Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Luty 26 2020 11:29:32
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Przedstawienie

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. W tym roku przypada 450. rocznica śmierci młodego jezuity. 23 września 2018r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, patronie dzieci i młodzieży, który jest wzorem i drogowskazem dla każdego z nas. Św. Stanisław bardzo poważnie potraktował swoją wiarę, wierność powołaniu, wierność postanowieniom. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci pod opieką s.Zenobii.

Galeria

 

Poświęcenie Przyborów

 

W niedzielę 16 września 2018r. podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbyło się uroczyste poświęcenie plecaków, podręczników i przyborów szkolnych. Podczas Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich dzieci podejmujących trud nauki, aby z Bożym wsparciem mogły zdobywać wiedzę.


Galeria

 

 

Odpust Parafialny 2018

W niedzielę 9 września 2018r. w naszej parafii przeżywaliśmy  Odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże  głosił przez cały dzień Ks. lic. Piotr Skwira, znany nam z naszej parafii, gdzie przed laty służył do Mszy jako ministrant. Dzisiaj pełni posługę notariusza Sądu Metropolitarnego w Lublinie.

Galeria

Spotkanie Róż Różańcowych

W sobotę 1 września 2018 o godz. 19.00 odbyło się otwarte spotkanie modlitewne dla wszystkich przygotowane przez Róże Różańcowe Rodziców. Była konferencja, świadectwo, różaniec i adoracja. Podczas wspólnej modlitwy Bożemu Miłosierdziu polecaliśmy nasze rodziny i wszystkie trudne sprawy, a także dziękowaliśmy za wszelkie dobro i łaski już otrzymane. Temat spotkania i konferencji: "BĄDŹ ZAWSZE ZE MNĄ MARYJO !"

Galeria

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 3-14 sierpnia 2018 trwała 40 Jubileuszowa Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem OWOCEM DUCHA JEST MIŁOŚĆ.... Z naszej parafii wyruszyła grupa pielgrzymów - Grupa nr 12.

Grupę stanowią osoby, które swoje parafie mają w dekanacie kraśnickim, urzędowskim i zakrzowieckim. Jest także pewna grupa osób, która sympatyzuje z "Dwunastką" oraz uczestnikami i włącza się w pielgrzymowanie pomimo zamieszkania np. w Lublinie.  W grupie 12 znajdziemy czas dosłownie na wszystko, tj. Eucharystię, spowiedź, chwilę refleksji, czas dla bliźniego i siebie. Jest to bardzo wesoła grupa, dlatego znajdzie się tam czas także na zabawę, żarty, rozmowy i śpiewy.

 Galeria

 

W poniedziałek 6 sierpnia Grupa 12 prowadziła Apel w Ożarowie.

Galeria

 

Sercańskie Dni Młodych

W dniach od 25-30 czerwca 2018 r.  w Pliszczynie koło Lublina odbywały się  25. jubileuszowe Sercańskie Dni Młodych. Tradycyjnie, na sześć dni, swoje namioty rozbili młodzi ludzie którzy pragnęli poznawać Boga, dzielić się radością, przeżywać wiarę, dyskutować i żyć naprawdę. Było spotkanie z Dariuszem Maleo Malejonek, z Janem Mela, z Michałem Olszewskim, można było posłuchać zespołu "niemaGOtu". Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: Miłością nakarmieni.  Z naszej parafii pojechała młodzież z MDM z opiekunem ks. Wojciechem.

Galeria

Tematami poszczególnych dni tegorocznych SDM było:

poniedziałek: Czas przywitań – Pan z Wami

wtorek: Czas przebaczania – Spowiadam się Bogu

środa: Czas słuchania – Oto Słowo Boże

czwartek: Czas ucztowania – Bierzcie i Jedzcie

piątek: Czas serca – aby Moją i Waszą ofiarę przyjął Bóg

sobota: Czas misji – idźcie w pokoju z Chrystusem

 

Wystawa

 

1 lipca 2018 r. przeżywaliśmy 59 rocznicę walki o Kościół w Kraśniku Fabrycznym. Na Mszy św. o godz. 10.00 dziękowaliśmy Bogu za dar tej świątyni i parafii oraz modliliśmy się za wszystkich, którzy o nią się starali, walczyli, cierpieli i ją budowali. Z tej okazji można było obejrzeć wystawę.


Galeria

Msza Św.

W niedzielę 01.07.2018 r. na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpiło oficjalne powitanie nowych wikariuszy naszej parafii  ks. Janusza Kozłowskiego, który pracował ostatnio w Świdniku i ks. Leszka Sałagę, który przyszedł do nas z Lublina z parafii Św. Antoniego.

Galeria

Dzisiaj ze Św. Janem Pawłem II pragniemy powtórzyć:

"Niech nasza droga będzie wspólna, niech nasza modlitwa będzie pokorna, niech nasza miłość będzie potężna."

Życzymy Drogim Księżom błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego na każdy dzień posługi w naszym Kościele, aby nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu Wspólnoty.

Zapewniamy, że nie zabraknie nam życzliwości i solidarnego wsparcia. Obiecujemy również naszą modlitwę. Szczęść Boże

Pożegnalna Msza św.

 Decyzją Ks. Abp. Stanisława Budzika w naszej parafii nastąpiły 3 zmiany: po 7 latach pracy w Kraśniku Ks. Adam został proboszczem w Orchowcu, Ks. Michał po 5 latach odchodzi do Lublina, Ks. Tomasz ze względu na stan zdrowia swojego Ojca poprosił o zmianę by być bliżej Niego. Z tej racji 28 czerwca (czwartek) o godz.18.00 odbyła się pożegnalna Msza aby podziękować Ks.Adamowi, Ks. Michałowi i Ks. Tomaszowi.

Galeria

W tym szczególnym dniu dla Was, Drodzy Księża i dla nas Parafian, wyrażamy wdzięczność Bogu za dar poznania tak wspaniałych kapłanów. Dziękujemy za trud i pracę oraz ciepły uśmiech i serdeczność. Daliście się poznać jako ludzie sympatyczni, odpowiedzialni, wrażliwi i wyrozumiali. Pokazaliście, że dobry humor, a przede wszystkim uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem. Drodzy Księża, pragniemy podziękować za świadectwo żywej wiary, za piękne słowa, kierowane do nas podczas homilii. Jesteśmy pełni podziwiu dla wspaniale wypełnianej przez Was posługi.

Życzymy, aby w dalszej drodze kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Wam Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Życzymy abyście dzięki tej Mocy mieli siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawali cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Wasze serca przepełniała Miłość, którą będziecie mogli się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.

Wyrazem naszego szczerego podziękowania niech będzie zapewnienie o naszej modlitwie.

Szczęść Boże

Wycieczka do Krakowa

W dniach 15-16 czerwca 2018r s. Zenobia zorganizowała wycieczkę dla dzieci z klas III które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. i klas IV które miały Rocznicę Komunii Św. do Krakowa, Wadowic i Parku Rozrywki Energylandia. Pierwszym etapem był Kraków, zwiedzanie Zamku na Wawelu i Kościóła Mariackiego. Stamtąd uczestnicy udałi się do Łagiewnik, na Mszę świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz zwiedzili muzeum Jana Pawła II.
W drugim dniu pobytu udali się do Wadowic na Mszę świętą w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Następnym punktem był Zator. Wycieczka to był to czas modlitwy, poznawania historii, a także dobrej zabawy.

Galeria

Ministranci i Lektorzy w Wąwolnicy

\parafia\photo_upload\2018.06.16Lektorzy\" style=16 czerwca 2018 r w sobotę grupa ministrantów i lektorów wraz z Ks. Tomaszem z naszej parafii uczestniczyła w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów do Wąwolnicy. Pielgrzymka rozpoczęła się w Kęble. Następnie przeszliśmy do Wąwolnicy. Towarzyszyła nam wojskowa orkiestra. Po dojściu rozpoczęła się Msza święta z wojskowym ceremoniałem. Po mszy świętej zjedliśmy wojskową grochówkę a następnie uczestniczyliśmy w różnych przygotowanych atrakcjach. Dla ochłody atmosfery zostaliśmy polani wodą.

Galeria

Strona 7 z 55 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?