Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Kwiecień 01 2020 04:31:56
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Wycieczka

W dniach 17-18.05.2019r. dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. uczestniczyły w pielgrzymce zorganizowanej przez s. Zenobię do Wadowic, Krakowa i Parku Rozrywki Energylandia.

Pierwszym etapem był Zator i Msza święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. W drugim dniu pobytu pielgrzymi udali się do Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie odbyła się prelekcja o życiu św. siostry Faustyny i Msza św. Następnym etapem było Centrum Jana Pawła II, muzeum i zwiedzanie Krakowa. Pielgrzymka była czasem modlitwy, poznawania historii, a także dobrej zabawy.

Galeria

Pielgrzymka

I Komunia ŚwiętaW niedzielę 5 maja 2019r. czterdzieścioro dzieci z klas trzecich przeżywały w naszej parafii najważniejszy moment w swoim życiu religijnym - dzień Pierwszej Komunii Świętej. Wtedy po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii.

Była to wielka uroczystość dla samych dzieci, ich rodziców, rodzin a także dla całej parafii, dlatego dzieci przygotowywane były przez s. Zenobię i panie katechetki od września do maja by świadomie przyjąć Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej.

Galeria
Biały Tydzień po Pierwszej Komunii Świętej trwa przez siedem dni. To błogosławiony i wyjątkowy tydzień, który pokazuje, jak ważnym wydarzeniem w życiu człowieka jest przyjmowanie Komunii Świętej i życie w zjednoczeniu z Bogiem.
Jest to okres oktawy komunijnej, która symbolizuje szczególne i świadome uczestnictwo w Mszy Św. Biały Tydzień po Komunii ma służyć przede wszystkim wyciszeniu i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii.

Galeria

Triduum Paschalne 2019

Wielki Czwartek

Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się o godz. 18.00.  Msza św. koncelebrowana przez Kapłanów pracujących w naszej Parafii. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w dolnym kościele.

„Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znów kapłan... Po Bogu, kapłan jest wszystkim! On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie”św. Jan Maria Vianney

Niech Bóg błogosławi Wam Drodzy Kapłani na tej trudnej posłudze i stawia na drogach życzliwych i pomocnych ludzi.

 G a l e r i a

 

Wielki Piątek

 


Początek Liturgii Wielkiego Piątku
o godz. 17.00 Droga Krzyżowa,
o 18.00 Nabożeństwo Słowa i adoracja Krzyża.
W ten dzień obowiązuje post ścisły

od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy

po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie

    G a l e r i a

Wielka Sobota

 

Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie. W zwyczaju jest też masowe odwiedzanie różnych kościołów i porównywanie wystroju Grobów.


Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 16.00, co godzinę. W Wyżniance o godz. 10.00 a w Wyżnicy o 10.15. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów całymi rodzinami wraz z dziećmi, będzie czas na adorację Grobu Pańskiego i cichą osobistą modlitwę.

spowiedź - od 10.00 do 16.00

Do Liturgi Wigilii Paschalnej- adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie 


G a l e r i a

Liturgia Wigilii Paschalnej

 

Wielkanoc zaczyna się w sobotę po zachodzie słońca. Rozpoczyna ją liturgia światła. Na zewnątrz kościoła kapłan święci ogień, od którego następnie zapala się Paschał - wielką woskową świecę, która symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Na paschale kapłan żłobi znak krzyża, wypowiadając słowa: "Chrystus wczoraj i dziś, początek i koniec, Alfa i Omega. Do Niego należy czas i wieczność, Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki wieków. Amen". Umieszcza się tam również pięć ozdobnych czerwonych gwoździ, symbolizujących rany Chrystusa oraz aktualną datę.

 

Następnie Paschał ten wnosi się do okrytej mrokiem świątyni, a wierni zapalają od niego swoje świece, przekazując sobie wzajemnie światło. Niezwykle wymowny jest widok rozszerzającej się jasności, która w końcu wypełnia cały kościół.

 

Zwieńczeniem obrzędu światła jest uroczysta pieśń (Pochwała Paschału) - Exultet, która zaczyna się od słów: "Weselcie się już zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo!".

 

Dalsza część liturgii paschalnej to czytania przeplatane psalmami. Przypominają one całą historię zbawienia, poczynając od stworzenia świata, przez wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Tej nocy powraca po blisko pięćdziesięciu dniach uroczysty śpiew "Alleluja". Celebrans dokonuje poświęcenia wody, która przez cały rok będzie służyła przede wszystkim do chrztu.

Wszyscy wierni odnawiają swoje przyrzeczenia chrzcielne wyrzekając się grzechu, Szatana i wszystkiego, co prowadzi do zła oraz wyznając wiarę w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Wigilia rozpoczeła się o godz. 20.00. !!!

G a l e r i a

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 O  6.00 godz. procesja Rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian i gości.

 Msze św.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

G a l e r i a

 

Ci, którzy nie odbyli jeszcze spowiedzi przed świętami, mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania,  w Wielki Czwartek i Piątek zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.00, w Sobotę spowiadamy przez cały dzień od godz. 10.00 do 16.00.

 

W Wielką Niedzielę i Poniedziałek nie będzie spowiedzi.!!!


 

 

Droga Krzyżowa

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Tym razem wyruszyliśmy z parafii Matki Bożej Bolesnej ku parafii św Józefa.

Galeria


Niedziela Palmowa 2019

W Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień - okres przygotowania duchowego do Wielkanocy - będący wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.


Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy, na kilka dni przed ukrzyżowaniem. W kościele tego dnia święci się palmę - symbol "drzewa życia" i zwycięstwa. Obrzęd nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego, ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi wołając: "Hosanna!". W liturgii czytany jest opis Męki Pańskiej.

Na zakończenie Mszy św. został rozstrzygnięty konkurs z nagrodami na własnoręcznie zrobioną palmę.

Galeria


Przedstawienie

7 kwietnia 2019 r. po Mszy św. o godz. 11.30 mogliśmy obejrzeć Pasję - ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa od Ostatniej Wieczerzy, modlitwy w Ogrójcu, rozpoczęcia procesu, zaparcia się Piotra oraz wszystkie sądy i sędziów Jezusa do drogi krzyżowej ze śmiercią na krzyżu. Przedstawienie Męki Pańskiej wykonała  grupa teatralna "Świteź" z Węglina.

Galeria

 

Koncert

W niedzielę 31.03.2019r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbył się koncert pt.: „ Błogosławieni Miłosierni ”. Był to montaż muzyczno – poetycki ilustrowany słowami Św. Jana Pawła II, z okazji rocznicy śmierci Papieża przypadającej 02.04., w wykonaniu połączonych chórów dziecięcego „Sekret”, ze Szkoły Podstawowej Nr 6 i Canticum Canticorum.

Galeria


Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa dla dzieci

Galeria


Droga Krzyżowa Młodego Kościoła

Galeria


Wyjazd edukacyjny

 20 marca 2019r. s. Zenobia  zorganizowała wyjazd edukacyjny do Warszawy dla dzieci z Koła Misyjnego. Uczestnicy zwiedzili lotnisko, byli w kabinie pilota a na koniec był lot samolotem.


Galeria

Bierzmowanie 2019

16 marca 2019r.w sobotę  zwieńczeniem Misji parafialnych ''Źródło'' był Sakrament Bierzmowania. Udzielony on został 190-cio osobowej grupie młodzieży z naszej parafii. Był to widoczny owoc rekolekcji i udzielił go Ks. Bp Józef Wróbel. Młodzi prosili Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w słowach: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."

Poprzez sakrament, którego udzielił Ks. Bp Józef Wróbel – Duch Święty zstępował do serc i życia naszej młodzieży.

Po zakończeniu uroczystości pożegnaliśmy Krzyż Trybunalski, który przez tydzień pozostawał w naszej parafii.  Został przewieziony do parafii MB Bolesnej w Krasniku.

Galeria


Strona 4 z 55 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?