Triduum Paschalne i spowiedź
Dodane przez Admin- dnia Marca 30 2010 09:40:56
Tutaj możesz zapoznać się z porządkiem nabożeństw podczas Triduum Paschalnego oraz Świąt i dowiedzieć się o możliwości spowiedzi...

Rozszerzona zawartość newsa

- Wielki Czwartek, Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie to Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej Parafii. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w dolnym kościele. W Wielki Czwartek jednak chcemy zaprosić wszystkich chętnych do kościoła wcześniej, a mianowicie, na godz. 16.45, zapraszamy na przejmujący film pt. „Siedem tajemnic” o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Dzięki temu lepiej zrozumiemy istotę świąt, które będziemy przeżywać.

- Wielki Piątek, Początek Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 17.00 Droga Krzyżowa o 18.00 Nabożeństwo Słowa i adoracja Krzyża. W ten dzień obowiązuje post ścisły.
Zachęcamy do adoracji Grobu Pańskiego w Piątek po Nabożeństwie i w Sobotę przez cały dzień. Kościół w te dni będzie otwarty dopóki będą w się w nim modlić ludzie.

- Wielka Sobota, poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 16.00, co godzinę. W Wyżniance o godz. 10.00 a w Wyżnicy o 10.15. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów całymi rodzinami wraz z dziećmi, będzie czas na adorację Grobu Pańskiego i cichą osobistą modlitwę.

Ci, którzy nie odbyli jeszcze spowiedzi przed świętami, w tym tygodniu, mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania, spowiadamy przez cały tydzień szczególnie w czasie Liturgii rannych i wieczornych. Natomiast w Wielki Czwartek i Piątek zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.00, w Sobotę spowiadamy przez cały dzień od godz. 10.00 do 16.00.
W Wielką Niedzielę i Poniedziałek nie będzie spowiedzi.!!!
Liturgia Wigilii Paschalnej, w Wielką Sobotę, rozpocznie się po zapadnięciu zmroku o godz. 20.00. !!! Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, o 6.00 procesja Rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian i gości. Mszy św. o godz. 7.00 w tym dniu nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.