Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Luty 27 2020 08:10:24
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Kopuła

Od października do grudnia 2018r. w parafii trwało czyszczenie i  malowanie kopuły oraz zostały zakończone prace nad podświetleniem niedawno wyremontowanej "wieży" na dachu kościoła. 


                      Galeria

 

                                                                            Galeria


Kiermasz

W niedzielę 9 grudnia 2018r. odbył się "Kiermasz świateczny" przygotowany przez s. Zenobię. Były świeczki, kartki i magnesy świąteczne, ozdoby choinkowe oraz pierniki. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną dla dzieci na wyjazd w ferie zimowe.

Galeria

Adwent

 

Adwent w Kościele katolickim to czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie.

Pierwsza niedziela Adwentu stanowi również początek kościelnego roku liturgicznego. Okres ten to czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.

Sam termin „Adwent” wywodzi się z łaciny, gdzie „adventus” znaczy tyle co „przyjście”.  Okres ten ma radosny wydźwięk (oczekiwanie na narodzenie Zbawiciela), jednocześnie jednak powinien skłaniać do refleksji i pokuty.

Adwent posiada swoją własną, charakterystyczną liturgię. Każdego dnia adwentu (oprócz niedziel) sprawowane są rano Msze Święte o Najświętszej Maryi Pannie, zwane Mszą Świętą Roratnią. Uczestnicy Rorat przynoszą ze sobą lampiony albo świece, będące symbolem nadziei.

Tegoroczne Roraty opowiadają o Duchu Świętym. Na każdej Mszy roratniej o godz. 6.00 rozpoznajemy i zgłębiamy Jego moc i działanie.

Galeria


Pielgrzymka

1.12.2018r. odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców do Częstochowy i Sanktuarium św. Anny

Po przyjeździe do Sanktuarium św. Anny pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., w Drodze Krzyżowej w krużgankach a następnie odbyło się spotkanie z Siostrą wprowadzające w historię sanktuarium i klasztoru.

Po dotarciu na Jasna Górę w sali o. Augustyna Kordeckiego pielgrzymi uczestniczyli w spotkaniu  formacyjnym wprowadzającym w Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Była także  konferencja maryjna ze świadectwami a następnie  Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. 

Zakończeniem pielgrzymki był Apel Jasnogórski.

Przedstawienie

W pierwszą niedzielę Adwentu 2 grudnia 2018r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o Św. Mikołaju przygotowane przez Dzieci Maryi wraz z s. Zenobią.


Święty Mikołaj - Biskup, który pomagał ubogim

Mikołaj, nazywany biskupem Miry urodził się w Patarze około 270 roku. Od najmłodszych lat  był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi. Gdy został biskupem zasłynął wśród wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz.

Galeria

Niedziela Misyjna

Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną obchodziliśmy w tym roku 21 października. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.

Tydzień Misyjny jest okazją do solidarności, modlitwy i wsparcia materialnego ubogich Kościołów na krańcach ziemi i wyrażenia naszej troski o dzieła misyjne i tych, którzy niosą Dobrą Nowinę.

Po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się Przedstawienie Misyjne przygotowane przez s. Zenobię i dzieci z Koła Misyjnego.

Galeria

W piatek 26 października 2018r. odbył się Różaniec misyjny, który został poprowadzony przez dzieci z Koła Misyjnego i młodzież z Ruchu Opatrzności Bożej. Odmówiony był w kilku językach misyjnych. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi pamiętaliśmy o misjonarkach i misjonarzach, którzy na wszystkich kontynentach sieją ziarna Chrystusowej Ewangelii. Wspieraliśmy ich trud i poświęcenie modlitwą, pamiętajac, że misje są sprawą wiary. Upraszaliśmy im moc Bożego błogosławieństwa i łask.

Galeria


Kraśnickie Spotkanie Młodych


KRAŚNICKIE SPOTKANIE MŁODYCH

20 października 2018 w naszej parafii odbyło się Kraśnickie Spotkanie Młodych, które rozpoczęło się wspólną Eucharystią o godz. 18.00. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która została przygotowana przez Młodzieżową Diakonię Modlitwy, Przyjaciół Oblubieńca oraz parafialny zespół muzyczny Emmanuel Gospel.

W czasie trwania XV Ogólnego Zgromadzenia Synodu Biskupów nt „Młodzież, wiara i rozeznawania powołania” młodzi Archidiecezji Lubelskiej każdego dnia obrad synodalnych (3-28.10.2018) gromadzą się na czuwaniach modlitewnych w ramach Modlitewnej Sztafety Młodych w różnych miejscach archidiecezji.
20 października był czas na Kraśnik i Dekanat Kraśnicki


GALERIA

Pielgrzymka Róż Różańcowych

6 października 2018r. odbyła się pielgrzymka do Łagiewnik i Czernej zorganizowana przez Róże Różańcowe Rodziców. Po przybyciu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny odprawiona została Msza Św. w intencjach Pielgrzymów. Po ucałowaniu relikwii odbyło się spotkanie z s. Zacheuszą, która przybliżyła nam osobę św. Heleny Kowalskiej i orędzie Bożego Miłosierdzia. Kolejnym punktem pielgrzymki było Centrum Jana Pawła II " Nie lękajcie się !" w Łagiewnikach, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania m. in. Kościoła relikwii. Wysłuchaliśmy historii Całunu Turyńskiego i obejrzeliśmy wystawę "KIM JEST CZŁOWIEK Z CAŁUNU". Następnym przystankiem było Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, gdzie o. Leszek opowiedział nam historię klasztoru i Zakonu Karmelitów Bosych. Odbyła się tam także Msza św. podczas której można było przyjąć Szkaplerz Karmelitański.

Galeria


MDM

W związku z Synodem Młodych, w Warszawie na PGE Narodowym zostało zorganizowane 12-godzinne spotkanie rekolekcyjne Stadion Młodych, które odbyło się 06 października 2018 r. Hasło rekolekcji brzmiało: Włącz pełnię wiary. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z MDM wraz z opiekunem ks. Wojciechem.

GALERIA


25 lecie Legionu Maryi

W niedzielę 30.09. 2018 o godz. 13.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 25 lecia powstania w naszej parafii Legionu Maryi. Głównym celebransem Mszy Świętej był Ks. Proboszcz Janusz Stefanek a Słowo Boże wygłosił Ks. Kan. Stanisław Zając. W wydarzeniu brali udział też inni kapłani związani z Legionem jak też przedstawiciele LM z różnych parafii z naszej diecezji. Po Mszy była uroczysta agapa.

Legion Maryi jest apostolskim ruchem katolików świeckich którzy pod przewodnictwem Maryi Niepokalanej wspierają nieustannie wszelkie działania Kościoła na polu ewangelizacyjny. Legion Maryi jest chrystocentryczny. Jego pobożność jak i apostolstwo koncentrują się na Chrystusie.

W naszej parafii Legion został założony w grudniu 1992 roku przez ks. Stanisława Zająca a formacją grupy zajmowała się siostra Zyta ze Świdnika i legioniści z Lublina. Opiekunem legionu w parafii został ksiądz prałat Jan Strep a prezydentem Wanda Łakoma.

 

Galeria

Anioł Stróż

WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW

2 października obchodzimy wspomnienie  Świętych Aniołów Stróżów. W związku z tym s. Zemobia przygotowała dla dzieci niespodziankę. W niedzielę 30 września przed Mszą św. o godz. 11.30 do dzieci przybył specjalny gość - Anioł. I choć zapewne bardziej pamiętamy o nich przy odmawianiu pacierza w dzieciństwie, oni towarzyszą nam przez całe życie, chroniąc nas i pomagając nam przezwyciężać pokusy.  W czasie tej Mszy nastapiło także poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom, które będa przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

Galeria


Strona 6 z 55 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?