Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Czerwiec 25 2016 14:10:08
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

CZUWANIE PRZY SYMBOLACH ŚDM

                    CZUWANIE PRZY SYMBOLACH ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

We wtorek 25 sierpnia do naszej parafii przybyły Symbole, które zawsze towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży, Krzyż Roku Świętego i Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). Pielgrzymują one po parafiach w całej Polsce, jako przygotowanie duchowe do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r w Krakowie.

                                                     

                                                                           Galeria

Prace remontowe w prezbiterium

W ostatnim czasie w naszej świątyni parafialnej trwają prace remontowe w prezbiterium. To właśnie w prezbiterium znajduje się tabernakulum z Najświętszym Sakramentem oraz sprawowana jest Msza Święta. Dlatego można powiedzieć, że prezbiterium jest sercem każdego kościoła. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby jego odpowiedni wystrój był znakiem rzeczywistości nadprzyrodzonych, a przez to kierował serca ku Panu Bogu. Kościół Katolicki zaleca, aby "w wystroju kościoła dążyć raczej do szlachetnej prostoty niż do przepychu" (292, Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego).

W tym duchu w naszej świątyni rozpoczął się kolejny etap prac remontowych. Zdemontowano dotychczasową, prowizoryczną dekorację prezbiterium, a w to miejsce umieszczono figury Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus oraz św. Józefa, patrona naszej wspólnoty parafialnej. Każda z figur waży prawie pół tony. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zgłosili się do pomocy w tej trudnej operacji. Zapraszamy do galerii zdjęć i relacji telewizji Lubelska.tv z tego historycznego dla naszej wspólnoty wydarzenia.

Galeria


Wizytacja kanoniczna

W niedzielę 21.06.2015 przeżywaliśmy finalny etap wizytacji kanonicznej w naszej parafii.

Rada Parafialna spotkała się z ks. Bp. Mieczysławem Cisło o godz. 9.30 w refektarzu. Poszczególne grupy parafialne przygotowały z krótką prezentacją swojej wspólnoty - oprawę liturgiczną Mszy Świętej:

   7.00 – Legion Maryi

   8.30 – Wspólnota Krwi Chrystusa

10.00 – Domowy Kościół, Diakonia Modlitwy i Kręgi Biblijne

11.30 – Dzieci

13.00 – Przyjaciele Oblubieńca i Róże różańcowe rodziców i za rodziców

17.00 – Młodzież z MDM i Neokatechumenat

Na Mszy św. o godz. 17.00 przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych złożyły w naszym imieniu życzenia Księdzu Proboszczowi z okazji jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich.

G a l e r i a

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

W czwartek 11 czerwca 2015 r. zakończyła  się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy Świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.
W dniu zakończenia Oktawy odbyła się uroczysta procesja do czterech nowych ołtarzy.

Na koniec zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

G a l e r i a

Najświętsze Serce Jezusa

Najświętsze Serce Jezusa

Do Serca Twojego uciekamy się Jezu, Boski Zbawicielu.
Naszymi grzechami racz się nie zrażać, o Panie święty,
ale od wszelakich złych czynów racz nas zawsze zachować,
Boże łaskawy i najlitościwszy.
O Jezu, o Jezu, o Jezu dobry, Zbawicielu słodki,
Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza!
W Sercu Twoim racz nas obmyć.
Do Serca Twojego racz nas przytulić.
W Twym Sercu na wieki racz nas zachować.

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o 16.30.

W oktawie Bozego Ciała Litania do Serca Pana Jezusa była śpiewana w procesji dookoła Kościoła                                G a l e r i a

czytaj więcej...

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

 Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa.

W czwartek 04 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 odbyła się w parafii pw.św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii św. Józefa do parafii Matki Bożej Bolesnej.


 Objawienia św. Julianny z Cornillion (1193-1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion koło Liege. W 1245 roku św. Julianna doznała objawień w których Chrystus zapragnął aby ustanowiono dzień w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dlaczego Czwartek? Otóż dlatego iż to właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się jak wszyscy dobrze wiemy w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew.

 G a l e r i a   1

G a l e r i a   2

Msza św. z okazji Dnia Strażaka

W Kościele Katolickim 4 maja jest obchodzone wspomnienie św. Floriana, patrona straży pożarnej. Dlatego w niedzielę 31 maja o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym z okazji Powiatowo-Miejskich Obchodów Dni Strażaka w Kraśniku ks. proboszcz Janusz Stefanek celebrował Mszę św. w intencji całej społeczności strażaków. Podczas Mszy św. został poświęcony sztandar Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

G a l e r i a

Relcja Starostwa Piowiatowego w Kraśniku

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

„NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ…”

24 maja 2015 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Po rocznym przygotowaniu, słuchaniu słowa Bożego, odbytych konferencjach, spotkaniach w małych grupach animatorskich, nabożeństwach pokutnych, regularnych spowiedziach, modlitwach przed Najświętszym Sakramentem, zdobyciu potrzebnej wiedzy i zdaniu z niej egzaminu 123 młode osóby prosili Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przyrzekali: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."

Poprzez sakrament, którego udzielił Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło – Duch Święty zstępował do serc i życia naszej młodzieży.

G a l e r i a   1

G a l e r i a   2

Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2015

Święcenia Diakonatu

 

W sobotę 9 maja 2015r. w czasie Mszy św. o godz. 10.30 nasza wspólnota parafialna po raz pierwszy w swojej historii przeżywała niezwykłą uroczystość, podczas której pięciu kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, przyjęło diakonat - pierwszy stopień sakramentu święceń. Jest to ważny krok na drodze młodych ludzi ku kapłaństwu sakramentalnemu.

Uroczystości przewodniczył i święceń udzielił ks. bp Mieczysław Cisło, który w homilii ukazał znaczenie tego ważnego momentu, który dotyczy całej wspólnoty Kościoła. Diakoni są ustanawiani do pomocy biskupowi i prezbiterom w posłudze głoszenia słowa Bożego, sprawowania niektórych sakramentów i sakramentaliów, a także pełnienia dzieł miłosierdzia. Znakiem rozpoznawczym diakona (jego strojem liturgicznym) jest stuła przewieszona przez lewe ramię oraz dalmatyka.

W naszym kościele parafialnym święcenia diakonatu przyjęli:

dn Michał Bijak – parafia św. Józefa w Kraśniku

dn Dawid Gawin – parafia Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku

dn Paweł Gołofit – parafia Ducha Świętego w Poniatowej

dn Sebastian Natoniewski – parafia św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie

dn Marek Stolarz – parafia św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Nowym diakonom życzymy wytrwałości w pełnieniu służby, do której zostali wezwani!

G a l e r i a   1

G a l e r i a   2

Relacja z Kraśnik24.pl

Gość Lubelski 

Odpust parafialny

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Józefa Robotnika.

1 maja w piątek odbyła się doroczna uroczystość odpustowa ku czci naszego patrona Św. Józefa Robotnika. Uroczystości rozpoczeły się w przeddzień odpustu we czwartek 30.04. Mszą św. o godz. 18.00 na Cmentarzu Komunalnym sprawowaną w intencji naszych bliskich zmarłych, pochowanych zarówno na tym cmentarzu jak i cmentarzach okolicznych. Kazania przez cały dzień głosił były nasz wikariusz ks. Maciej Staszak. Sumę odpustową odprawi Dziekan z Lubartowa Ks. Józef Huzar.

G a l e r i a

Strona 4 z 40 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?