Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 21 2023 01:42:31
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Grupy - Legion Maryi

Prezydium p.w. Róży Duchowej - poniedziałek 16:30

Prezydium p.w. Królowej Różańca Św. - poniedziałek 10:00

"Boże, nie cenię wyżej nad to, co jestem i nie wydaję się na zewnątrz innym, jakim jestem przed Tobą - Który przenikasz tajniki serca mojego. Niech oceniam pracę, talenty i cnotę bliźnich bez pochlebstwa, uniżania się i zazdrości, ale w duchu prawdy, osobistej godności i miłości". (z kroniki Legionu Maryi)
 

Legion Maryi to prężny ruch Maryjny, który powstał w Irlandii w 1921 roku w przeddzień uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Grupa ludzi zgromadziła się wokół Franka Duffa, młodego urzędnika. Uklękli, wezwali Ducha Świętego i odmówili różaniec. Następnie wszyscy zasiedli przy stole, na którym ktoś z nich, idąc za spontanicznym odruchem, umieścił między dwoma bukietami kwiatów figurę Maryi Pośredniczki Łask.
 

Celem tego spotkania było wspólne zastanowienie się nad tym, w jaki sposób ludzie świeccy mogliby współpracować nad szerzeniem Królestwa Bożego. Tego wieczoru rodziła się idea apostolstwa świeckiego. Ruch ten, mający na celu służbę drugiemu człowiekowi w duchu i z gorliwością Maryi, szybko przekroczył granice Irlandii. Obecnie zrzesza ponad milion członków czynnych i kilka milionów członków pomocniczych w wielu krajach świata.
 

Legion Maryi w roku 1996 obchodził jubileusz 75 - lecia powstania i działalności. Do Polski przywędrował w roku 1927, jednak wkrótce ze względu na prześladowania podzielił los wszystkich organizacji kościelnych w naszym kraju. Wznowił swą działalność na początku lat osiemdziesiątych na życzenie Ojca Świętego Jana Pawła II. Z chwilą przybycia do Polski z Irlandii Pani Klary Connoly rozpoczął się dla niego okres dynamicznego rozwoju.
 

W Archidiecezji Lubelskiej Legion Maryi działa w 94 parafiach: liczy obecnie 119 grup dorosłych oraz 27 grup młodzieżowych i dziecięcych. W dalszych 11 parafiach przygotowuje się do pracy legionowej 450 osób. W sumie Legion Maryi liczy 1588 członków czynnych oraz 722 osoby zaangażowane w grupach młodzieżowych i dziecięcych. Członków wspierających jest około 2700. Łącznie więc skupia Legion ok. 5460 osób.
 

W Parafii Św. Józefa pierwsze prezydium Legionu Maryi pw. Róży Duchownej powstało w roku 1992. Drugie prezydium pw. Królowej Różańca Świętego zapoczątkowało swą działalność w 1993 roku. Legion Maryi Parafii św. Józefa w Kraśniku, w wyniku swej pracy apostolskiej, przyczynił się do powstania nowych grup legionowych na terenie sąsiednich parafii: w Stróży, Dzierzkowicach, Kraśniku Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kraśniku Parafii Miłosierdzia Bożego, Janowie Lubelskim, Popkowicach, Wilkołazie, Urzędowie. Obecnie środowisko kraśnickie łączy 12 grup legionowych.
 

Czynna praca apostolska Legionu Maryi polega na docieraniu do coraz szerszych kręgów ludzi wierzących i niewierzących, niesienia i pogłębiania wiary katolickiej. Podejmowane prace to: wspólna modlitwa, odwiedzanie ludzi samotnych, starszych, chorych w szpitalach, przygotowywanie do Sakramentu Bierzmowania, rozpowszechnianie prasy katolickiej, pomoc w organizowaniu rekolekcji parafialnych, werbowanie członków do Legionu Maryi. Legion Maryi należy do tych ruchów, które są powołane do szerzenia i rozniecania wiary poprzez rozwój lub odnowę pobożności Maryjnej. Dzięki wypełnianiu tego powołania zbliża ludzi do Matki i Jej Syna - Drogi, Prawdy i Życia.
 

 SPOTKANIE KURII LEGIONU MARYI

We czwartek 29 marca 2012 r. odbyło się w naszej parafii comiesięczne zebranie Kurii Legiony Maryi pw. Matki Bożej Księżomierskiej. W spotkaniu wzięli udział członkowie prezydiów dekanatu urzędowskiego, kraśnickiego  oraz z parafii Sulów.

G A L E R I A

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?