Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Lipiec 23 2019 13:28:19
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Niedziela Misyjna

Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną obchodziliśmy w tym roku 21 października. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.

Tydzień Misyjny jest okazją do solidarności, modlitwy i wsparcia materialnego ubogich Kościołów na krańcach ziemi i wyrażenia naszej troski o dzieła misyjne i tych, którzy niosą Dobrą Nowinę.

Po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się Przedstawienie Misyjne przygotowane przez s. Zenobię i dzieci z Koła Misyjnego.

Galeria

W piatek 26 października 2018r. odbył się Różaniec misyjny, który został poprowadzony przez dzieci z Koła Misyjnego i młodzież z Ruchu Opatrzności Bożej. Odmówiony był w kilku językach misyjnych. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi pamiętaliśmy o misjonarkach i misjonarzach, którzy na wszystkich kontynentach sieją ziarna Chrystusowej Ewangelii. Wspieraliśmy ich trud i poświęcenie modlitwą, pamiętajac, że misje są sprawą wiary. Upraszaliśmy im moc Bożego błogosławieństwa i łask.

Galeria


Kraśnickie Spotkanie Młodych


KRAŚNICKIE SPOTKANIE MŁODYCH

20 października 2018 w naszej parafii odbyło się Kraśnickie Spotkanie Młodych, które rozpoczęło się wspólną Eucharystią o godz. 18.00. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która została przygotowana przez Młodzieżową Diakonię Modlitwy, Przyjaciół Oblubieńca oraz parafialny zespół muzyczny Emmanuel Gospel.

W czasie trwania XV Ogólnego Zgromadzenia Synodu Biskupów nt „Młodzież, wiara i rozeznawania powołania” młodzi Archidiecezji Lubelskiej każdego dnia obrad synodalnych (3-28.10.2018) gromadzą się na czuwaniach modlitewnych w ramach Modlitewnej Sztafety Młodych w różnych miejscach archidiecezji.
20 października był czas na Kraśnik i Dekanat Kraśnicki


GALERIA

Pielgrzymka Róż Różańcowych

6 października 2018r. odbyła się pielgrzymka do Łagiewnik i Czernej zorganizowana przez Róże Różańcowe Rodziców. Po przybyciu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny odprawiona została Msza Św. w intencjach Pielgrzymów. Po ucałowaniu relikwii odbyło się spotkanie z s. Zacheuszą, która przybliżyła nam osobę św. Heleny Kowalskiej i orędzie Bożego Miłosierdzia. Kolejnym punktem pielgrzymki było Centrum Jana Pawła II " Nie lękajcie się !" w Łagiewnikach, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania m. in. Kościoła relikwii. Wysłuchaliśmy historii Całunu Turyńskiego i obejrzeliśmy wystawę "KIM JEST CZŁOWIEK Z CAŁUNU". Następnym przystankiem było Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, gdzie o. Leszek opowiedział nam historię klasztoru i Zakonu Karmelitów Bosych. Odbyła się tam także Msza św. podczas której można było przyjąć Szkaplerz Karmelitański.

Galeria


MDM

W związku z Synodem Młodych, w Warszawie na PGE Narodowym zostało zorganizowane 12-godzinne spotkanie rekolekcyjne Stadion Młodych, które odbyło się 06 października 2018 r. Hasło rekolekcji brzmiało: Włącz pełnię wiary. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z MDM wraz z opiekunem ks. Wojciechem.

GALERIA


25 lecie Legionu Maryi

W niedzielę 30.09. 2018 o godz. 13.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 25 lecia powstania w naszej parafii Legionu Maryi. Głównym celebransem Mszy Świętej był Ks. Proboszcz Janusz Stefanek a Słowo Boże wygłosił Ks. Kan. Stanisław Zając. W wydarzeniu brali udział też inni kapłani związani z Legionem jak też przedstawiciele LM z różnych parafii z naszej diecezji. Po Mszy była uroczysta agapa.

Legion Maryi jest apostolskim ruchem katolików świeckich którzy pod przewodnictwem Maryi Niepokalanej wspierają nieustannie wszelkie działania Kościoła na polu ewangelizacyjny. Legion Maryi jest chrystocentryczny. Jego pobożność jak i apostolstwo koncentrują się na Chrystusie.

W naszej parafii Legion został założony w grudniu 1992 roku przez ks. Stanisława Zająca a formacją grupy zajmowała się siostra Zyta ze Świdnika i legioniści z Lublina. Opiekunem legionu w parafii został ksiądz prałat Jan Strep a prezydentem Wanda Łakoma.

 

Galeria

Anioł Stróż

WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

2 października obchodzimy wspomnienie  Świętych Aniołów Stróżów. W związku z tym s. Zemobia przygotowała dla dzieci niespodziankę. W niedzielę 30 września przed Mszą św. o godz. 11.30 do dzieci przybył specjalny gość - Anioł. I choć zapewne bardziej pamiętamy o nich przy odmawianiu pacierza w dzieciństwie, oni towarzyszą nam przez całe życie, chroniąc nas i pomagając nam przezwyciężać pokusy.  W czasie tej Mszy nastapiło także poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom, które będa przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

Galeria


Remont wieży kościoła

Na początku września 2018r. zostało umocowane rusztowanie i rozpoczęły sie prace przy wieży naszego kościoła, najpierw obicie starego tynku, czyszczenie i gruntowanie ściany a także obróbki blacharskie. Z końcem września prace zostały definitywnie zakończone. Dziękujemy Bogu, opiece Św. Józefa i MB, że prace te zakończyły się owocnie i bezpiecznie, pomimo tak olbrzymiej wysokości. Mamy nadzieję, że kościół i okolica zyskały dzięki temu na estetyce.

Galeria


Przedstawienie

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. W tym roku przypada 450. rocznica śmierci młodego jezuity. 23 września 2018r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży, który jest wzorem i drogowskazem dla każdego z nas. Św. Stanisław bardzo poważnie potraktował swoją wiarę, wierność powołaniu, wierność postanowieniom. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci pod opieką s.Zenobii.

Galeria

 

Poświęcenie Przyborów

 

W niedzielę 16 września 2018r. podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbyło się uroczyste poświęcenie plecaków, podręczników i przyborów szkolnych. Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich dzieci podejmujących trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogły zdobywać wiedzę.


Galeria

 

 

Odpust Parafialny 2018

W niedzielę 9 września 2018r. w naszej parafii przeżywaliśmy  Odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże  głosił przez cały dzień Ks. lic. Piotr Skwira, znany nam z naszej parafii, gdzie przed laty służył do Mszy jako ministrant. Dzisiaj pełni posługę notariusza Sądu Metropolitarnego w Lublinie.

Galeria

Spotkanie Róż Różańcowych

W sobotę 1 września 2018 o godz. 19.00 odbyło się otwarte spotkanie modlitewne dla wszystkich przygotowane przez Róże Różańcowe Rodziców. Była konferencja, świadectwo, różaniec i adoracja. Podczas wspólnej modlitwy Bożemu Miłosierdziu polecaliśmy nasze rodziny i wszystkie trudne sprawy, a także dziękowaliśmy za wszelkie dobro i łaski już otrzymane. Temat spotkania i konferencji: "BĄDŹ ZAWSZE ZE MNĄ MARYJO !"

Galeria

Strona 5 z 53 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?