Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Maja 11 2021 18:59:15
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Objawienie Pańskie 2014

W tym roku Orszak Trzech Króli w Kraśniku, przeszedł przez całe miasto i przebiegał w niezwykłej scenerii. Orszak prowadziły Aniołki na motorach, tylko im białe szaty fruwały. Gwiazda na czele, za nią barwne proporce, dzieci w koronach i trzej królowie na specjalnej platformie na samochodzie a za nimi tłum przebranych wiernych, tworzyli barwny korowód.

Orszak wyruszył o godz. 12.00 spod Kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku a zakończył pod Kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie o godz. 14.00 została odprawiona Msza Święta. Podczas Euchrystii odprawionej w intencji uczestników, ksiądz celebrans przypomniał, czym dla człowieka jest szczęście. Bo szczęście dla każdego z nas kojarzy się z czym innym, niezależnie czy na pytanie odpowiada dziecko czy dorosły człowiek.

Dzieci i młodzież zostali odpowiednio przebrani w trzy kolory strojów; czerwony, żółty i niebieski, które symbolizują trzy kontynenty (Europa, Afryka i Azja) i trzech mędrców. Każdy uczestnik orszaku otrzymał koronę i śpiewnik.

Barwny pochód wyruszył z placu kościoła Miłosierdzia Bożego w stronę miasta. Na schodach kościelnych przemawiali trzej Królowie, zachęcając wiernych do czynnego udziału w przemarszu. W rolę trzech mędrców wcielili się radni miasta Kraśnika.

Dzieci z Kraśnika Fabrycznego też brały czynny udział w Orszaku. Wraz z Siostrą Władysławą oraz katechetkami panią Iwona Rolą i Anną Kanią z pięknymi koronami na głowie szły w Orszaku Trzech Króli a następnie uczestniczyły w Eucharystii. Nad całością czuwał ksiądz Michał Baiński z parafii św. Józefa grając na gitarze piękne kolędy.

W uroczystość dominowały rodziny z dziećmi. Wszyscy manifestowali przywiązanie do wartości ewangelicznych, śpiewali kolędy i oglądali odgrywane na ulicach scenki opowiadające o narodzeniu Chrystusa i pokłonie trzech Mędrców ze Wschodu. Ostatnia scena na rynku, dialog Heroda z diabłem, zakończyła orszak.

Teresa Sosenko

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?