Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 21 2023 02:03:37
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Grupy - Krew Chrystusa

WSPÓLNOTA KRWI CHRYSTUSA

    Powstanie Wspólnoty Krwi Chrystusa kojarzymy z Golgotą. Według legendy jeden z żołnierzy rzymskich obecny podczas ukrzyżowania Jezusa zabrał ze sobą do domu relikwie Jego krwi. Skrawek płaszcza nasączonego krwią Chrystusa przekazywano jako rodzinny skarb z pokolenia na pokolenie. W 1708 r. ostatni członek tego rodu przekazał relikwie do pobliskiej bazyliki San Nicola in Cavceve w Rzymie, w której wystawiono ją na ołtarzu i otoczono czcią. Sto lat później, 8 grudnia 1808 r. kanonik Franciszek Albertini, wspomagany przez św. Kaspra del Bufalo (1786-1836), powołał do życia "Bractwo Przenajdroższej Krwi Naszego Pana Jezusa Chrystusa". Celem bractwa był kult Krwi Chrystusa, a jednocześnie pełnienie dzieł miłosierdzia wobec ludzi biednych i zagubionych. Rzym przeżywał w tym okresie okupację napoleońską. Za wierność papieżowi św. Kasper wraz ze swoim ojcem duchowym Albertinim został skazany na wygnanie.

W 1815 r. papież Pius VII zatwierdził Bractwo Krwi Chrystusa i podniósł do godności Arcybractwa, obdarzając wieloma odpustami. Od tego momentu Bractwo stało się wspólnotą o charakterze uniwersalnym, do której mogły wstąpić osoby, grupy i nawet zakony z całego świata. Od 1851 r. Misjonarze prowadzą zamiast "Arcybractwa"- "Pobożne Zjednoczenie Przenajdroższej Krwi" (Pia Unio), które dzisiaj nazywamy "Wspólnotą Krwi Chrystusa" (WKC).

Po Soborze Watykańskim II zaczęła się odnowa różnych zakonów i wspólnot, zostały odnowione także Statuty Generalne WKC, zatwierdzone przez Stolicę Apostolską w roku 1983. Są one "drogą do świętości" dla wszystkich członków Wspólnoty na świecie, a jednocześnie jest to "zielone światło" dla jej rozwoju w różnych krajach i na różnych kontynentach zgodnie z miejscowymi potrzebami i zwyczajami. Na początku lat 80-tych WKC została przeniesiona do Polski jako ruch ewangelistyczno - eucharystyczny. 28.12.1987 r. zatwierdzono pierwszą wersję Statutów Regionu Polskiego.

Wspólnota Krwi Chrystusa przy parafii św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym działa już od ponad 10-ciu lat. Zrzesza 50-ciu członków stałych i 20-tu wspomagających. Uczestniczymy w rekolekcjach , dniach skupienia, w spotkaniach grup parafialnych. Staramy się pracować nad konkretnymi sprawami. Angażujemy się w prace parafialne, szczególnie tam, gdzie nie może dotrzeć ksiądz. Pomagamy ludziom starszym, samotnym, bezbronnym, tym którzy zagubili Boga. Członkowie WKC starają się, jeżeli to możliwe, nawet codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjmować Komunię św. Ciągle odnawiani w miłości Chrystusa, chcemy świadomie być Jego "Mistycznym Ciałem".

Od września 2012 r. naszym duszpasterzem jest ks. Kamil Kajdaszuk.
Spotkania z księdzem opiekunem dla wszystkich odbywają się w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00, po wieczornej Mszy św.
Spotkania w mniejszych grupach, na których dzielimy się Słowem Bożym - raz w tygodniu.

   

Zdjęcia z różnych wydarzeń


30 lecie powstania Wspólnoty Krwi Jezusa w naszej Parafii


Droga Krzyżowa

W piątek 22 marca Ks. Kamil wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa, której jest opiekunem, poprowadził Drogę Krzyżową z pretorium Piłata aż na Golgotę. Drogę naznaczoną cierpieniem i Przenajdroższą Krwią Chrystusa. Jezu daj nam poznać cenę Krwi, którą nas odkupiłeś. Dziękujemy ks. Adamowi za zrobienie zdjęć.


 Opłatek 2011
Spotkanie odbyło się 06.01.2011 roku.
 Opłatek 2009
Spotkanie odbyło się 06.01.2009 roku.


Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?