Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Kwiecień 16 2014 18:20:07
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Zaproszenie na rekolekcje

Zaproszenie na rekolekcje

Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski serdecznie zaprasza na rekolekcje "Z Maryją w walce duchowej" organizowane w Częstochowie. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Edmund Szaniawski MIC - wieloletni egzorcysta licheński. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek 19.07 o godz. 13.00, a zakończenie w niedzielę 21.07 o godz. 15.00. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 697 998 036 lub 81 825 62 20, najlepiej po 20.00. 

Przed rozpoczęciem rekolekcji w planach jest nawiedzenie sanktuarium Krwi Chrystusa w piątek w godzinach porannych oraz błogosławieństwo relikwiami Krwi Chrystusa.

Rekolekcje Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w Skorzeszycach

Rekolekcje Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w Skorzeszycach

W dniach 28-30 czerwca 2013 w Skorzeszycach pod Kielcami w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej odbyły się rekolekcje dla wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Głównym prowadzącym był ks. Krzysztof Kralka. Celem było zapoznanie uczestników rekolekcji z charyzmatem wspólnoty.

Galeria I 

Galeria II

Msza pożegnalna ks. Krzysztofa

Pożegnalna Msza ks. Krzysztofa

1 lipca w poniedziałek o godz.18.00 odbyła się pożegnalna Msza ks. Krzysztofa Wójcika. Ksiądz był wikariuszem w naszej parafii przez 5 lat. Ksiądz Krzysztof odebrał podziękowania i życzenia.  Dziękujemy Księdzu za wieloletnią posługę ,za wszelkie dobro i uśmiech. Życzymy opieki Boga na dalsze lata posługi. Szczęść Boże.

 

G a l e r i a

Msza z modlitwą o uzdrowienie czerwiec 2013

G a l e r i a

N a g r a n i a

VI Piknik Rodzinny

VI Piknik Rodzinny

W niedzielę 23 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii Piknik Rodzinny zorganizowany pod hasłem "W Kościele jesteśmy rodziną".
Przez uczestniczeni
e w licznie przygotowanych atrakcjach wzajemnie poznawaliśmy się, pragnąc aby nasza wspólnota parafialna dla każdego była rzeczywiście miejscem, w którym w jedności i komunii razem podążamy drogą wzrostu w świętości.
Piknikowi towarzyszyły występy zespołów muzycznych, pokazy straży pożarnej, zawody sportowo-integracyjne, kiermasze ciast i książek, stoisko misyjne przygotowane przez Siostry Białe z Lublina, znakowanie rowerów przez policję, a także wspólna modlitwa za nasze miasto, która trwała przez cały czas pikniku w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Naszą zabawę zakończyliśmy nabożeństwem czerwcowym. Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w organizacji tego ważnego wydarzenia dla naszej wspólnoty parafialnej i zapraszamy do obejrzenia dwóch galerii zdjęć. G a l e r i a  1

G a l e r i a  2

Msza prymicyjna ks. Kamila Mielniczuka

Msza prymicyjna ks. Kamila Mielniczuka

W niedzielę 16 czerwca o godz. 13.00 ks. Kamil Mielniczuk sprawował w naszej wspólnocie parafialnej swoją mszę prymicyjną, po której udzielił indywidualnego błogosławieństwa oraz obdarował każdego uczestnika uroczystości pamiątkowym obrazkiem. Ks. Kamil jako kleryk przez rok przebywał w naszej parafii na praktykach duszpasterskich. Życzymy mu, aby kapłaństwo Chrystusa, w którym na mocy święceń ma swój udział, prowadziło go drogą świętości do nieba.

Galeria

XX Sercańskie Dni Młodych

Zapisy na XX Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie

Zapraszamy młodzież od 2 klasy gimnazjum do udziału w XX Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie w dniach 1-6 lipca. Zapisy u ks. Wojciecha do 24 czerwca.

„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój” to hasło tegorocznego SDM-u, na który przyjedzie młodzież z całej Polski i – daj Boże – zagranicy, animatorzy i prowadzący warsztaty, którzy jak zawsze będą tworzyć nasze spotkanie, oraz księża sercanie, wasi księża katecheci, duszpasterze, siostry z różnych zgromadzeń. Pokój – tak wiele ma znaczeń, wywołuje wiele skojarzeń. Biskup Józef Życiński podczas spotkania na SDM-ie zachęcał, byśmy tworzyli swoje „kąty, miejsca (pokoje) dobroci”, gdzie będą nasze ulubione książki, muzyka, przyjaciele. Tworzyć, wprowadzać, uczyć się być świadkiem i negocjatorem POKOJU, to cel tegorocznego SDM-u.


Więcej informacji: http://www.sdm.info.pl/

Oktawa Bożego Ciała

     Oktawa Bożego Ciała

 We czwartek 6 czerwca zakończyliśmy obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwanej "Bożym Ciałem". Liturgiczny obchód oktawy tego święta został zniesiony w 1955 roku, ale na mocy indultu kard. Wyszyńskiego polskie parafie przez wiele lat miały prawo organizowania w tych dniach procesji eucharystycznych. 

Dlatego zgodnie z tym zwyczajem przez cały tydzień po Mszach św. w naszej parafii, tak jak w wielu polskich kościołach, odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem.  

Ostatniego dnia oktawy, we czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

                                                      G a l e r i a

XX JUBILEUSZOWA PARAFIADA DZIECI I MŁODZIEŻY

5 czerwca 2013 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku wzięli udział w XX JUBILEUSZOWEJ PARAFIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY w Bełżycach, reprezentując naszą parafię w rywalizacji sportowej. Zawody są organizowane, aby budzić oraz umacniać zdrowe i chrześcijańskie zasady współzawodnictwa, otwierać młodych na wzmacnianie odpowiedzialności za własne środowisko i parafię.

 

Nasza parafia w klasyfikacji ogólnej zajęła II miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

Boże Ciało

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO
CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

We czwartek 30 maja 2013 r. odbyła się w parafii pw.św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której tradycyjnie, już po raz kolejny wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii  św. Józefa do parafii Matki Bożej Bolesnej.

G a l e r i a

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa

Najświętsze Serce Jezusa

27 grudnia 1673 roku św. Małgorzata Maria Alacoque (1647-1690) dopuszczona została do tego, by spoczęła na Sercu Jezusowym. Pan Jezus pokazując jej swoje Serce pełne ognia, rzekł do niej: "Moje Boskie Serce tak płonie miłością ku ludziom, że nie może dłużej utrzymać tych płomieni gorejących, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie rozlać je za twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi Bożymi skarbami". Następnie Jezus wziął serce Małgorzaty i umieścił je symbolicznie w swoim Sercu. Potem już przemienione i jaśniejące oddał Małgorzacie. Usłyszała pocieszające słowa: "Dotąd nosiłaś tylko imię mojej sługi. Dzisiaj daję ci inne imię - umiłowanej uczennicy mojego Serca".

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o 16.30.

Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:

 1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
 2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
 3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
 4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
 5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
 6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
 7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
 8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
 9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
 10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
 11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
 12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.

 

Źródło i więcej informacji o kulcie Najświętszego Serca Jezusa: http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/nspj.php3
           

Strona 4 z 31 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?