Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Styczeń 23 2020 07:00:01
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Niedziela Palmowa 2019

W Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień - okres przygotowania duchowego do Wielkanocy - będący wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.


Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy, na kilka dni przed ukrzyżowaniem. W kościele tego dnia święci się palmę - symbol "drzewa życia" i zwycięstwa. Obrzęd nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego, ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi wołając: "Hosanna!". W liturgii czytany jest opis Męki Pańskiej.

Na zakończenie Mszy św. został rozstrzygnięty konkurs z nagrodami na własnoręcznie zrobioną palmę.

Galeria


Przedstawienie

7 kwietnia 2019 r. po Mszy św. o godz. 11.30 mogliśmy obejrzeć Pasję - ostatnie godziny życia Jezusa Chrystusa od Ostatniej Wieczerzy, modlitwy w Ogrójcu, rozpoczęcia procesu, zaparcia się Piotra oraz wszystkie sądy i sędziów Jezusa do drogi krzyżowej ze śmiercią na krzyżu. Przedstawienie Męki Pańskiej wykonała  grupa teatralna "Świteź" z Węglina.

Galeria

 

Koncert

W niedzielę 31.03.2019r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbył się koncert pt.: „ Błogosławieni Miłosierni ”. Był to montaż muzyczno – poetycki ilustrowany słowami Św. Jana Pawła II, z okazji rocznicy śmierci Papieża przypadającej 02.04., w wykonaniu połączonych chórów dziecięcego „Sekret”, ze Szkoły Podstawowej Nr 6 i Canticum Canticorum.

Galeria


Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa dla dzieci

Galeria


Droga Krzyżowa Młodego Kościoła

Galeria


Wyjazd edukacyjny

 20 marca 2019r. s. Zenobia  zorganizowała wyjazd edukacyjny do Warszawy dla dzieci z Koła Misyjnego. Uczestnicy zwiedzili lotnisko, byli w kabinie pilota a na koniec był lot samolotem.


Galeria

Bierzmowanie 2019

16 marca 2019r.w sobotę  zwieńczeniem Misji parafialnych ''Źródło'' był Sakrament Bierzmowania. Udzielony on został 190-cio osobowej grupie młodzieży z naszej parafii. Był to widoczny owoc rekolekcji i udzielił go Ks. Bp Józef Wróbel. Młodzi prosili Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w słowach: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."

Poprzez sakrament, którego udzielił Ks. Bp Józef Wróbel – Duch Święty zstępował do serc i życia naszej młodzieży.

Po zakończeniu uroczystości pożegnaliśmy Krzyż Trybunalski, który przez tydzień pozostawał w naszej parafii.  Został przewieziony do parafii MB Bolesnej w Krasniku.

Galeria


Czuwanie

Od soboty 9 do 16 marca w naszej parafii będzie przebywała kopia Krzyża Trybunalskiego z relikwią Krzyża Świętego. W Kościele gromadzą się parafianie, katecheci ze swoimi uczniami, grupy parafialne na modlitwie, czuwaniu i adoracji.

 

 

 

11 marca 2019r. o godz. 17.00 odbyło się czuwanie przy relikwiach Krzyża Świętego z Domowym Kościołem, Diakonią Modlitwy i Młodzieżową Diakonią Modlitwy. Z Maryją Matką Kościoła wsłuchiwaliśmy się całym sercem w Słowo Boże i modliliśmy się śpiewem.

Galeria


12 marca 2019r. o godz. 19.00 odbyło się czuwanie ze Wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca i zespołem Emmanuel Gospel przy relikwiach Krzyża Świętego.

Galeria

14 marca 2019 r Siostra Zenobia w ramach lekcji przyprowadziła dzieci ze Szkoły nr 5 by wspólnie adorować Krzyż Trybunalski i ucałowoać relikwie Krzyża Świętego.

Galeria

Rekolekcje Źródło

Rekolekcje Źródło

Prowadzący: Ks. Damian Dorot i ewangelizatorzy z Projektu ŹRÓDŁO

 

Program:

Czwartek 07.03.2019*
9.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych Galeria
11.00 – Msza św. i spotkanie dla młodzieży Galeria
16.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci Galeria
18.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych

Piątek 08.03.2019*
9.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych
11.00 – Msza św. i spotkanie dla młodzieży Galeria
16.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci Galeria
18.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych (Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża) Galeria

           
Sobota 09.03.2019 - dzień spowiedzi **
9.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych
11.00 – Msza św. i spotkanie dla młodzieży
16.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci
18.00 – Msza św. i spotkanie dla dorosłych
POWITANIE KRZYŻA TRYBUNALSKIEGO*** Galeria

Niedziela 10.03.2019
7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
8.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich
10.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci Galeria
13.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
17.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży (Modlitwa o wylanie Ducha Świętego) Galeria

* We czwartek i piątek nie będzie spowiedzi

** Spowiednicy będą starali się być w konfesjonale pół godziny przed Mszą św.

*** Krzyż Trybunalski będzie w naszej parafii do soboty 16.03.2019, kiedy to pożegnamy go po Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00, podczas której młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.


Środa Popielcowa

Środa Popielcowa jest początkiem Wielkiego Postu. W tym dniu podczas Mszy Świętej jest zwyczaj posypywania głów popiołem.

Popiół w tradycji żydowsko-chrześcijańskiej ma przypominać o przemijaniu i ułomności ludzkiego życia, oznacza też żałobę i ból. Ale nie tylko. Popiół jest także znakiem oczyszczenia i zmartwychwstania. Przecież Bóg stworzył człowieka z prochu ziemi i odrodził go w Chrystusie do nowego życia.

Popiół pochodzodzi z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. Podkreślaj w ten sposób związek pomiędzy pokutą wiernych, a męką i śmiercią Chrystusa. Kapłan wypowiada przy tym słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tradycyjny obrzęd ma za zadanie przypomnieć, że życie ziemskie mija, a silna wiara, ćwiczenia duchowe, dobrowolne wyrzeczenia i bezinteresowne dawanie pomagają osiągnąć życie wieczne.

 

Galeria

Paryż

W dniach 19 – 22. 02.2019 r. s. Zenobia zorganizowała wyjazd do stolicy Francji – Paryża.  Uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie  od Łuku Triumfalnego oraz Wieży Eiffla, gdzie ze szczytu podziwiali piękny widok na Pola Marsowe i panoramę Paryża. Następnie przewodnik poprowadził grupę nadbrzeżem Sekwany, Polami Elizejskimi opowiadając o znajdujących się na trasie zabytkach. Kolejnym miejscem był Plac Concorde z fontanną i najstarszym zabytkiem Paryża, Obeliskiem Egipskim. Po krótkim spacerze cała grupa znalazła się na dawnym placu królewskim ze szklana piramidą w centrum - w Luwrze, będącym obecnie jednym z największych muzeów na świecie. Po chwili na odpoczynek i posiłek, dalszy spacer prowadził w kierunku gotyckiej świątyni poświęconej Matce Boskiej – Katedry Notre-Dame, gdzie znajduje się akcent polski - boczna kaplica z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Drugi dzień upłynął na zabawie w scenografii i towarzystwie postaci ze znanych bajek i filmów, w  paryskim Disneylandzie, gdzie jedną z największych atrakcji była iluminacja świetlna na koniec dnia.

Galeria

 

Wieczór Chwały

W niedzielę 24 lutego w parafii odbył się Wieczór Chwały. Modlitwę uwielbienia poprowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, a posługę muzyczną  pełnił zespół Emmanuel Gospel. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz 17.00 a Wspólne uwielbienie Pana rozpoczęło się o godz. 18.00.

Galeria


Strona 4 z 55 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?