Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 21 2023 02:49:04
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ważniejsze wyd.2014

Ważniejsze Wydarzenia 2014
od stycznia do maja
 cz II -od maja do grudnia

JUBILEUSZ 300-LECIA NASZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W LUBLINIE

G a l e r i a

Z okazji Wielkiego Jubileuszu jaki przeżywa w roku kanonizacji Jana Pawła II Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie w jego murach zostało podjęte wiele inicjatyw, które mają na celu przybliżenie wiernym naszej Archidiecezji i Ojczyzny jego bogatą historię i życie obecne.

W Jubileusz wpisała się także nasza wspólnota parafialna i Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów. Katecheci: Henryka Ostrowska, ks. Kamil Kajdaszuk i ks. Michał Baiński przygotowali uczniów do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie „Seminarium – kolebka kapłaństwa”.

Współzawodnictwo i możliwość zdobycia nowej wiedzy przez gimnazjalistów zostały przyjęte otwartymi sercami. W etapie na poziomie szkoły do konkursowego zmagania przystąpiło ponad czterdziestu uczniów. Zadane pytania były dość szczegółowe. Dotyczyły 300-letniej historii Seminarium oraz jego codziennego życia.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu to: Wiktoria Potępa (kl. 2e), Magdalena Wieczorek (kl. 3a) i Paweł Stępień (kl. 3c). Serdecznie gratulujemy!

Czekamy na relację z finału, który został już rozegrany w Seminarium Duchownym w Lublinie.

ks. Kamil

„NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ…”

11 maja 2014 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Po rocznym przygotowaniu, słuchaniu Słowa Bożego, odbytych konferencjach, spotkaniach w małych grupach animatorskich, nabożeństwach pokutnych, regularnych spowiedziach, modlitwach przed Najświętszym Sakramentem, zdobyciu potrzebnej wiedzy i zdaniu z niej egzaminu ponad 100 młodych osób prosząc Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przyrzekało: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymam, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

G a l e r i a

Poprzez sakrament, którego udzielił Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło i Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – Duch Święty zstępowało do serc i życia naszej młodzieży. Niedziela Dobrego Pasterza, którą także tego dnia świętowaliśmy, była okazją dla nas wszystkich do rzeczywistego spotkania z Jezusem – Dobrym Pasterzem, który daje Siebie w sakramentach świętych, ale także w życiu i kapłańskiej służbie Księdza Biskupa Mieczysława i Księdza Infułata Grzegorza. To spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci i modlitewnym wspomnieniu.

Nasza wspólnota dobrze zna Księdza Biskupa Mieczysława. Jesteśmy wdzięczni za kolejną wizytę, którą zechciał nam złożyć. Cieszymy się również z możliwości poznania i wspólnej modlitwy z Księdzem Infułatem Grzegorzem, przyjacielem naszego pierwszego proboszcza, Ś.P. Ks. Jana.

Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski – z urodzenia Jakub Hersz-Griner – jest żydowskim dzieckiem ocalonym z Zagłady. Część czasu dzieciństwa, młodość i pierwsze lata dorosłości spędził w Puławach, jako wychowanek domu dziecka prowadzonego przez Siostry Benedyktynki. W Puławach uczęszczał do szkół, uzyskał maturę w miejscowym liceum, tutaj zrodziło się jego powołanie kapłańskie i stąd „ poszedł w świat”, powracając jednak regularnie do puławskiego klasztoru sióstr jak się powraca do domu rodzinnego. Czyni to za każdym przyjazdem do Polski z Izraela, gdzie mieszka od lat, pełniąc posługę duszpasterską wobec katolików języka hebrajskiego oraz wobec Polaków, przebywających od lat 80. w Izraelu w celach zarobkowych. Dla tych Rodaków jego mieszkanie stało się biurem pośrednictwa pracy, azylem dla bezdomnych. Sam Ksiądz Infułat stal się ojcem, opiekunem i powiernikiem naszych zarobkowych emigrantów. 

Nauczycielami klas, które przystąpiły do Sakramentu Bierzmowania są: Pani mgr Henryka Ostrowska, Ks. Kamil Kajdaszuk i Ks. Michał Baiński. W przygotowaniu młodzieży do tego wydarzenia wzięło udział wiele osób, które dzieląc się własną wiarą, talentami i czasem po raz kolejny postanowiły zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka i wspólnoty Kościoła. Wśród nich jest m.in. nauczyciel języka angielskiego, fotograf parafialny, studenci, uczniowie, osoby młodsze i starsze, zaangażowane w życie naszej parafii. Jako odpowiedzialni za przygotowania gimnazjalistów do Sakramentu Bierzmowania jesteśmy im bardzo wdzięczni i liczymy na dalszą współpracę.

Pamiętajmy o naszych bierzmowanych w modlitwie, aby udzielony im Dar Ducha Świętego został przez nich przyjęty, ale także mądrze wykorzystany.

                                                                                                                              Ks. Kamil

 ROCZNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ  

                                                                    

         11 maja 2014 r. o godz. 10.00  dzieci klas III przeżywały rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Ta Eucharystia, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za  pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.Tego dnia dzieci dziękowały także za sakrament pokuty i pojednania, z którego korzystały obchodząc pierwsze piątki miesiąca.                                         

                                        G a l e r i a

Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika

 

1 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika. 
W uroczystej sumie odpustowej przewodniczyl ks. Władysław Poździk, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Pajurek.
Tego dnia Wspólnota Krwi Chrystusa zorganizowała kiermasz ciast i pierogów, z którego dochód był przeznaczony na potrzeby Parafii.

 

G a l e r i a

 

 

 

                                           G a l e r i a

 

24 kwietnia we czwartek o godz. 17.00 z okazji Kanonizacji Jana Pawła II w naszym kościele został przedstawiony przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku montaż słowno - muzyczny pt.: "Wypłyń na głębię".

                                                                                         G a l e r i a

Święte Triduum Paschalne 2014

 

Wielki Czwartek

spowiedź - 17.00

Msza Wieczerzy Pańskiej - 18.00

 G a l e r i a
Wielki Piątek

Droga Krzyżowa i spowiedź - 17.00

Liturgia Męki Pańskiej - 18.00


od rana adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy

po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie

                                 G a l e r i a 

Wielka Sobota

poświęcenie pokarmów - co godzinę od 10.00 do 16.00

spowiedź - od 10.00 do 16.00

 G a l e r i a

do Liturgii Wigilii Paschalnej - adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie


 

Niedziela Zmartwychwstania

Liturgia Wigilii Paschalnej - w sobotę o 20.00

G a l e r i a

Msza św. i procesja rezurekcyjna - 6.00

G a l e r i a

Msze św.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

 

W niedzielę 13 kwietnia 2014 r. po Mszy Świętej wieczorowej wyruszyliśmy na ulice Kraśnika odprawiając Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku przeszliśmy z parafii św. Józefa do  parafii Matki Bożej Bolesnej. W trakcie Drogi Krzyżowej towarzyszyły nam rozważania przygotowanie przez ks. Michała Strudzińskiego. W organizację i przebieg nabożeństwa włączyły się wspólnoty z obu parafii, liturgiczna służba ołtarza, harcerze i wielu ludzi dobrej woli. Po raz kolejny Kraśnik Fabryczny zjednoczył się wokół krzyża.

 


R o z w a ż a n i a

G a l e r i a

Niedziela Palmowa to święto upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia. Jak co roku w Niedzielę Palmową przez cały dzień odbywało się poświęcenie palm, które najbardziej uroczystą formę miało na Mszy św. z udziałem dzieci.

                                  G a l e r i a

Tego dnia w Szkole Podstawowej w Wyżnicy odbyło się przedstawienie wielkanocne, przez które uczniowie wprowadzili widzów w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

Galeria

Relacja

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE         

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele , to czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem.

 

G a l e r i a 

 

Rekolekcje w naszej parafii poprowadził ks. Stanisław Swórka, misjonarz, proboszcz parafii w Tomaszpolu na Ukrainie.

 

Droga Krzyżowa jest nabożeństwem upamiętniającym przejście Chrystusa z krzyżem ulicami Jerozolimy na Golgotę. „Polega na rozważaniu męki Pańskiej, modlitwie w milczeniu, wspólnym śpiewie i procesyjnym przechodzeniu od stacji do stacji.

  G a l e r i a 

 

                           RÓŻA RÓŻAŃCOWA RODZICÓW

Spotkanie modlitewne członków Róż Różańcowych Rodziców oraz osób pragnących  przystąpić do tej formy modlitwy w intencji swoich dzieci odbyło się 22 marca w naszej parafii.

Temetem spotkania było   "BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RODZI ŻYCIE "

       G a l e r i a 

„ZE WSZYSTKICH NIEWAŻNYCH RZECZY

FUTBOL JEST ZDECYDOWANIE NAJWAŻNIEJSZĄ”

Jan Paweł II

G a l e r i a

Liturgiczna Służba Ołtarza ciągle w dobrej formie i to także w tej fizycznej. Przypominam, że ogłoszenia dotyczące wyjść na halę przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 pojawiają się w ciągu tygodnia. Każdy kto chcę brać udział w spotkaniu na boisku musi wcześniej być obecny podczas swojego dyżuru.

ks. Kamil

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W sobotę 01.03.2014 odbyła się zabawa karnawałowa.  Uczestniczyły w niej dzieci ze scholi i oazy. Były gry, zabawy i dużo radości.

G a l e r i a  

 W dniu 12.01.2014 tj. w święto Chrztu Pańskiego zamykające okres świętowania Bożego Narodzenia, przypadające tydzień po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) , po Mszy o godz. 11.30 w parafii odbyły się jasełka.

Przygotowała je s. Władysława z dziećmi.

G a l e r i a

Objawienie Pańskie
Uroczystość Trzech Króli

Orszak Trzech Króli wyruszył o godz. 13:00 spod Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Jego trasa wiodła ulicami: św. Faustyny, Urzędowską, Lubelską, Narutowicza , Placem Wolności do Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie została odprawiona msza święta.

W czasie przemarszu uczestnicy śpiewali kolędy. Ubrani byli w trzy kolory strojów: czerwony, żółty i niebieski symbolizujące trzy kontynenty (Europa, Afryka i Azja) i trzech mędrców.

Relacja p. Teresy

G a l e r i a   

                
W naszej parafii o 13.00 godz. uroczystą Mszę Świętą odprawili ks. Filip Pięta misjonarz Krwi Chrystusa oraz 
ks. Kamil Kajdaszuk opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Po Mszy odbył się uroczysty opłatek na który przybyli również goście z parafii w Kraśniku: pw. Matki Bożej Bolesnej, pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pw. św. Antoniego, pw. Miłosierdzia Bożego ze Stróży, Słodkowa i Chodla.

G a l e r i a

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?