Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Szukaj Kwiecień 20 2019 17:02:54
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

25 lecie Legionu Maryi

W niedzielę 30.09. 2018 o godz. 13.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 25 lecia powstania w naszej parafii Legionu Maryi. Głównym celebransem Mszy Świętej był Ks. Proboszcz Janusz Stefanek a Słowo Boże wygłosił Ks. Kan. Stanisław Zając. W wydarzeniu brali udział też inni kapłani związani z Legionem jak też przedstawiciele LM z różnych parafii z naszej diecezji. Po Mszy była uroczysta agapa.

Legion Maryi jest apostolskim ruchem katolików świeckich którzy pod przewodnictwem Maryi Niepokalanej wspierają nieustannie wszelkie działania Kościoła na polu ewangelizacyjny. Legion Maryi jest chrystocentryczny. Jego pobożność jak i apostolstwo koncentrują się na Chrystusie.

W naszej parafii Legion został założony w grudniu 1992 roku przez ks. Stanisława Zająca a formacją grupy zajmowała się siostra Zyta ze Świdnika i legioniści z Lublina. Opiekunem legionu w parafii został ksiądz prałat Jan Strep a prezydentem Wanda Łakoma.

 

Galeria

Anioł Stróż

WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

2 października obchodzimy wspomnienie  Świętych Aniołów Stróżów. W związku z tym s. Zemobia przygotowała dla dzieci niespodziankę. W niedzielę 30 września przed Mszą św. o godz. 11.30 do dzieci przybył specjalny gość - Anioł. I choć zapewne bardziej pamiętamy o nich przy odmawianiu pacierza w dzieciństwie, oni towarzyszą nam przez całe życie, chroniąc nas i pomagając nam przezwyciężać pokusy.  W czasie tej Mszy nastapiło także poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom, które będa przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

Galeria


Remont wieży kościoła

Na początku września 2018r. zostało umocowane rusztowanie i rozpoczęły sie prace przy wieży naszego kościoła, najpierw obicie starego tynku, czyszczenie i gruntowanie ściany a także obróbki blacharskie. Z końcem września prace zostały definitywnie zakończone. Dziękujemy Bogu, opiece Św. Józefa i MB, że prace te zakończyły się owocnie i bezpiecznie, pomimo tak olbrzymiej wysokości. Mamy nadzieję, że kościół i okolica zyskały dzięki temu na estetyce.

Galeria


Przedstawienie

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. W tym roku przypada 450. rocznica śmierci młodego jezuity. 23 września 2018r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży, który jest wzorem i drogowskazem dla każdego z nas. Św. Stanisław bardzo poważnie potraktował swoją wiarę, wierność powołaniu, wierność postanowieniom. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci pod opieką s.Zenobii.

Galeria

 

Poświęcenie Przyborów

 

W niedzielę 16 września 2018r. podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbyło się uroczyste poświęcenie plecaków, podręczników i przyborów szkolnych. Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich dzieci podejmujących trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogły zdobywać wiedzę.


Galeria

 

 

Odpust Parafialny 2018

W niedzielę 9 września 2018r. w naszej parafii przeżywaliśmy  Odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże  głosił przez cały dzień Ks. lic. Piotr Skwira, znany nam z naszej parafii, gdzie przed laty służył do Mszy jako ministrant. Dzisiaj pełni posługę notariusza Sądu Metropolitarnego w Lublinie.

Galeria

Spotkanie Róż Różańcowych

W sobotę 1 września 2018 o godz. 19.00 odbyło się otwarte spotkanie modlitewne dla wszystkich przygotowane przez Róże Różańcowe Rodziców. Była konferencja, świadectwo, różaniec i adoracja. Podczas wspólnej modlitwy Bożemu Miłosierdziu polecaliśmy nasze rodziny i wszystkie trudne sprawy, a także dziękowaliśmy za wszelkie dobro i łaski już otrzymane. Temat spotkania i konferencji: "BĄDŹ ZAWSZE ZE MNĄ MARYJO !"

Galeria

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 3-14 sierpnia 2018 trwała 40 Jubileuszowa Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem OWOCEM DUCHA JEST MIŁOŚĆ.... Z naszej parafii wyruszyła grupa pielgrzymów - Grupa nr 12.

Grupę stanowią osoby, które swoje parafie mają w dekanacie kraśnickim, urzędowskim i zakrzowieckim. Jest także pewna grupa osób, która sympatyzuje z "Dwunastką" oraz uczestnikami i włącza się w pielgrzymowanie pomimo zamieszkania np. w Lublinie.  W grupie 12 znajdziemy czas dosłownie na wszystko, tj. Eucharystię, spowiedź, chwilę refleksji, czas dla bliźniego i siebie. Jest to bardzo wesoła grupa, dlatego znajdzie się tam czas także na zabawę, żarty, rozmowy i śpiewy.

 Galeria

 

W poniedziałek 6 sierpnia Grupa 12 prowadziła Apel w Ożarowie.

Galeria

 

Sercańskie Dni Młodych

W dniach od 25-30 czerwca 2018 r.  w Pliszczynie koło Lublina odbywały się  25. jubileuszowe Sercańskie Dni Młodych. Tradycyjnie, na sześć dni, swoje namioty rozbili młodzi ludzie którzy pragnęli poznawać Boga, dzielić się radością, przeżywać wiarę, dyskutować i żyć naprawdę. Było spotkanie z Dariuszem Maleo Malejonek, z Janem Mela, z Michałem Olszewskim, można było posłuchać zespołu "niemaGOtu". Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: Miłością nakarmieni.  Z naszej parafii pojechała młodzież z MDM z opiekunem ks. Wojciechem.

Galeria

Tematami poszczególnych dni tegorocznych SDM było:

poniedziałek: Czas przywitań – Pan z Wami

wtorek: Czas przebaczania – Spowiadam się Bogu

środa: Czas słuchania – Oto Słowo Boże

czwartek: Czas ucztowania – Bierzcie i Jedzcie

piątek: Czas serca – aby Moją i Waszą ofiarę przyjął Bóg

sobota: Czas misji – idźcie w pokoju z Chrystusem

 

Wystawa

 

1 lipca 2018 r. przeżywaliśmy 59 rocznicę walki o Kościół w Kraśniku Fabrycznym. Na Mszy św. o godz. 10.00 dziękowaliśmy Bogu za dar tej świątyni i parafii oraz modliliśmy się za wszystkich, którzy o nią się starali, walczyli, cierpieli i ją budowali. Z tej okazji można było obejrzeć wystawę.


Galeria

Msza Św.

W niedzielę 01.07.2018 r. na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpiło oficjalne powitanie nowych wikariuszy naszej parafii  ks. Janusza Kozłowskiego, który pracował ostatnio w Świdniku i ks. Leszka Sałagę, który przyszedł do nas z Lublina z parafii Św. Antoniego.

Galeria

Dzisiaj ze Św. Janem Pawłem II pragniemy powtórzyć:

"Niech nasza droga będzie wspólna, niech nasza modlitwa będzie pokorna, niech nasza miłość będzie potężna."

Życzymy Drogim Księżom błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego na każdy dzień posługi w naszym Kościele, aby nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu Wspólnoty.

Zapewniamy, że nie zabraknie nam życzliwości i solidarnego wsparcia. Obiecujemy również naszą modlitwę. Szczęść Boże

Strona 4 z 52 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?