Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Szukaj Grudzień 15 2018 08:42:54
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Triduum Paschalne 2018

Wielki Czwartek

Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się o godz. 18.00.  Msza św. koncelebrowana przez Kapłanów pracujących w naszej Parafii. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w dolnym kościele.

„Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znów kapłan... Po Bogu, kapłan jest wszystkim! On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie”św. Jan Maria Vianney

Niech Bóg błogosławi Wam Drodzy Kapłani na tej trudnej posłudze i stawia na drogach życzliwych i pomocnych ludzi.

 G a l e r i a

 

Wielki Piątek

 

Początek Liturgii Wielkiego Piątku
o godz. 17.00 Droga Krzyżowa,
o 18.00 Nabożeństwo Słowa i adoracja Krzyża.
W ten dzień obowiązuje post ścisły

od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy

po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie

    G a l e r i a

Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 16.00, co godzinę. W Wyżniance o godz. 10.00 a w Wyżnicy o 10.15. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów całymi rodzinami wraz z dziećmi, będzie czas na adorację Grobu Pańskiego i cichą osobistą modlitwę.

spowiedź - od 10.00 do 16.00

Do Liturgi Wigilii Paschalnej- adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie 


G a l e r i a

Liturgia Wigilii Paschalnej

rozpocznie się po zapadnięciu zmroku o godz. 20.00. !!! Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.

G a l e r i a

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 O  6.00 godz. procesja Rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian i gości.

 Msze św.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

G a l e r i a

 

 

Przedstawienie Pasyjne 2018

PRZEDSTAWIENIE PASYJNE

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13)

Przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli ....

Droga krzyżowa, osamotnienie, cierpienie i wreszcie śmierć najbardziej bolesna i poniżająca jaką w tamtych czasach znano. Miłosć Boga do ludzi to sprawiła, że Jego Syn oddał życie za nas.

28 marca 2018 r. w SP nr 5 odbyło się PRZEDSTAWIENIE PASYJNE przygotowane przez uczniów szkoły i s. Zenobię.

GALERIA


Niedziela Palmowa 2018


Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, dla chrześcijan czas refleksji i zadumy nad ostatnimi dniami i śmiercią Jezusa. Niedziela Palmowa jest upamiętnieniem przyjazdu Chrystusa do Jerozolimy, kiedy został powitany przez tłum, rzucający mu liście palmowe pod nogi. Także dziś, najbardziej charakterystycznym akcentem w obchodach Niedzieli Palmowej jest obrzęd święcenia palm. 

Palmy wielkanocne z jednej strony symbolizują odradzające się życie, a z drugiej wyrażają hołd dla Zbawiciela. Z tych powodów liturgia tego dnia zaczyna się radosnym pochodem z palmami wielkanocnymi, które są następnie święcone. Msza w Niedzielę Palmową staje się przede wszystkim wspomnieniem męczeńskiej śmierci Jezusa – z kulminacyjnym momentem podczas uroczystego odczytania opisu Męki Pańskiej.

GALERIA

Rekolekcje Wielkopostne 2018

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

'' Rekolekcje to są takie lekcje, gdzie duży i mały chce być doskonały ''

To czas poświęcony odnowie duchowej poprzez słuchania Słowa Bożego, modlitwę oraz spowiedź. To taki św. czas, który sprawia że nasze serca na nowo stają się Świątynią Bożą.

Od 17-20 marca 2018 r. trwały w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku prowadził je ks. Konrad Żyśko, który jest obecnie diecezjalnym koordynatorem duszpasterstw akademickich w Lublinie.

GALERIA

18 marca 2018 r. w ramach rekolekcji odbyło się Kraśnickie Spotkanie Młodych #Onjest. O godz. 17.00 była Eucharystia, o godz. 18.00 Wieczór Chwały. Oprawę muzyczną sprawował Emmanuel Gospel.

GALERIA

20 marca 2018 r. - zakończenie rekolekcji Msza św. z nauką dla młodzieży.

GALERIA


Droga Krzyżowa

DROGA KRZYŻOWA

GALERIA

Męski Kwartet Wokalny " WYSZYWANKA"

 

 

 

W niedzielę 25 lutego w naszej parafii gościliśmy kwartet męski ‘’BuшuваHкa ‘’ ("WYSZYWANKA")  z Tarnopola na Ukrainie. Przez swój przepiękny śpiew ubogacili naszą liturgię i modlitwę. 

                       Galeria

Środa Popielcowa

Dziś 2018.02.14 Środa Popielcowa - dzień  który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

G a l e r i a

Pielgrzymka do Fatimy

Dzieci i młodzież z Ruchu Opatrzności Bożej odbyła dziękczynną pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 2 do 8 lutego 2018r. Pielgrzymi codziennie uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili wiele ciekawych miejsc gdzie mieli możliwość spróbowania regionalnych potraw. W Hiszpanii zwiedzali Barcelonę i Madryt. Młodzież zobaczyła stadion piłkarski FCB, Katedrę Sagrada Familia, Masyw Górski Montserrat, sanktuarium Matki Bożej La Morenta, Pałac Królewski w Madrycie - Palacio Real, Katedrę Almudena, plac Plaza de La Villa, stare miasto oraz inne ciekawe miejsca.

W Portugalii pielgrzymi poznawali następujące miasta: Lizbona, Fatima, Coimbra, Porto, Braga oraz wioskę Aljustrel. Na trasie pielgrzymki mogli zobaczyć m.in.: Wieżę Belem, replikę samolotu Fairey III D, Pomnik Odkrywców, Bazylikę Matki Bożej Różańcowej, klasztor Hieronimitów, najstarszy uniwersytet - założony w 1290 roku, dzielnicę Ribeira. Niesamowitym przeżyciem był pobyt nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim.

Galeria


Kolędowanie

Kolędnicy misyjni z archidiecezji lubelskiej przybyli 17 stycznia do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie na spotkanie diecezjalne.

Abp Stanisław Budzik w homilii podczas Mszy św. powiedział:

„Drodzy kolędnicy misyjni, bardzo wam dziękuję, że przez kolędowanie staliście się przedłużeniem uzdrawiających dłoni Jezusa Chrystusa. Za to, że mieliście odwagę czynić dobrze, a także za to, że wędrując od domu do domu, daliście ludziom możliwość uczynienia czegoś dobrego . Pomóc dzieciom cierpiącym z powodu wojny na Bliskim Wschodzie”. Przypomniał też, że nie ma takich sytuacji, które by nie pozwalały pomagać drugiemu człowiekowi. Zachęcał, by nie bać się krytyki i odważnie pomagać innym. Tego bowiem uczy Jezus w Ewangelii, kiedy uzdrowił chorego w szabat, przeciwstawiając się krytykującym Go i spiskującym przeciw Niemu faryzeuszom.

20 stycznia 2018 dzieci z Koła Misyjnego i Scholi Dziecięcej pod opieką s. Zenobii i p. Anny Kani kolędowały dla dzieci w Syrii i w Libanie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie  kolędników.  

Galeria

Kolędowanie z Rejem

Objawienie Pańskie 2018

Objawienie Pańskie
Uroczystość Trzech Króli

Podczas każdej Mszy Świętej poświęciliśmy kadzidło i kredę, które przygotowała młodzież z Młodzieżowej Diakonii Modlitwy, przy wyjściu z kościoła każdy mógł ją zabrać do swojego domu.

Galeria

Podczas każdej Mszy Świętej towarzyszył nam zespół "Kapela Drewutnia", śpiewając kolędy.

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kraśnika. Śpiewając kolędy uczestnicy przemierzyli trasę z kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej do kościoła pw. św. Józefa.

Galeria

Po przyjściu Orszaku Trzech Króli odbyły się Jasełka pt. "Ciasna brama do nieba" przygotowane przez s. Zenobię, dzieci, młodzież ze SP nr 5 i Scholę oraz koncert kolęd  "Kapeli Drewutnia".

Galeria

Strona 4 z 50 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?