Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Kwiecień 01 2015 09:56:56
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Zesłanie Ducha Świętego

Duchu Święty,
który napełniasz okrąg ziemi
i przenikasz tajniki naszych serc,

odnów nas swą ożywczą łaską i spraw,
abyśmy byli wiernymi świadkami Twojej prawdy.

Ty, który mieszkasz w nas,
aby wspomagać naszą słabość,

ześlij ogień Twej Bożej mocy,
aby oczyścił nas,
umocnił
i obudził tęsknotę za nową ziemią i nowym niebem.


Rajd rowerowy


W POSZUKIWANIU DOBREJ POGODY… DUCHA

 

Liturgiczna Służba Ołtarza uczestniczyła w „małym rajdzie”.

Wśród środków transportu przewodziły jednoślady, ale nie zabrakło rolek….

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

ks. Kamil

Czerwiec miesiącem uczczenia Najświętszego Serca Jezusa

Najświętsze Serce Jezusa

Do Serca Twojego uciekamy się Jezu, Boski Zbawicielu.
Naszymi grzechami racz się nie zrażać, o Panie święty,
ale od wszelakich złych czynów racz nas zawsze zachować,
Boże łaskawy i najlitościwszy.
O Jezu, o Jezu, o Jezu dobry, Zbawicielu słodki,
Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza!
W Sercu Twoim racz nas obmyć.
Do Serca Twojego racz nas przytulić.
W Twym Sercu na wieki racz nas zachować.

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o 16.30.

czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA

W sobotę 31 maja w godz. 10.00-13.00 dzieci uczestniczyły w zabawach w salkach w dolnym kościele i na dworze. W programie był m.in. film, gry planszowe, wspólne śpiewanie, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Główną atrakcją były przejażdżki motocyklami . 


                                   

                                                                               G a l e r i a

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w zorganizowanie atrakcji dla dzieci,

Krystynie i Adamowi Oszustom (truskawki), motocyklistom, wolontariuszom, Młodzieżowej Diakonii Modlitwy,  harcerzom,  księżom .


Zmarł ks. Jan Krzysztoń

24 maja 2014 roku w wyniku ciężkiej choroby zmarł ks. prałat Jan Krzysztoń, proboszcz-misjonarz. Urodził się 25 września 1951 r., święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 1975 roku. Pracował jako wikariusz w naszej parafii, był organizatorem kancelarii prafialnej. W Krasniku odkrył swoje misyjne powołanie. Idąc za głosem serca zgłosił chęć wyjazdu na misje i w 1987 roku wyruszył do Zambii. W tym miejscu, jak sam mówił, rozpoczął swoje drugie życie.
Do 2012 roku był proboszczem w Mpunde. Tam u boku śp. ks. Adama kardynała Kozłowieckiego głosił Ewangelię Jezusa Chrystusa nie tylko słowem, ale także i czynem. Swoją posługą wobec potrzebujących przekazywał miłość i wiarę w Boga. Przed rokiem rozpoczął organizację życia duszpasterskiego w nowej parafii Chilumba.


Msza św. żałobna zostanie odprawiona w dniu 27 maja (wtorek) o godz. 11:30 w katedrze lubelskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 28 maja o godz. 12.00 w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Godziszowie. 


Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei

JUBILEUSZ 300-LECIA NASZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W LUBLINIE

G a l e r i a

Z okazji Wielkiego Jubileuszu jaki przeżywa w roku kanonizacji Jana Pawła II Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie w jego murach zostało podjęte wiele inicjatyw, które mają na celu przybliżenie wiernym naszej Archidiecezji i Ojczyzny jego bogatą historię i życie obecne.

W Jubileusz wpisała się także nasza wspólnota parafialna i Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów. Katecheci: Henryka Ostrowska, ks. Kamil Kajdaszuk i ks. Michał Baiński przygotowali uczniów do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie „Seminarium – kolebka kapłaństwa”.

Współzawodnictwo i możliwość zdobycia nowej wiedzy przez gimnazjalistów zostały przyjęte otwartymi sercami. W etapie na poziomie szkoły do konkursowego zmagania przystąpiło ponad czterdziestu uczniów. Zadane pytania były dość szczegółowe. Dotyczyły 300-letniej historii Seminarium oraz jego codziennego życia.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu to: Wiktoria Potępa (kl. 2e), Magdalena Wieczorek (kl. 3a) i Paweł Stępień (kl. 3c). Serdecznie gratulujemy!

Czekamy na relację z finału, który został już rozegrany w Seminarium Duchownym w Lublinie.

ks. Kamil

Bierzmowanie 2014

„NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ…”

11 maja 2014 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Po rocznym przygotowaniu, słuchaniu Słowa Bożego, odbytych konferencjach, spotkaniach w małych grupach animatorskich, nabożeństwach pokutnych, regularnych spowiedziach, modlitwach przed Najświętszym Sakramentem, zdobyciu potrzebnej wiedzy i zdaniu z niej egzaminu ponad 100 młodych osób prosząc Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przyrzekało: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymam, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

G a l e r i a

Poprzez sakrament, którego udzielił Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło i Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – Duch Święty zstępowało do serc i życia naszej młodzieży. Niedziela Dobrego Pasterza, którą także tego dnia świętowaliśmy, była okazją dla nas wszystkich do rzeczywistego spotkania z Jezusem – Dobrym Pasterzem, który daje Siebie w sakramentach świętych, ale także w życiu i kapłańskiej służbie Księdza Biskupa Mieczysława i Księdza Infułata Grzegorza. To spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci i modlitewnym wspomnieniu.

Nasza wspólnota dobrze zna Księdza Biskupa Mieczysława. Jesteśmy wdzięczni za kolejną wizytę, którą zechciał nam złożyć. Cieszymy się również z możliwości poznania i wspólnej modlitwy z Księdzem Infułatem Grzegorzem, przyjacielem naszego pierwszego proboszcza, Ś.P. Ks. Jana.

Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – z urodzenia Jakub Hersz-Griner – jest żydowskim dzieckiem ocalonym z Zagłady. Część czasu dzieciństwa, młodość i pierwsze lata dorosłości spędził w Puławach, jako wychowanek domu dziecka prowadzonego przez Siostry Benedyktynki. W Puławach uczęszczał do szkół, uzyskał maturę w miejscowym liceum, tutaj zrodziło się jego powołanie kapłańskie i stąd „ poszedł w świat”, powracając jednak regularnie do puławskiego klasztoru sióstr jak się powraca do domu rodzinnego. Czyni to za każdym przyjazdem do Polski z Izraela, gdzie mieszka od lat, pełniąc posługę duszpasterską wobec katolików języka hebrajskiego oraz wobec Polaków, przebywających od lat 80. w Izraelu w celach zarobkowych. Dla tych Rodaków jego mieszkanie stało się biurem pośrednictwa pracy, azylem dla bezdomnych. Sam Ksiądz Infułat stal się ojcem, opiekunem i powiernikiem naszych zarobkowych emigrantów. 

Nauczycielami klas, które przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania są: Pani mgr Henryka Ostrowska, Ks. Kamil Kajdaszuk i Ks. Michał Baiński. W przygotowaniu młodzieży do tego wydarzenia wzięło udział wiele osób, które dzieląc się własną wiarą, talentami i czasem po raz kolejny postanowiły zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka i wspólnoty Kościoła. Wśród nich jest m.in. nauczyciel języka angielskiego, fotograf parafialny, studenci, uczniowie, osoby młodsze i starsze, zaangażowane w życie naszej parafii. Jako odpowiedzialni za przygotowania gimnazjalistów do Sakramentu Bierzmowania jesteśmy im bardzo wdzięczni i liczymy na dalszą współpracę.

Pamiętajmy o naszych bierzmowanych w modlitwie, aby udzielony im Dar Ducha Świętego został przez nich przyjęty, ale także mądrze wykorzystany.

                                                                                                                                       Ks. Kamil

ROCZNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ 2014

                                        ROCZNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ  

                                                                    

         11 maja 2014 r. o godz. 10.00  dzieci klas III przeżywały rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ta Eucharystia, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za  pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.Tego dnia dzieci dziękowały także za sakrament pokuty i pojednania, z którego korzystały obchodząc pierwsze piątki miesiąca.                                         

                                                               G a l e r i a

          

Odpust Parafialny 1 maja 2014

Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika

1 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika. 
W uroczystej sumie odpustowej przewodniczyl ks. Władysław Poździk, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Pajurek.
Tego dnia Wspólnota Krwi Chrystusa zorganizowała kiermasz ciast i pierogów, z którego dochód był przeznaczony na potrzeby Parafii.

G a l e r i a

WIECZÓR CHWAŁY

                                                

                                                                   G a l e r i a


DLA JANA PAWŁA II

24 kwietnia we czwartek o godz. 17.00 z okazji Kanonizacji Jana Pawła II w naszym kościele został przedstawiony przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku montaż słowno - muzyczny pt.: "Wypłyń na głębię".

                                                                                         G a l e r i a


Strona 4 z 35 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?