Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Sierpień 20 2019 10:32:01
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Uroczystość Objawienia Pańskiego

W niedzielę 6 stycznia 2019 w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Kraśnika przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na „Piaskach” następnie uczestnicy przeszli do kościoła WNMP.

Galeria

Kolędowanie

03 i 04 stycznia 2019 dzieci kolędowały pod opieką s. Zenobii i p. Anny Kani. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom w krajach misyjnych w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej. W tym roku kolędowanie było dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Jak co roku grupa Kolędników Misyjnych głosiła Dobrą Nowinę o narodzeniu Mesjasza. Chodzili z kolędą od domu do domu przedstawiając scenkę kolędniczą oraz śpiewając kolędy. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kolędników. 

Galeria

Spotkanie Opłatkowe

 SPOTKANIA OPŁATKOWE

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się spotkania opłatkowe w grupach parafialnych: w Kole Misyjnym, Scholi, w grupie Dzieci Maryi i Młodzieżowej Diakonii Modlitwy. Spotkania rozpoczęły się od modlitwy i przeczytania fragmentu z Pisma Św. po czym były życzenia i łamanie się opłatkiem. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadzało w świąteczny klimat.

Galeria

 

Galeria

Wizyta duszpasterska 2018/2019

Wizyta duszpasterska 2018/2019

Pasterka

Pasterka

Galeria

Rekolekcje Adwentowe 2018


Rekolekcje Adwentowe


W dn. 15-18 grudnia trwały w parafii rekolekcje adwentowe. Prowadził je Ks. Prał. Sławomir Laskowski - proboszcz parafii MB Królowej Polski na Tatarach w Lublinie (po 27 pracy w Homlu na Białorusi)


Galeria

 

W III Niedzielę Adwentu, w niedzielę RADOŚCI, 16 grudnia w trakcie trwania rekolekcji w parafii odbył się Wieczór Chwały. Modlitwę uwielbienia poprowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, a posługę muzyczną pełnił zespół Emmanuel Gospel.
Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz 17.00 a Wspólne uwielbienie Pana rozpoczęło się o godz. 18.00.


Galeria


 

Kopuła

Od października do grudnia 2018r. w parafii trwało czyszczenie i  malowanie kopuły oraz zostały zakończone prace nad podświetleniem niedawno wyremontowanej "wieży" na dachu kościoła. 


                      Galeria

 

                                                                            Galeria


Kiermasz

W niedzielę 9 grudnia 2018r. odbył się "Kiermasz świateczny" przygotowany przez s. Zenobię. Były świeczki, kartki i magnesy świąteczne, ozdoby choinkowe oraz pierniki. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną dla dzieci na wyjazd w ferie zimowe.

Galeria

Adwent

 

Adwent w Kościele katolickim to czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie.

Pierwsza niedziela Adwentu stanowi również początek kościelnego roku liturgicznego. Okres ten to czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.

Sam termin „Adwent” wywodzi się z łaciny, gdzie „adventus” znaczy tyle co „przyjście”.  Okres ten ma radosny wydźwięk (oczekiwanie na narodzenie Zbawiciela), jednocześnie jednak powinien skłaniać do refleksji i pokuty.

Adwent posiada swoją własną, charakterystyczną liturgię. Każdego dnia adwentu (oprócz niedziel) sprawowane są rano Msze Święte o Najświętszej Maryi Pannie, zwane Mszą Świętą Roratnią. Uczestnicy Rorat przynoszą ze sobą lampiony albo świece, będące symbolem nadziei.

Tegoroczne Roraty opowiadają o Duchu Świętym. Na każdej Mszy roratniej o godz. 6.00 rozpoznajemy i zgłębiamy Jego moc i działanie.

Galeria


Pielgrzymka

1.12.2018r. odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców do Częstochowy i Sanktuarium św. Anny

Po przyjeździe do Sanktuarium św. Anny pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., w Drodze Krzyżowej w krużgankach a następnie odbyło się spotkanie z Siostrą wprowadzające w historię sanktuarium i klasztoru.

Po dotarciu na Jasna Górę w sali o. Augustyna Kordeckiego pielgrzymi uczestniczyli w spotkaniu  formacyjnym wprowadzającym w Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Była także  konferencja maryjna ze świadectwami a następnie  Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. 

Zakończeniem pielgrzymki był Apel Jasnogórski.

Przedstawienie

W pierwszą niedzielę Adwentu 2 grudnia 2018r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o Św. Mikołaju przygotowane przez Dzieci Maryi wraz z s. Zenobią.


Święty Mikołaj - Biskup, który pomagał ubogim

Mikołaj, nazywany biskupem Miry urodził się w Patarze około 270 roku. Od najmłodszych lat  był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi. Gdy został biskupem zasłynął wśród wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz.

Galeria

Strona 4 z 53 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?