Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Czerwca 09 2023 05:53:41
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Bierzmowanie 2020

Galeria

We wtorek 8 września w Święto Narodzenia NMP o godz. 18.00 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież, która z powodu pandemii koronawirusa oczekiwała na przyjęcie tego Sakramentu od maja prosiła Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej w słowach: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."

Poprzez sakrament, którego udzielił Ks. Bp Józef Wróbel – Duch Święty zstępował do serc i życia naszej młodzieży.


Pielgrzymka

W sobotę 5 września 2020r. odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców do Częstochowy i Leśniowa.

O godz. 9.00 została odprawiona Msza św.w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, następnie pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Po przyjeździe na Jasną Górę odbyła się konferencja wprowadzająca w zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. O 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona została Msza św. z zawierzeniem. W sali O.A Kordeckiego uczestnicy pielgrzymki mogli posłuchać świadectw łask po czym udali się na Apel Jasnogórski. 

Galeria

 

42 Pielgrzymka na Jasną Górę

Mimo epidemii piesza pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę, ale w zmienionej formie i w zgodzie z przepisami sanitarnymi. W tym roku wygląda nieco inaczej. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak. 

Dana grupa, zgodna z aktualnymi przepisami odnośnie liczby i innych przepisów, stawia się w punkcie wyjścia i podejmuje wędrówkę do określonego etapu. Stamtąd wracają bez noclegu do domów, a dalej rusza kolejna grupa.

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła pod hasłem Soli Deo, nawiązując do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego.

Trzeciego dnia 6 sierpnia w święto Przemienia Pańskiego na szlak wyszły grupy nr 9, 10, 12. Grupa 12 ruszyła o 6:50 autobusem sprzed kościoła pw. Św. Józefa Robotnika. O godz. 8:30 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej na Polu Zjawienia.

Tego dnia uczestnicy pielgrzymki przekroczyli Wisłę opuszczając województwo i diecezję lubelską. Po pokonaniu etapu 30 km wracali autokarami.

zdjęcia ze strony: pielgrzymka.lublin.pl

 

Galeria


Zaproszenie Diakonii Modlitwy do modlitwy za Ojczyznę

Zaproszenie Diakonii Modlitwy do modlitwy za Ojczyznę

Zgodnie z tradycją modlitwy za Ojczyznę w naszej parafii, zapraszamy             w tym trudnym czasie epidemii, do indywidualnego odmówienia Różańca  Świętego oraz litanii w intencji naszej Ojczyzny, za wstawiennictwem     bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w najbliższą niedzielę miesiąca sierpnia (02.08.2020).

Rozważania

Zaproszenie Diakonii Modlitwy do modlitwy za Ojczyznę

Zaproszenie Diakonii Modlitwy do modlitwy za Ojczyznę

Zgodnie z tradycją modlitwy za Ojczyznę w naszej parafii, zapraszamy w tym trudnym czasie epidemii, do indywidualnego odmówienia Różańca  Świętego oraz litanii w intencji naszej Ojczyzny, za wstawiennictwem  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w najbliższą niedzielę miesiąca lipca (05.07.2020).

Rozważania

Msza dziękczynna za ks. Wojciecha

 

 

 

 

W niedzielę 28 czerwca 2020 r. o godz.11.30 odbyła się Msza dziękczynna za ks. Wojciecha który po 10-ciu latach pracy w naszej parafii odchodzi do Lublina na nową placówkę. Będzie pracował w Kościele Garnizonowym przy Al. Racławickich. Kościół ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z KULem. Dziękując Ks. Wojciechowi za 10 lat pracy u nas życzymy podjęcia nowych wyzwań, sił do ich realizacji i Bożego błogosławieństwa na dalszą posługę kapłańską.

 

Galeria


I Komunia Święta

W niedzielę 7 czerwca 2020r. dzieci z klas trzecich przeżywały w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej - najważniejszy moment w swoim życiu religijnym. Wtedy po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii.

Była to wielka uroczystość dla samych dzieci, ich rodziców, rodzin a także dla całej parafii, dlatego dzieci przygotowywane były przez s. Lucencję i panie katechetki by świadomie przyjąć Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej. Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronaiwrusa, dzieci zostały podzielone na 3 grupy.

Galeria


Boże Ciało

 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało.

To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić – abp Wojciech Polak.

W tym roku procesja wygladala całkiem inaczej. Ze względu na pandemię koronawirusa szliśmy po placu do czterech ołtarzy adorując Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Galeria

Nagranie z TV Lubelska

Kazanie byłego wikariusza Ks.Damiana Szewczyka na temat Najświętszego Sakramentu i adoracji. W kazaniu usłyszymy jak bardzo praktyka adoracji może nas zmieniać, upodabniać do Jezusa smiley.
W naszej parafii jest kaplica adoracji gdzie jest wystawienie NS od godz 6.30-18.00 w dni powszechne oraz od 7.00-17.00 w niedzielę i święta.

Jezus czeka na nas smileyRóżaniec z bł. ks. Jerzym Popiełuszko – rozważania na niedzielę 07.06.2020

Zaproszenie Diakonii Modlitwy do modlitwy za Ojczyznę

Zgodnie z tradycją modlitwy za Ojczyznę w naszej parafii, zapraszamy w tym trudnym czasie epidemii, do indywidualnego odmówienia Różańca  Świętego oraz litanii w intencji naszej Ojczyzny, za wstawiennictwem  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w najbliższą niedzielę miesiąca czerwca (07.06.2020).

Rozważania

Modlitwa za Ojczyznę

Zaproszenie Diakonii Modlitwy do modlitwy z a Ojczyznę

Zgodnie z tradycją modlitwy za Ojczyznę w naszej parafii, zapraszamy w tym trudnym czasie epidemii, do indywidualnego odmówienia Różańca Świętego oraz litanii w intencji naszej Ojczyzny, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w najbliższą sobotę miesiąca maja (02.05.2020), w Uroczystość NMP Królowej Polski. Różaniec można odmówić o godz. 9.30 przed Mszą Świętą  lub w innym dowolnym czasie.

Rozważania

Transmisja

Parafia Świętego Józefa Robotnika
Miejska TV Kraśnik
Telewizja Kraśnik

zapraszają na transmisję Triduum Paschalnego
z Kościoła Świętego Józefa Robotnika w Kraśniku

Strona 6 z 61 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?