30 w Lublinie. Przygotowaniem konkursu zajęły się s. Zenobia  i s. Amadeusza.

Do rywalizacji przystąpiło 72 uczniów, w wieku od 7 do 14 lat. W przerwach odbył się pokaz tańca wykonany przez uczennice kl I SP 5 w Kraśniku pod kierunkiem p. Bożeny Kapicy.

Jury w składzie: Barbara Grasińska–Ciereszko, Barbara Pastucha, Urszula Olszówka, Rafał Czarnacki, ks. Tomasz Fidecki i Tomasz Fidut, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców.

Grand Prix: Aleksandra Staroch (SP nr 6 w Kraśniku) „Piosenka rozmowa"

Kategoria kl. 0-III:

I miejsce: Aleksandra Gajuś „Moje małe słowa"

II miejsce: Julia Kudła (SP w Skorczycach) „Zaprowadź mnie"

III miejsce: Blanka Przerwa (SP nr 6 w Kraśniku) „Daj mi wiarę"

Kategoria kl. IV-VII

I miejsce: Barbara Szwarnowska (PSP nr 5 w Kraśniku) „Schowaj mnie"

II miejsce: Nikola Lewandowska (PSP nr 5 W Kraśniku) „Błogosławieni miłosierni"

III miejsce: Zuzia Szczupak (SP w Opolu Lubelskim) „Pocieszyciel"

Wyróżnienia:

Bartek Mulier (PSP nr 5 w Kraśniku) „Nasz Bóg"

Wojciechowski Jakub (PSP nr 32 w Lublinie) „Bóg się mamo nie pomylił"

Agata Osiewicz (SP w Janowie Lubelskim) „Skarby Jana Pawła II"

Helena Rowińska ( SP nr 30 w Lublinie) „Zabierz mnie"

Julia Butryn, Anna Pluta (Szkoła Społeczna w Kraśniku) „Bosy pastuszek"

Basia Popiel, Kinga Marczewska (Przedszkole nr 78) „Taki duży, taki mały"

Sponsorzy: (MOPS, Rada Rodziców przy PSP nr 5) ufundowali piękne nagrody: statuetki, gitarę, gry i quizy religijne, breloczki, notesy, smycze, słodycze, długopisy, artykuły papiernicze, książki patriotyczne, chusty. Burmistrz Miasta Kraśnika Mirosław Włodarczyk i wiceburmistrz Marzena Pomykalska objęli imprezę patronatem.

Rodzice zapewnili uczestnikom napoje oraz słodki poczęstunek. Nad organizacją imprezy czuwały nauczycielki: A. Kuśmierz, B. Kapica, I. Rola, A. Kania, H. Machajska.

Galeria

MDM

W sobotę 28.04.2018 r. młodzież z naszej parafii uczestniczyła w Sercańskim Czuwaniu Młodzieży w Lublinie.

Mówisz - masz. Czy tak działa modlitwa?

Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź młodzi, którzy przybyli wraz ze swoimi duszpasterzami z sercańskich parafii z całej Polski. Kolejne sercańskie czuwanie młodych odbyło się tym razem w Lublinie. Oprócz młodych z sercańskich parafii wzięła w nim udział także s. Maria Teresa od Dzieciątka Jezus z Klasztoru karmelitanek bosych w Dysie.

Galeria

Domowy Kościół

14 kwietnia 2018 odbył się Wyjazd Kręgów Domowego Kościoła do Opla Lubelskiego na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W tym roku mijało 15 lat od utworzenia Rejonu Kraśnik (dzisiaj św. Stanisława Biskupa i Męczennika) oraz 20 lat od utworzenia pierwszego kręgu w naszym rejonie - jest to I krąg w Kraśniku. Z tej okazji zostali zaproszeni także księża, którzy w przeszłości pełnili posługę moderatora rejonowego.

Galeria

Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?