Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Wrzesień 19 2019 17:31:57
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Wycieczka do Księżomierzy

2 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do Księżomierzy zorganizowana przez s. Zenobię z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyły w niej dzieci ze Scholi i z grupy Dzieci Maryi. Było ognisko, gry i zabawy terenowe.

Galeria


Koncert Chwały w Rzeszowie

31 maja 2018 r. w święto Bożego Ciała młodzież z naszej parafii uczestniczyła w corocznym wielkim Koncercie Uwielbienia i Chwały w Rzeszowie.  XVI Koncert odbył się pod nazwą "Jednego Serca Jednego Ducha". Wystąpiło wielu wspaniałych artystów – przyjaciół, którzy uwielbiali Pana Boga na scenie. A byli to: Dariusz „Maleo” Malejonek, Andrzej Lampert, Krzysztof Antokowiak, Karina Bałdych, Adam Bałdych, Full Power Spirit oraz zespół KANA z Ukrainy.

Uwielbienie w Parku Sybiraków rozpoczęło się wyśpiewaniem „Roty”. O zmroku ponownie wybrzmiały wciąż aktualne słowa Świętego Jana Pawła II, który w 1987 roku nawoływał na Błoniach:

Teraz, kiedy tyle sił potrzeba narodowi, aby zachować wolność, prosimy Cię, Boże: napełnij nas mocą Twojego Ducha. Uspokój serca, dodaj ufności w Twoją miłość… Wzbudź w narodzie chęć do cierpliwej walki o zachowanie pokoju i wolności. Spraw, abyśmy co dzień stawali się zdolni własnymi rękami i społeczną solidarnością, wpatrzeni w tajemnicę Twojego Krzyża, budować naszą wspólną przyszłość.” 

Galeria

Uroczystość Bożego Ciała.

Uroczystość Bożego Ciała.

Ojcze nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie,
aby i oni stanowili w Nas jedno...

Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem...

W czwartek 31 maja 2018 r. o godz. 10.00 odbyła się w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii Matki Bożej Bolesnej  do parafii św Józefa.

Galeria

Rocznica I Komunii Świętej 2018

W niedzielę 13 maja o godz. 11.30 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przeżywaliśmy wraz z dziećmi z klas IV Rocznicę I Komunii Świętej.

Ta Eucharystia, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy, za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku. Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym. Tego dnia dzieci dziękowały także za sakrament pokuty i pojednania, z którego korzystały obchodząc pierwsze piątki miesiąca.

Galeria


Bierzmowanie

4 maja 2018 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. 

G a l e r i a 1

G a l e r i a 2

Poprzez sakrament, którego udzielił Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło i Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – Duch Święty zstępowało do serc i życia naszej młodzieży. 

Nasza wspólnota dobrze zna Księdza Biskupa Mieczysława. Jesteśmy wdzięczni za kolejną wizytę, którą zechciał nam złożyć. Cieszymy się również z możliwości poznania i wspólnej modlitwy z Księdzem Infułatem Grzegorzem, przyjacielem naszego pierwszego proboszcza, Ś.P. Ks. Jana.

Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – z urodzenia Jakub Hersz-Griner – jest żydowskim dzieckiem ocalonym z Zagłady. Część czasu dzieciństwa, młodość i pierwsze lata dorosłości spędził w Puławach, jako wychowanek domu dziecka prowadzonego przez Siostry Benedyktynki. W Puławach uczęszczał do szkół, uzyskał maturę w miejscowym liceum, tutaj zrodziło się jego powołanie kapłańskie i stąd „ poszedł w świat”, powracając jednak regularnie do puławskiego klasztoru sióstr jak się powraca do domu rodzinnego. Czyni to za każdym przyjazdem do Polski z Izraela, gdzie mieszka od lat, pełniąc posługę duszpasterską wobec katolików języka hebrajskiego oraz wobec Polaków, przebywających od lat 80. w Izraelu w celach zarobkowych. Dla tych Rodaków jego mieszkanie stało się biurem pośrednictwa pracy, azylem dla bezdomnych. Sam Ksiądz Infułat stal się ojcem, opiekunem i powiernikiem naszych zarobkowych emigrantów.

Na stronie fb więcej zdjęć z tego wydarzenia.

Biały Tydzień

6 maja 2018 r. nasza Parafia przeżywała Uroczystość I Komunii św. W tym roku do I Komunii przystąpiło 96 osób. Dzieci były przygotowywane do tej uroczystości przez s.Zenobię i panie Katechetki po czym uczestniczyły w Białym Tygodniu. 

Galeria

8 maja 2018 r. s. Zenobia zorganizowała dla dzieci wycieczkę na Porytowe Wzgórze w Lasach Janowskich oraz do Łążka Garncarskiego, gdzie odwiedziły pracownię garncarską. Uczestniczyły tam w warsztatach po czym mogły spróbować samemu zrobić coś z gliny. Dzieci miały okazję pobawć się i spędzić czas ze zwierzętami z małego zoo.

Galeria


Konkurs Piosenki Religijnej

Konkurs Piosenki Religijnej w Kraśniku

26 kwietnia 2018 r. w siedzibie Szkoły Muzycznej odbył się III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej zorganizowany przez SP nr 5 w Kraśniku i SP nr 30 w Lublinie. Przygotowaniem konkursu zajęły się s. Zenobia  i s. Amadeusza.

Do rywalizacji przystąpiło 72 uczniów, w wieku od 7 do 14 lat. W przerwach odbył się pokaz tańca wykonany przez uczennice kl I SP 5 w Kraśniku pod kierunkiem p. Bożeny Kapicy.

Jury w składzie: Barbara Grasińska–Ciereszko, Barbara Pastucha, Urszula Olszówka, Rafał Czarnacki, ks. Tomasz Fidecki i Tomasz Fidut, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców.

Grand Prix: Aleksandra Staroch (SP nr 6 w Kraśniku) „Piosenka rozmowa"

Kategoria kl. 0-III:

I miejsce: Aleksandra Gajuś „Moje małe słowa"

II miejsce: Julia Kudła (SP w Skorczycach) „Zaprowadź mnie"

III miejsce: Blanka Przerwa (SP nr 6 w Kraśniku) „Daj mi wiarę"

Kategoria kl. IV-VII

I miejsce: Barbara Szwarnowska (PSP nr 5 w Kraśniku) „Schowaj mnie"

II miejsce: Nikola Lewandowska (PSP nr 5 W Kraśniku) „Błogosławieni miłosierni"

III miejsce: Zuzia Szczupak (SP w Opolu Lubelskim) „Pocieszyciel"

Wyróżnienia:

Bartek Mulier (PSP nr 5 w Kraśniku) „Nasz Bóg"

Wojciechowski Jakub (PSP nr 32 w Lublinie) „Bóg się mamo nie pomylił"

Agata Osiewicz (SP w Janowie Lubelskim) „Skarby Jana Pawła II"

Helena Rowińska ( SP nr 30 w Lublinie) „Zabierz mnie"

Julia Butryn, Anna Pluta (Szkoła Społeczna w Kraśniku) „Bosy pastuszek"

Basia Popiel, Kinga Marczewska (Przedszkole nr 78) „Taki duży, taki mały"

Sponsorzy: (MOPS, Rada Rodziców przy PSP nr 5) ufundowali piękne nagrody: statuetki, gitarę, gry i quizy religijne, breloczki, notesy, smycze, słodycze, długopisy, artykuły papiernicze, książki patriotyczne, chusty. Burmistrz Miasta Kraśnika Mirosław Włodarczyk i wiceburmistrz Marzena Pomykalska objęli imprezę patronatem.

Rodzice zapewnili uczestnikom napoje oraz słodki poczęstunek. Nad organizacją imprezy czuwały nauczycielki: A. Kuśmierz, B. Kapica, I. Rola, A. Kania, H. Machajska.

Galeria

MDM

W sobotę 28.04.2018 r. młodzież z naszej parafii uczestniczyła w Sercańskim Czuwaniu Młodzieży w Lublinie.

Mówisz - masz. Czy tak działa modlitwa?

Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź młodzi, którzy przybyli wraz ze swoimi duszpasterzami z sercańskich parafii z całej Polski. Kolejne sercańskie czuwanie młodych odbyło się tym razem w Lublinie. Oprócz młodych z sercańskich parafii wzięła w nim udział także s. Maria Teresa od Dzieciątka Jezus z Klasztoru karmelitanek bosych w Dysie.

Galeria

Domowy Kościół

14 kwietnia 2018 odbył się Wyjazd Kręgów Domowego Kościoła do Opla Lubelskiego na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W tym roku mijało 15 lat od utworzenia Rejonu Kraśnik (dzisiaj św. Stanisława Biskupa i Męczennika) oraz 20 lat od utworzenia pierwszego kręgu w naszym rejonie - jest to I krąg w Kraśniku. Z tej okazji zostali zaproszeni także księża, którzy w przeszłości pełnili posługę moderatora rejonowego.

Galeria

Triduum Paschalne 2018

Wielki Czwartek

Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się o godz. 18.00.  Msza św. koncelebrowana przez Kapłanów pracujących w naszej Parafii. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w dolnym kościele.

„Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znów kapłan... Po Bogu, kapłan jest wszystkim! On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie”św. Jan Maria Vianney

Niech Bóg błogosławi Wam Drodzy Kapłani na tej trudnej posłudze i stawia na drogach życzliwych i pomocnych ludzi.

 G a l e r i a

 

Wielki Piątek

 

Początek Liturgii Wielkiego Piątku
o godz. 17.00 Droga Krzyżowa,
o 18.00 Nabożeństwo Słowa i adoracja Krzyża.
W ten dzień obowiązuje post ścisły

od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy

po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie

    G a l e r i a

Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 16.00, co godzinę. W Wyżniance o godz. 10.00 a w Wyżnicy o 10.15. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów całymi rodzinami wraz z dziećmi, będzie czas na adorację Grobu Pańskiego i cichą osobistą modlitwę.

spowiedź - od 10.00 do 16.00

Do Liturgi Wigilii Paschalnej- adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie 


G a l e r i a

Liturgia Wigilii Paschalnej

rozpocznie się po zapadnięciu zmroku o godz. 20.00. !!! Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.

G a l e r i a

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 O  6.00 godz. procesja Rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian i gości.

 Msze św.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

G a l e r i a

 

 

Przedstawienie Pasyjne 2018

PRZEDSTAWIENIE PASYJNE

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13)

Przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli ....

Droga krzyżowa, osamotnienie, cierpienie i wreszcie śmierć najbardziej bolesna i poniżająca jaką w tamtych czasach znano. Miłosć Boga do ludzi to sprawiła, że Jego Syn oddał życie za nas.

28 marca 2018 r. w SP nr 5 odbyło się PRZEDSTAWIENIE PASYJNE przygotowane przez uczniów szkoły i s. Zenobię.

GALERIA


Strona 7 z 54 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?