Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Kwiecień 26 2018 17:35:53
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Odpust Parafialny


W niedzielę 10 września 2017r. w naszej parafii przeżywaliśmy  Odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże  głosił przez cały dzień Ks. dr Andrzej Oleszko, Kraśniczanin, który obecnie pełni funkcje Dyrektora Domu Emerytów dla  księży na ul. Bernardyńskiej w Lublinie.

Uroczystości odpustowe uświetnił swoim śpiewem kwartet z  Tarnopola na Ukrainie.


                                             Galeria

Pielgrzymka do Częstochowy

                                  PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Zapraszamy wszystkich chętnych 7 października (sobota) 2017r. na pielgrzymkę Róż Różańcowych Rodziców do Częstochowy z możliwością zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi swoich rodzin, miejsc pracy i wszystkich spraw. Podczas pielgrzymki odwiedzimy również Sanktuarium Św. Ojca Pio, gdzie znajdują się relikwie z Krwią z Jego Serca. Niech orędownictwo Matki Bożej i Tego szczególnego Świętego wyjedna dla nas i naszych rodzin potrzebne łaski i otwiera na pełnię Bożego Błogosławieństwa.

Informacje i zapisy pod nr tel. 509 136 747


Spotkanie Róż Różańcowych Rodziców

                    

2 września( sobota) 2017 r. o godz. 19.00 odbyło się otwarte spotkanie modlitewne Róż Różańcowych Rodziców za dzieci. Tematem spotkania było DLA BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO (Łk. 1,37) CZY WIERZYSZ ŻE BÓG MOŻE DOKONAĆ CUDU I W TWOIM ŻYCIU ? 

                 GALERIA                              

XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

 „W szkole Matki Bożej Fatimskiej” – to hasło, które towarzyszyło uczestnikom tegorocznej 39. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest ono nawiązaniem do przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich.

– Duch Święty otwiera nam drogę, którą mamy iść. Zaufajmy mu – powiedział do zgromadzonych pod lubelską archikatedrą pątników ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki.

Podczas rozpoczynającej wydarzenie Mszy świętej abp Stanisław Budzik podkreślił w homilii, że droga Maryi to jedyna gwarancja zachowania pokoju w ludzkiej rodzinie rozdartej konfliktami.
Zwrócił on również uwagę, że Maryja usuwa się w cień, aby wskazać i skierować oczy ludzi Chrystusa. – Przypominając sobie i rozważając orędzie Matki Bożej z Fatimy wracamy do serca Ewangelii.

Na zakończenie homilii abp Budzik życzył wyruszającym pątnikom, aby wrócili przemienieni łaską Ducha Świętego. – Bądźcie żywą koroną Maryi przez świadectwo dawane Ewangelii – zaapelował.

Galeria

Pielgrzymka

W środę 21 czerwca 2017 dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do Częstochowy. Pierwszym etapem było Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach gdzie została odprawiona Msza św. po czym pielgrzymi pojechali do Częstochowy. W drodze powrotnej atrakcją był Zamek w Olsztynie k/Częstochowy.

                       Galeria                          

Oktawa Bozego Ciała 2017

W czwartek 22 czerwca przeżywaliśmy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła parafialnego. Jest to zwyczaj, który zachował się w polskim Kościele po zniesieniu oktawy Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przez papieża Piusa XII w 1955 roku. 

Zgodnie z pięknym, polskim zwyczajem ostatniego dnia, tj. w czwartek, kapłan poświęcił wianki uplecione z ziół i kwiatów, które trzymane w domu za obrazem religijnym na mocy sakramentalium są obroną przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarami.

G a l e r i a

poświęcenie pól 2017
18.06.2017 o 16.00 godz. w Wyżnicy odbyło się poświęcanie pól mieszkańców Wyżnicy, Wyżnianki, Kol. Wyżnianki, ul. Chłodnej. Mieszkańcy wraz z ks Andrzejem udali się do czterech stacji zwanych ołtarzami.
Przy tej okazji został poświęcony nowy Krzyż ufundowany przez osoby mieszkające w jego pobliżu. Uroczystość została zakończona Mszą Św. połączoną z błogosławieństwem dzieci, które otrzymały słodki upominek.

Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemię i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Błogosławieństwo pól ma także charakter błagalny. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości.

Galeria

Uroczystość Bożego Ciała 2017

Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa.

W czwartek 15 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 odbyła się w parafii pw. św.Józefa w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii św Józefa do parafii Matki Bożej Bolesnej.

 

Objawienia św. Julianny z Cornillion (1193-1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion koło Liege. W 1245 roku św. Julianna doznała objawień w których Chrystus zapragnął aby ustanowiono dzień w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dlaczego Czwartek? Otóż dlatego iż to właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się jak wszyscy dobrze wiemy w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew.

Galeria 1

Galeria 2

Msza Jubileuszowa

Msza Św. Jubileuszowa za 25 lat życia zakonnego sióstr s. Imeldy i s. Amadei oraz 25 rocznica święceń kapłańskich ks. Jarosława Jęczenia i ks. Eugeniusza Kowalskiego.

Galeria

Konkurs Piosenki Religijnej

Konkurs Piosenki Religijnej w Lublinie

Galeria

25 lecie kapłaństwa ks. Adama

„Bóg wie, co robi. Nie myli się w przydzielaniu ludziom czasu. Każdemu daje czas na zrobienie tego, co chce, by zrobił".

W niedzielę 4 czerwca 2017r. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ks. Adam obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich.

Galeria

                                                          Czcigodny księże Adamie!

Zaufałeś bezgranicznie Jezusowemu wezwaniu, poszedłeś za Nim z radością i idziesz Jego śladami już 25 lat. W tak ważnym dniu Twojego Jubileuszu kierujemy nasze życzliwe i serdeczne myśli ku Tobie Księże i chcemy Ci szczerze podziękować za przykład pięknego życia kapłańskiego, za przykład gorliwej służby Bogu i ludziom, za każdy gest Twojej życzliwości nam okazany... Życzymy księdzu dalszych lat w najpiękniejszej posłudze Panu Jezusowi, wielu chwil radości oraz mądrości w głoszeniu Dobrej Nowiny. Niech dobry Bóg nadal udziela księdzu swego błogosławieństwa, a Matka Najświętsza, którą czcisz całym swym sercem wspiera w każdej chwili życia.

Szczęść Boże!

 

Strona 4 z 47 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?