Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Czerwiec 25 2018 11:26:08
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

60-lecie Związku Pszczelarzy

 1 października 2017 Mszą św. o godz. 10.00 w kościele św. Józefa Robotnika  rozpoczęto  obchody 60-lecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie. Po Mszy zaplanowano przemarsz uczestników do CKiP. 

GALERIA

DZIEŃ PATRONA PG1

Dzień Patrona PG1– Szarych Szeregów

29 września 2017 PG1 obchodzilło swoje święto. Uroczystość ta, jest dla  społeczności Gimnazjum najważniejszym wydarzeniem. Była to okazja by  wyrazić hołd harcerzom Szarych Szeregów i pokazać jak wielka to chluba mieć takiego patrona. Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym – 15 lat temu szkoła otrzymała akt nadania imienia SZARYCH SZEREGÓW. Obchody rozpoczęły się udziałem we Mszy Świętej w Kościele pw. św. Józefa celebrowanej przez księży Michała Baińskiego i Tomasza Fideckiego.   

GALERIA    

      

RAJD

 

W słoneczną sobotę 30 września ministranci pod opieką ks. Tomasza Fideckiego, dzieci ze Scholi, z ROB wraz z s. Zenobią i p. A. Kania  wybrały się na pieszą pielgrzymkę do Rudki. Dzieci i młodzież z klas III - VII przy ognisku świętowały Dzień Chłopaka. Nie zabrakło również zabawy w "podchody" oraz gry w "zbijaka".

Podziękowania dla Nadleśnictwa w Kraśniku, a szczególnie dla leśniczego Krzysztofa Czachora za przygotowanie ogniska .

 

 GALERIA

Iskra Miłosierdzia 2017

Kolejny raz w ramach akcji "Iskra Miłosierdzia" w czwartek 28 września 2017 o godz. 15.00 modliliśmy się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia w naszej parafii przy skrzyżowaniach ulic: Krasińskiego i Wyszyńskiego, Sikorskiego i Wyszyńskiego, Krasińskiego i Mickiewicza.

GALERIA

Pielgrzymka dzieci

W dniach 15-17.09.2017r dzieci z naszej parafii z s. Zenobią i p. A. Kania uczestniczyły w pielgrzymce do Torunia, Inowrocławia, Gniezna i Lichenia zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej i sponsorowana przez Fundację PGE w Warszawie. Pielgrzymi codziennie uczestniczyli we Mszy św.  Zwiedzili  stare miasto w Toruniu, Sanktuarium NMP i św. Jana Pawła II, Fort IV, tężnie solankowe w Inowrocławiu, Katedrę Gnieźnieńską, jezioro i pola Lednickie. Ostatniego  dnia pielgrzymi  odwiedzili Licheń, gdzie nawiedzili kościół św. Doroty, starą część Sanktuarium i Bazylikę NMP Licheńskiej.

 

                                            GALERIA


MDM

Spotkanie biblijne młodzieży MDM

GALERIA

Różaniec do Granic

Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje wyjazd spod Kościoła św. Józefa w Kraśniku.
Zbiórka o 6.30, dojazd do Strzyżowa k/Hrubieszowa.

Informacje i zapisy:

601 156 462
695 855 476
696 284 476

Poświęcenie Przyborów

W niedzielę 17 września 2017r. podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbyło się uroczyste poświęcenie plecaków, podręczników i przyborów szkolnych. Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich dzieci podejmujacych trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogły zdobywać wiedzę.

GALERIA

Odpust Parafialny


W niedzielę 10 września 2017r. w naszej parafii przeżywaliśmy  Odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże  głosił przez cały dzień Ks. dr Andrzej Oleszko, Kraśniczanin, który obecnie pełni funkcje Dyrektora Domu Emerytów dla  księży na ul. Bernardyńskiej w Lublinie.

Uroczystości odpustowe uświetnił swoim śpiewem kwartet z  Tarnopola na Ukrainie.


                                             Galeria

Spotkanie Róż Różańcowych Rodziców

                    

2 września( sobota) 2017 r. o godz. 19.00 odbyło się otwarte spotkanie modlitewne Róż Różańcowych Rodziców za dzieci. Tematem spotkania było DLA BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO (Łk. 1,37) CZY WIERZYSZ ŻE BÓG MOŻE DOKONAĆ CUDU I W TWOIM ŻYCIU ? 

                 GALERIA                              

XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

 „W szkole Matki Bożej Fatimskiej” – to hasło, które towarzyszyło uczestnikom tegorocznej 39. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest ono nawiązaniem do przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich.

– Duch Święty otwiera nam drogę, którą mamy iść. Zaufajmy mu – powiedział do zgromadzonych pod lubelską archikatedrą pątników ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki.

Podczas rozpoczynającej wydarzenie Mszy świętej abp Stanisław Budzik podkreślił w homilii, że droga Maryi to jedyna gwarancja zachowania pokoju w ludzkiej rodzinie rozdartej konfliktami.
Zwrócił on również uwagę, że Maryja usuwa się w cień, aby wskazać i skierować oczy ludzi Chrystusa. – Przypominając sobie i rozważając orędzie Matki Bożej z Fatimy wracamy do serca Ewangelii.

Na zakończenie homilii abp Budzik życzył wyruszającym pątnikom, aby wrócili przemienieni łaską Ducha Świętego. – Bądźcie żywą koroną Maryi przez świadectwo dawane Ewangelii – zaapelował.

Galeria

Strona 4 z 48 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?