60 rocznica
Dodane przez Eliza dnia Czerwiec 27 2019 00:55:27

60 ROCZNICA WALKI O KOŚCIÓŁ

GALERIA

26 czerwca 2019r. obchodziliśmy 60 rocznicę” Wydarzeń Kraśnickich” związanych z walką o kościół. Przed Mszą św. o godz. 17.30 odbyło się przedstawienie, montaż słowno – muzyczny pt.: „W obronie Krzyża,” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły  Podstawowej nr 5 w Kraśniku przygotowane przez s. Zenobię. Do obchodów włączył się Urząd Miasta Kraśnik wraz z Burmistrzem, Marszałek Województwa oraz Starosta Kraśnicki. Mszy św. przewodniczył Ks. Abp Stanisław Budzik w koncelebrze Proboszczów Kraśnickich Parafii..

- Świątynia pw. Św. Józefa stoi na miejscu uświęconym obecnością krzyża, który tutaj został unicestwiony. Ofiara i cierpienie ówczesnych wiernych przyniosła piękne owoce, okazali się prawdziwymi apostołami. Poznajemy ich po postawie, prawdzie i odwadze, broniących Boga i swoich spraw. Niech ta historia przypomina nam iż nasze życie to powołanie do dawania świadectwa, do trwania w wierze i nadziei, do odważnego stawania w obronie naszej wiary, naszych wartości.  Poznacie ich po owocach. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwał, kto trwa we mnie przynosi owoc -  mówił nawiązując do Ewangelii abp Stanisław Budzik

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości, w tym władze wojewódzkie, powiatowe, miejskie, przedstawiciele IPN, księża i mieszkańcy w uroczystym przemarszu przeszli pod pomnik na ul. Kard. Wyszyńskiego ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Tam nastąpiło złożenie kwiatów. Na zakończeniem uroczystości został odśpiewany Apel Jasnogórski.


Rozszerzona zawartość newsa