Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Sierpnia 08 2020 12:03:16
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ks.Andrzej Proboszczem

W niedzielę 14 lipca 2019 r. na Mszy św. o godz. 12.00 w Kościele parafialnym pw. Świętego Jana Chrzciciela w  Pawłowie odbyło się powitanie nowego proboszcza Ks. Andrzeja Kołodziejskiego, który w naszej parafii pracował przez 3 lata.

 

Czcigodny Księże Proboszczu!
życzymy Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego, wytrwałości i odwagi w realizacji wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach oraz  poczynaniach dla dobra nowej wspólnoty parafialnej.

Niech Bóg w Trójcy Świętej będzie dla Księdza siłą w tej posłudze, a Maryja otacza swoim wstawiennictwem. Szczęść Boże!

Galeria 1

Galeria 2

Przywitanie Ks. Maksymiliana

W niedzielę 2019.07.07 o godz. 11.30 było przywitanie Ks. Maksymiliana Robaka, który wcześniej pracował w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku.

 

Życzymy błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego na każdy dzień posługi w naszym Kościele, aby nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu Wspólnoty.

Zapewniamy, że nie zabraknie nam życzliwości i solidarnego wsparcia. Obiecujemy również naszą modlitwę. Szczęść Boże.

Galeria

Pożegnalna Msza św 2019

W diecezji przeżywamy czas kapłańskich zmian na parafiach.


W naszej parafii mamy 3 zmiany: po 3 latach pracy w Kraśniku Ks. Andrzej został proboszczem w Pawłowie koło Rejowca, Ks. Leszek ze względu na stan zdrowia swojej Mamy poprosił o zmianę by być bliżej domu, został przeniesiony do parafii Św. Anny w Lubartowie. Odchodzi również Siostra Zenobia po 3 latach pracy do Międzyrzeca.

 

Dziękujemy Księżom i Siostrze za ich trud pracy, zdolności i zaangażowanie w życie naszej parafii przez czas Ich posługi. Życzymy im opieki MB i Św. Józefa w dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej.

Galeria

  Galeria 2

Pielgrzymka

29 czerwca 2019r. odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców do Sokółki, Świętej Wody i Białegostoku. Pierwszym miejscem było Sanktuarium w Sokółce, gdzie pielgrzymi obejrzeli film przedstawiający historyczne wydarzenia cudu Eucharystycznego. Póżniej odbyła się Msza św. odprawiona w intencjach Pielgrzymów. Był też czas na osobistą modlitwę i adorację. Kolejnym miejscem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Odbyła się tam prelekcja o bł. ks. Michale Sopoćko. Następnie pielgrzymi mieli możliwość zobaczenia krypty ze szczątkami ks. Sopoćki. Po osobistej modlitwie i  ucałowaniu relikwii pielgrzymi udali się do Sanktuarium w Świętej Wodzie. Tam odbyła się Msza św. z prośbą o uzdrowienie. Uczestnicy mogli skorzystać z sakramentu namaszczenia chorych. Kolejnym punktem pielgrzymki było przejście na Wzgórze Krzyży, osobiste złożenie przywiezionych krzyży oraz Droga Krzyżowa.

Galeria


Oktawa Bożego Ciała

W czwartek 27 czerwca przeżywaliśmy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła parafialnego.

Zgodnie z pięknym, polskim zwyczajem kapłan poświęcił wianki uplecione z ziół i kwiatów, które trzymane w domu za obrazem religijnym na mocy sakramentalium są obroną przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarami.

Galeria

60 rocznica

60 ROCZNICA WALKI O KOŚCIÓŁ

GALERIA

26 czerwca 2019r. obchodziliśmy 60 rocznicę” Wydarzeń Kraśnickich” związanych z walką o kościół. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odbyło się przedstawienie, montaż słowno – muzyczny pt.: „W obronie Krzyża,” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły  Podstawowej nr 5 w Kraśniku przygotowane przez s. Zenobię. Do obchodów włączył się Urząd Miasta Kraśnik wraz z Burmistrzem, Marszałek Województwa oraz Starosta Kraśnicki. Mszy św. przewodniczył Ks. Abp Stanisław Budzik w koncelebrze Proboszczów Kraśnickich Parafii..

- Świątynia pw. Św. Józefa stoi na miejscu uświęconym obecnością krzyża, który tutaj został unicestwiony. Ofiara i cierpienie ówczesnych wiernych przyniosła piękne owoce, okazali się prawdziwymi apostołami. Poznajemy ich po postawie, prawdzie i odwadze, broniących Boga i swoich spraw. Niech ta historia przypomina nam iż nasze życie to powołanie do dawania świadectwa, do trwania w wierze i nadziei, do odważnego stawania w obronie naszej wiary, naszych wartości.  Poznacie ich po owocach. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwał, kto trwa we mnie przynosi owoc -  mówił nawiązując do Ewangelii abp Stanisław Budzik

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości, w tym władze wojewódzkie, powiatowe, miejskie, przedstawiciele IPN, księża i mieszkańcy w uroczystym przemarszu przeszli pod pomnik na ul. Kard. Wyszyńskiego ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Tam nastąpiło złożenie kwiatów. Na zakończeniem uroczystości został odśpiewany Apel Jasnogórski.

Koncert Chwały 2019

20 czerwca, w Boże Ciało odbył się Koncert Chwały pod hasłem "Rodzina znakiem nadziei". Organizatorem była Fundacja " MASSA" z Kraśnika. W przygotowania włączyły się także kraśnickie parafie, współnoty, wolontariusze i instytucje miejskie. Na scenie letniej CKiP zagrał zespół Emmanuel Gospel gospodarz Koncertu Chwały oraz zaproszeni goście - kraśniczanin Paweł Szutta i Julia Chmielarska. Zorganizowano wiele atrakcji i zabaw dla dzieci. Była adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia, którą poprowadził ks. Krzysztof Krzaczek, duszpasterz młodzieży AL oraz dyrektor szkoły nowej ewangelizacji "Miriam". Organizatorzy zainspirowani podobnymi koncertami organizowanymi w Boże Ciało na terenie całego kraju, chcieli pokazać mieszkańcom Kraśnika alternatywną imprezę, która łączy w sobie różne wartości - rodzinę, kulturę i wiarę.

Galeria


Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało.

To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić – abp Wojciech Polak.

Galeria

Zakończenie Roku 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Galeria

Spotkanie Róż Różańcowych

SPOTKANIE MODLITEWNE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH RODZICÓW


15 czerwca 2019r. o godz. 19.00 odbyło się otwarte spotkanie Róż Różańcowych Rodziców. Temat: "UKOCHAŁEM CIĘ ODWIECZNĄ MIŁOŚCIĄ" (Jr. 31,3)

 

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą do Matki Bożej i pieśnią uwielbienia po czym ks. Andrzej Kołodziejski poprowadził konferencję. Później był czas na wspólną modlitwę, świadectwa, adorację, wsłuchanie się w słowa Pana Jezusa z Pisma Świętego i uwielbienie śpiewem. Na koniec był odmówiony Różaniec w intencjach dzieci i rodzin objętych modlitwą w Różach Różańcowych i Apel Jasnogórski.


Galeria

 

Konkurs Piosenki Religijnej

30 maja 2019r. w siedzibie Szkoły Muzycznej odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej  "Zaśpiewajmy Panu" zorganizowany przez s. Zenobię.

Do rywalizacji przystąpiło 63 uczniów, w wieku od 5 do 14 lat. W przerwach odbył się pokaz tańca wykonany przez uczennice ze SP 5 w Kraśniku pod kierunkiem p. Bożeny Kapicy.


Jury w składzie: p. Dyr Barbara Grasińska-Ciereszko, Tomasz Fidut, Marek Sulowski, Jarosław Chmielewski, Michał Zimowski , po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców.

Grand Prix - Bartosz Mulier PSP 5 Kraśnik

klasy 0-3:

I miejsce -Paulina Cisowska Janów Lub.

II miejsce - Patrycja Kaszlikowska Lublin 51

III miejsce - Aleksandra Gajuś LUblin Sp 30

Wyróżnienia:

Adam Kowalczyk PSP 5 Kraśnik

Basia Popiel i Kinga Marczyńska Lublin PS 30

Agnieszka Nosal Janów Lubelski

Klasy: 4-8:

I miejsce - Aleksandra Maksim Lublin

II miejsce- Julia Chmielarska Społeczna

III miejsce- Nicola Lewandowska PSP 5 Kraśnik

Wyróżnienia

Emilia Bielecka Stróża

Kinga Wołoszyn w Leszczynie

Lena Ignatiuk Lublin SP 51

Sponsorzy: "Letrans" Henryk Lenart w Kraśniku, Urząd Miasta, Przedsiębiorstwo "Nabor" w Kraśniku, Hurtownia Annex, Wspólnota Przyjaciele Oblubeńca w parafii św. Józefa, KSM w Lublinie w parafii Miłosierdzia Bożego
 
Strona 4 z 56 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?