Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Szukaj Styczeń 16 2019 11:22:16
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Męski Kwartet Wokalny " WYSZYWANKA"

 

 

 

W niedzielę 25 lutego w naszej parafii gościliśmy kwartet męski ‘’BuшuваHкa ‘’ ("WYSZYWANKA")  z Tarnopola na Ukrainie. Przez swój przepiękny śpiew ubogacili naszą liturgię i modlitwę. 

                       Galeria

Środa Popielcowa

Dziś 2018.02.14 Środa Popielcowa - dzień  który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

G a l e r i a

Pielgrzymka do Fatimy

Dzieci i młodzież z Ruchu Opatrzności Bożej odbyła dziękczynną pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 2 do 8 lutego 2018r. Pielgrzymi codziennie uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili wiele ciekawych miejsc gdzie mieli możliwość spróbowania regionalnych potraw. W Hiszpanii zwiedzali Barcelonę i Madryt. Młodzież zobaczyła stadion piłkarski FCB, Katedrę Sagrada Familia, Masyw Górski Montserrat, sanktuarium Matki Bożej La Morenta, Pałac Królewski w Madrycie - Palacio Real, Katedrę Almudena, plac Plaza de La Villa, stare miasto oraz inne ciekawe miejsca.

W Portugalii pielgrzymi poznawali następujące miasta: Lizbona, Fatima, Coimbra, Porto, Braga oraz wioskę Aljustrel. Na trasie pielgrzymki mogli zobaczyć m.in.: Wieżę Belem, replikę samolotu Fairey III D, Pomnik Odkrywców, Bazylikę Matki Bożej Różańcowej, klasztor Hieronimitów, najstarszy uniwersytet - założony w 1290 roku, dzielnicę Ribeira. Niesamowitym przeżyciem był pobyt nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim.

Galeria


Kolędowanie

Kolędnicy misyjni z archidiecezji lubelskiej przybyli 17 stycznia do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie na spotkanie diecezjalne.

Abp Stanisław Budzik w homilii podczas Mszy św. powiedział:

„Drodzy kolędnicy misyjni, bardzo wam dziękuję, że przez kolędowanie staliście się przedłużeniem uzdrawiających dłoni Jezusa Chrystusa. Za to, że mieliście odwagę czynić dobrze, a także za to, że wędrując od domu do domu, daliście ludziom możliwość uczynienia czegoś dobrego . Pomóc dzieciom cierpiącym z powodu wojny na Bliskim Wschodzie”. Przypomniał też, że nie ma takich sytuacji, które by nie pozwalały pomagać drugiemu człowiekowi. Zachęcał, by nie bać się krytyki i odważnie pomagać innym. Tego bowiem uczy Jezus w Ewangelii, kiedy uzdrowił chorego w szabat, przeciwstawiając się krytykującym Go i spiskującym przeciw Niemu faryzeuszom.

20 stycznia 2018 dzieci z Koła Misyjnego i Scholi Dziecięcej pod opieką s. Zenobii i p. Anny Kani kolędowały dla dzieci w Syrii i w Libanie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie  kolędników.  

Galeria

Kolędowanie z Rejem

Objawienie Pańskie 2018

Objawienie Pańskie
Uroczystość Trzech Króli

Podczas każdej Mszy Świętej poświęciliśmy kadzidło i kredę, które przygotowała młodzież z Młodzieżowej Diakonii Modlitwy, przy wyjściu z kościoła każdy mógł ją zabrać do swojego domu.

Galeria

Podczas każdej Mszy Świętej towarzyszył nam zespół "Kapela Drewutnia", śpiewając kolędy.

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kraśnika. Śpiewając kolędy uczestnicy przemierzyli trasę z kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej do kościoła pw. św. Józefa.

Galeria

Po przyjściu Orszaku Trzech Króli odbyły się Jasełka pt. "Ciasna brama do nieba" przygotowane przez s. Zenobię, dzieci, młodzież ze SP nr 5 i Scholę oraz koncert kolęd  "Kapeli Drewutnia".

Galeria

Młodzieżowe Spotkanie Opłatkowe


Młodzieżowe Spotkanie Opłatkowe

Galeria


Pasterka 2017

PASTERKA

GALERIA


Rekolekcje Adwentowe 2017

 REKOLEKCJE ADWENTOWE

W dniach 16-19 grudnia 2017r. w parafii trwały rekolekcje. To okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego oraz spowiedź. W tym roku rekolekcje prowadził ks. dr Andrzej Oleszko, kraśniczanin, pełniący obecnie funkcję Dyrektora Domu dla Księży Emerytów w Lublinie.

Galeria

Roraty 2017

Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem gdzie najpierw uwaga nasza zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów świata, a następnie przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dlatego czas Adwentu przeżywamy jako czas skupienia i wyciszenia oraz radosnego i świętego oczekiwania na przyjście Pana. W przygotowaniu i wyciszeniu pomogą nam Roraty i Rekolekcje Parafialne.

Msza Roratnia jest to Msza o NMP w Adwencie. Tradycja Rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną Roratką. Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca Roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa – Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę naszego przygotowania, oczekiwania i tęsknotę za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w Roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania Słowa Bożego i pełnienia woli Bożej.

Galeria

Przedstawienie

W niedzielę 26 listopada 2017r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o historii "Cudownego medalika" przygotowane przez dzieci z grupy Dzieci Maryi.

Galeria

"Cudowny medalik" - to najsłynniejszy medalik świata, przedstawiony przez Matke Bożą św. Katarzynie Laboure 27 listopada 1830 roku. Matka Boża zalecając wybicie medalu dała obietnicę, że "Wszystkie osoby, które go nosić będą na szyi, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością ". Wybity medalik przedstawia scenę objawioną św. Katarzynie.

Medalik to sakramentalium, znakiem świętym niosącym skutki duchowe poprzez modlitwę i które "przygotowują do przyjęcia głównego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia" (KKK 1667). Na całym świecie medalik św. Katarzyny nazwany jest "cudownym" jako ten, który przyczynił się do wielu nawróceń i uzdrowień oraz stanowi dowód szczególnej opieki Maryi.

Strona 5 z 50 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?